Żona i współpracownicy bronią szefa MFW. "To międzynarodowy spisek"

Anne Sinclair, żona prezesa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique'a Straussa-Kahna, który został dziś zatrzymany za próbę gwałtu, powiedziała dziś, że jest przekonana co do niewinności swojego męża. Polityka bronią także jego współpracownicy.
Strauss-Kahn, zwany ze względu na inicjały DSK , został dziś aresztowany w USA pod zarzutem próby gwałtu na hotelowej pokojówce. Policja zatrzymała go na pokładzie samolotu Air France, 10 minut przed odlotem do Paryża.

- Nawet przez sekundę nie wierzyłam w oskarżenia wysuwane przeciwko mojemu mężowi - powiedziała Sinclair w oficjalnym oświadczeniu. - Nie mam wątpliwości, że jego niewinność zostanie dowiedziona. Apeluję do wszystkich o opanowanie i przyzwoitość - dodała.

"Wiedzieli, że kobiety to jego słabość. Tak go dorwali"

DSK bronią też jego współpracownicy z francuskiej Partii Socjalistycznej. Szef MFW miał być kandydatem tej partii na prezydenta Francji w wyborach w 2012 roku.

- Jestem przekonana, że to międzynarodowy spisek. Chcieli zdekapitować MFW, a nie kandydata socjalistów. To nowa forma zabójstwa politycznego - powiedziała Michelle Sabban, radna z regionu paryskiego.

- To nie jest do niego podobne. Wszyscy wiedzą że jego słabością są kobiety i uwodzenie. W ten sposób go dorwali. Jak można tak po prostu wejść do pokoju szefa MFW? A po wszystkim po prostu spokojnie wsiadł do samolotu? - pytała retorycznie Sabban.

Także Jean-Marie Le Guen, inny wysoko postawiony działacz partii socjalistycznej bronił Strauss-Kahna. - Ta sprawa w ogóle nie pasuje do DSK, mężczyzny, którego wszyscy znamy. Powinniśmy powstrzymać się przed wyciąganiem wniosków, zanim Dominique Strauss-Kahn nie przemówi - mówił.

Wcześniej szefowa Partii Socjalistycznej Martine Aubry powiedziała, że aresztowanie to "grom z jasnego nieba dla socjalistów".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Żona i współpracownicy bronią szefa MFW. "To międzynarodowy spisek"
Zaloguj się
 • trimeresurus

  Oceniono 2 razy 2

  To że facet ma słabośc do kobiet (mało który facet nie ma, bo inaczej nie byłoby dzieci) to nie znaczy że gwałci wszystko co się rusza.
  Wiadomo, że w USA jak się dziecko po głowie pogłaszcze to można trafić do pierdla za pedofilstwo.
  Lepiej niech wszyscy ci moraliści nie wydają pochopnie wyroków bo później będzie im głupio.
  Chociaż jak znam tych wszystkich ortodoksów to im nigdy nie jest głupio...

 • cookies9

  Oceniono 2 razy 2

  A jesli to prowokacja i próba wyeliminowania popularnego polityka z walki
  o prezydenturę Francji?

 • kamilakarabasz

  Oceniono 4 razy 2

  Tak, pokojówka z pewnością była zakamuflowanym mężczyzną - agentem izraelskiego wywiadu. Izrael obawia się zwycięstwa socjalistów, bo będą upominali się o prawa Palestyńczyków. A więc pan Strauss-Kahn skonfundowany tym, co zobaczył, kiedy już się rzucił na pokojówkę-agenta, czym prędzej uciekł, aby 1) nie być posądzonym o gwałt homoseksualny, 2) czym prędzej rzucić oskarżenie w twarz Sarkozy'emu, bo wiadomo, że to prezydent Francji nasłał na biednego Dominika izraelski wywiad.

  A tak poważnie, to pewnie facet pomylił kraje i myślał, że mu coś takiego ujdzie płazem, jak, być może, uchodziło do tej pory we Francji.

 • ogabignac

  Oceniono 3 razy 1

  Mogla wejsc zeby go oskubac z kasy a jak wyszedl z lazienki narobila krzyku ze gwalci.

 • najlepszy.formoza

  0

  Racja !To międzynarodowy spisek masonów ! Przeciez mu od 10 lat nie staje !

 • passtorian

  Oceniono 7 razy -1

  To oczywiste. Idiotycznie planowany spisek ktory nie ma podkladu w logice. Jadlo dobre dla polglowkow.

 • tryzmina

  Oceniono 5 razy -3

  Strauss-Kahn jest znany ze swojego puszczalstwa. Jego żona to ku..., mogła się już dawno z nim rozwieść.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX