Wypadek polskich turystów w Austrii. Fatalne warunki jazdy

Do poważnego wypadku z udziałem polskich turystów doszło nad ranem w Austrii na autostradzie A-2, w pobliżu miejscowości Ils. w Styrii. Rannych zostało sześć osób, w tym trzech obywateli polskich. W Austrii pada deszcz, drogi są śliskie i zatłoczone.
Na autostradzie A-2 prowadzącej do Grazu polski samochód zjechał ze swojego pasa ruchu i uderzył czołowo w słowackie auto z trzema pasażerami. W polskim samochodzie podróżowały dwa małżeństwa. Policja nie wyklucza, że polski kierowca miał atak serca. Autostrada została zablokowana. W obu kierunkach tworzą się kilkunastokilometrowe korki.

Do poważniejszego wypadku doszło w Górnej Austrii. Rumuński minibus, w którym podróżowało 8 osób, jadący autostradą A-1 z Linzu kierunku Wiednia, zjechał w miejscowości Asten ze swojego pasa ruchu i uderzył w betonową barierę ochronną. Zginęły trzy osoby, a pięć zostało poważnie rannych. Austriacka policja ostrzega. Ze względu na wakacyjne wyjazdy na austriackich autostradach panuje duży ruch.Jest bardzo ślisko.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM