Syn ben Ladena krytykuje USA. Zabicie ojca uważa za "czyn kryminalny"

Syn Osamy ben Ladena krytykuje Stany Zjednoczone. W wypowiedzi cytowanej przez "New York Times" Omar bin Laden, który wielokrotnie odcinał się od terrorystycznej działalności swojego ojca, ocenia jego zabicie jako "czyn kryminalny".
Zaś jego pogrzeb na morzu uważa za celowe upokorzenie rodziny lidera Al-Kaidy, której odebrano prawo do urządzenia mu godnego pochówku. Omar ben Laden zadaje też pytanie, dlaczego Amerykanie nie ujęli jego ojca żywego i nie postawili przed sądem oraz dlaczego zastrzelili go, mimo że był nieuzbrojony. - Zabijanie to nie jest sposób na rozwiązywanie problemów - mówi.

Wypowiedź Omara ben Ladena przekazał gazecie "New York Times" Jean Sasson - amerykański pisarz, który w 2009 roku pomógł Omarowi ben Ladenowi i jego braciom w napisaniu wspomnień z dzieciństwa.

Omar ben Laden mieszkał ze swoim ojcem w Afganistanie do 1999 roku, kiedy to - na dwa lata przez ataki terrorystycznymi na Nowy Jork i Waszyngton - wyprowadził się od niego razem z matką, Nadżwą. Według "New York Timesa", cytowana wypowiedź jest autorstwa kilku synów ben Ladena, jednak tylko jeden z nich zdecydował się ujawnić swoje imię.

Szczegóły operacji zabicia terrorystyKomandosi mieli dopaść Osamę za wszelką cenę

Osama bin Laden: wódz islamskich terrorystów [ZDJĘCIA]>>
Kliknij, by obejrzeć galerię

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Syn ben Ladena krytykuje USA. Zabicie ojca uważa za "czyn kryminalny"
Zaloguj się
 • veine

  Oceniono 6 razy 2

  USA to kraj barbarzyńców lubiących zabijać ludzi dla zabawy.

 • sceptycznie

  Oceniono 1 raz 1

  Jestem przekonany że gdyby Hitler był sądzony w Norymberdze, otrzymał by karę śmierci, gdyby jednak rozstrzelano Hitlera bez sądu, to była by zbrodnia.

  Oczywiście Hitler uniknął sądu popełniając samobójstwo. Zwolennicy spiskowej teorii dziejów twierdzą nawet że w popełnieniu samobójstwa pomogli mu współpracownicy o których wiedział on bardzo wiele i mógł to zdradzić podczas procesu sądowego.

 • czarna.beata

  Oceniono 7 razy 1

  wstydziłbyś sie takiego ojca mordercy ,ale nie .trzeba było tatusiowi uświadomić ze zabijanie to nie sposób na politykę,a skoro zabicie ojca to czyn kryminalny to jak nazwie ten bezczelny synalek zabijanie innych ludzi przez ojczulka.Skandal ze taki psychol jesz cze ma czelność cos w obronie ojczulka mówić.

 • kamilakarabasz

  Oceniono 7 razy 1

  Szkoda, że syn nie powiedział wcześniej ojcu, że "zabijanie to nie jest sposób na rozwiązywanie problemów".

 • brauling

  0

  Inaczej mowiac zabili patologicznego psychopate.

 • neumarkt

  Oceniono 2 razy 0

  Adolf Hitler też nikogo osobiście nie zabił ale ponosi odpowidzialność za śmierć milonów istnień! Moze ten "veine" to tylko facet mocno niekumaty albo kompletny niby "obrońca praw człowieka". Stalin też nikogo osobiście nie zabił i może należałaby mu się amnestia bo był synem polskiego szlachcica w służbie cara, Mikołaja Przewalskiego!

 • antekguma1

  Oceniono 7 razy -1

  Czy bin Laden zabił kogoś osobiście? Czy był ścigany za morderstwo? Czy był skazany za mord?

 • titus_fox

  Oceniono 7 razy -1

  "Zabijanie to nie jest sposób na rozwiązywanie problemów" - buhahahaha :) To chyba tatuś mało z synkiem rozmawiał :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX