Angelina Jolie podziękowała Włochom za przyjęcie imigrantów

Aktorka i ambasadorka dobrej woli UNHCR-u, Angelina Jolie, niespodziewanie złożyła dziś krótką wizytę na Lampedusie, włoskiej wyspie, która jest pierwszym punktem docelowym dla większości uchodźców, którzy chcą opuścić Afrykę Północną. Gwiazda podziękowała Włochom za ich otwartość względem tych, którzy szukają schronienia.
Lampedusa to kolejny przystanek na drodze Angeliny Jolie, która jako ambasadorka dobrej woli UNHCR-u - biura ONZ ds. uchodźców - od piątku odwiedza od kilku tygodni przepełnione obozy dla uchodźców m.in. z Libii, Tunezji i Syrii. Aktorce w podróży towarzyszy Wysoki Komisarz tego biura Organizacji Narodów Zjednoczonych, Antonio Guterres.

Przez włoską wysepkę od początku tego roku przewinęło się ponad 40 tys. uchodźców. Amerykańska aktorka podziękowała dziś władzom i mieszkańcom Lampedusy za to, że przyjmują tych, którzy muszą uciekać przed represjami czy terrorem wojny.

Angelina Jolie wzięła także udział w małej ceremonii, której celem było uczczenie pamięci tych, którzy zginęli na morzy, usiłując dostać się właśnie na Lampedusę.

Podróż aktorki jest częścią programu UNHCR-u, który ma na celu zwrócenie uwagi na problem uchodźców na świecie. W poniedziałek obchodzony będzie XVII Światowy Dzień Uchodźców.

DOSTĘP PREMIUM