Ślub Williama i Kate: To dobry PR i rozrywka dla mas

- Prawie jedna trzecia świata obejrzy ślub księcia Williama i Kate Middleton - przewiduje brytyjski rząd. Polacy są podzieleni: jedni chętnie zasiądą przed telewizorami, inni, jak twierdzą, mają ciekawsze zajęcia.
Informacje o tym wydarzeniu można znaleźć właściwie wszędzie. Zdaniem socjologa Miłosza Rendy-Szydłowskiego to, że ludzie na całym świecie interesują się ślubem brytyjskiego księcia jest przede wszystkim zasługą dobrego PR-u. - Monarchia jest znaczącym symbolem brytyjskości, to towar, który wyspiarze eksploatują, traktują jako swego rodzaju wystawkę kulturową, formę promocji państwa i kultury - mówi Renda-Szydłowski. - Trzeba też pamiętać, że członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej są celebrytami na poziomie światowym, to się dobrze sprzedaje - dodaje socjolog.

Głośno w mediach i na polskim Facebooku

O ślubie Williama i Kate głośno jest nie tylko w mediach. Także na polskim Facebooku utworzyło się kilka grup. Wśród nich są ci, którzy deklarują, że ceremonię będą oglądać i osoby, którym nie podoba się szum wokół tego wydarzenia. - Przecież to jakaś farsa robienie takiego wielkiego halo jeszcze tu w Polsce, przecież my nie mamy króla, żyjemy innymi sprawami, problemami, to że na ich ślubie będzie Beyonce, czy nawet Elton John. Jakie to ma znaczenie - mówi Marcin Kojder, mieszkaniec Krakowa.

- Samo to, że Kate jest z normalnej rodziny i wychodzi za księcia to dla mnie powód, by ten ślub zobaczyć. Takie rzeczy nie zdarzają się w rzeczywistości, to jest jak bajka i taką bajkę na pewno warto obejrzeć - mówi Edyta Masełko z Krakowa.

Ślub stulecia to dobry temat do rozmów

Według Miłosza Rendy-Szydłowskiego takie wydarzenia dostarczają ludziom tematów. Dzięki temu, że pośrednio w nich uczestniczą, mogą je później komentować. - Programy są takim samym wyposażeniem naszego życia codziennego jak rzeczy, których realnie doświadczamy - mówi Renda-Szydłowski. - To też swego rodzaju spektakl, w którym ludzie biorą udział, taki spektakl zastępczy dla tych, którzy wiodą smutne i szare życie. Czerpią przyjemność z takiego zastępczego uczestniczenia w wielkim wydarzeniu - dodaje Renda-Szydłowski.

Czy będziesz oglądać ślub księcia Williama i Kate Middelton?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Ślub Williama i Kate: To dobry PR i rozrywka dla mas
Zaloguj się
  • annakarenina.0

    0

    Mysle, ze zainteresowanie jest tym wieksze poniewaz Kate Middleton to jest wlasnie dziewczyna jak kazda inna, nie ma pochodzenia arystokratycznego i daje wiekszosci poczucie, ze kazda moze byc na jej miejscu...to taka nowa moda, Cichopek moze byc 'aktorka' to Kate vel Kaska moze byc ksiezna...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX