Hiszpania: liczba samobójstw wyższa niż liczba ofiar wypadków samochodowych

W Hiszpanii po raz pierwszy liczba samobójstw przewyższyła liczbę śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. W ciągu roku liczba samobójstw wzrosła o 10 procent - podał Narodowy Instytut Statystyki.
Zdaniem psychiatrów, najczęstszą przyczyną odbierania sobie życia są problemy ekonomiczne, utrata pracy czy mieszkania.

Narodowy Instytut Statystyki podał, że w minionym roku w Hiszpanii, samobójstwo popełniło prawie 3,5 tys. osób. W wypadkach drogowych zginęło zaś o 800 ludzi mniej. Ofiar drogowych ubywa, bo od lat prowadzone są w mediach akcje zachęcające kierowców do ostrożnej jazdy.

Ponieważ jednocześnie liczba samobójstw rośnie, psychiatrzy i psycholodzy uważają, że prasa, radio i telewizja powinny rozpocząć akcję przestrzegającą przed odbieraniem sobie życia. - 75 procent osób, które popełniają samobójstwo, cierpią na depresję, chorobę, która jest często bagatelizowana - podkreśla psychiatra, Santiago Mendoza.

Mniej odporni psychicznie są mężczyźni, oni też rzadziej szukają pomocy u specjalistów. Zdaniem psychiatrów, co drugi Hiszpan cierpiący na depresję nie informuje o tym lekarza.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (2)
Hiszpania: liczba samobójstw wyższa niż liczba ofiar wypadków samochodowych
Zaloguj się
 • tec1

  Oceniono 2 razy 2

  "Ponieważ jednocześnie liczba samobójstw rośnie, psychiatrzy i psycholodzy uważają, że prasa, radio i telewizja powinny rozpocząć akcję przestrzegającą przed odbieraniem sobie życia. "

  A co z tymi którzy mają ochotę się zabić widząc reklamy w radio i tv??

 • antubis7

  0

  "Mniej odporni psychicznie są mężczyźni, oni też rzadziej szukają pomocy u specjalistów."

  No popatrz a to wiecznie z kobiet robi się ofiary. Druga to kwestia to to ze na mężczyznach od zawsze spoczywała większa odpowiedzialność. Gdyby rzeczywiście panowała równość a nie dyskryminacja mężczyzn to pewnie tylu by się nie zabijało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX