Seul obraził dynastię panującą w Korei Północnej. "Będzie odwet"

Korea Północna zagroziła dziś Seulowi odwetem za to, że żołnierze z Południa używali wizerunków przedstawicieli jej dynastii jako celów na strzelnicach. Kim Dżong-Il zażądał od Korei Południowej ukarania winnych i przeprosin.
Żołnierze południowokoreańskiej armii używali wizerunków przedstawicieli dynastii rządzącej w Korei Północnej jako celów, do których strzelali w ramach treningu. Oburzona Korea Północna wydała dziś oficjalne oświadczenie, w którym grozi sąsiadowi z południa użyciem siły, jeżeli winni nie zostaną ukarani.

W oświadczeniu, umieszczonym na stronie państwowej agencji informacyjnej, czytamy, że Kim Dżong-Il doprowadzi do "eskalacji praktycznych działań odwetowych swojej armii dopóki marionetkowy rząd (Korei Południowej - red.) nie ukarze odpowiednio inicjatorów (...) i nie przeprosi za nich".

Media w Korei Południowym od początku tygodnia pokazywały zdjęcia przedstawicieli dynastii Kim Dżong-Ila jako celów na strzelnicach, na których szkoli się południowokoreańska armia. Rząd zareagował jednak dopiero w środę. Wtedy to koreański minister obrony narodowej zaapelował do żołnierzy o zaprzestanie procederu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Seul obraził dynastię panującą w Korei Północnej. "Będzie odwet"
Zaloguj się
  • druz_2

    0

    Idę o zakład, że " południowcy" będą przepraszać - tak to potęga z nich....

  • mejlek

    0

    Polacy, w geście solidarności, też powinni postrzelać do wizerunku Kima. Chociaż raz udałoby się wygrać wojnę bez ofiar śmiertelnych... Medialną wojnę oczywiście. ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX