William i Kate wycofują się w cień. Reflektory na królową

Z powodu przyszłorocznych obchodów Diamentowego Jubileuszu królowej Elżbiety II Książę William i księżna Catherine będą musieli znacznie ograniczą swoją obecność w życiu publicznym.
Od czasu "ślubu stulecia", który odbył się w kwietniu, wciąż nie ustaje strumień informacji, zdjęć i plotek dotyczących książęcej pary. Podczas dwunastodniowej podróży do Kanady i USA fotoreporterzy codziennie dokumentowali każdy ich krok. Brytyjskie gazety piszą, że czas ich królowania w mediach właśnie dobiegł końca. Stoi za tym kilka powodów.

Najważniejszym z nich jest strategia wizerunkowa brytyjskiego dworu. W przyszłym roku królowa Elżbieta II będzie obchodziła Diamentowy Jubileusz, czyli sześćdziesięciolecie swojego panowania. Książęca para nie może przyćmić jej postaci. - W tym czasie to ona powinna być w centrum uwagi - tłumaczy rzecznik brytyjskiego dworu.

Poza tym zarówno książę, jak księżna będą musieli zająć się swoimi codziennymi obowiązkami. W tym celu przeniosą się do domu w północnej Walii, blisko bazy RAF-u, w której służy William. Książę z RAF-em jest związany kontraktem do 2013 r., jest pilotem śmigłowca ratunkowego. W przyszłym roku będzie musiał spędzić dwa miesiące w bazie na Falklandach, podczas gdy Kate pozostanie w domu.

W nadchodzącym czasie do jej głównych obowiązków będzie należało wybranie dziedziny, w której mogłaby działać dobroczynnie i zapoznanie się z charytatywnymi organizacjami, z którymi związany jest jej mąż. Prawdopodobnie księżna zaangażuje się w wolontariat wykorzystujący w terapii sport lub sztuki piękne.

Z tych powodów w ciągu najbliższych miesięcy William i Kate w świetle reflektorów będą pojawiać się dużo rzadziej. Na pewno będzie można ich zobaczyć podczas obchodów Diamentowego Jubileuszu. Poza tym mają zaplanowane co najwyżej dwa oficjalne spotkania miesięczne. Nie będą to jednak wydarzenia tak głośne, jak miniona wizyta w Ameryce. W interesie książęcej pary i królewskiego dworu jest, by świat odwrócił od nich wzrok, przynajmniej przez najbliższe dwa lata.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
William i Kate wycofują się w cień. Reflektory na królową
Zaloguj się
 • mreck

  Oceniono 4 razy 4

  Dżis Krajs, na Boga, co mnie republikanina obchodzi brytyjska królowa? To zwykła babcia, niech gotuje kluseczki dla wnuków.

 • lia.13

  Oceniono 2 razy 2

  też coś, jednym paparazzi włażą "w du.ę" a o innych jakoś nic. Ktoś w jednej biografii Diany napisał, że jej relacje z paparazzi były sprzeczne, tzn. z jednej strony ich nienawidziła a drugiej strony sama nie potrafiła bez nich żyć. Trzeba wytyczyć jasne granice, pozwolić im się sfotografować w pewnych okolicznościach, to nie będą Cię nachodzić w innych. A jak będziesz zawsze uciekać to nie dziw się, że Cię będą gonić. Tak robi Johny Depp. Co jakiś czas spory wywiad, sesja zdjęciowa... i jakoś nikt nie zagląda mu do sypialni.

 • bulunia

  Oceniono 1 raz 1

  Milutka Kate jest chyba osóbką kutą na 4 kopytka. Zrobi konsekwentnie co chce i nie sądzę że choć przez moment nie wiedziała w co się pakuje. ŚWIECZNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!Urodzona Celebrytka. Nie ma co jej żałować!

 • daddy78

  0

  A Diany nie mogła odesłać z jej mężem tylko musiała zabijać.....

 • antypo-lityk

  0

  I to jest wychowanie i kultura z tradycjami! Nie wychodź przed orkiestrę jeśli są tego godniejsi. Mieli swoje 10 minut a teraz poczekają. A w polszcze dziacko, dziacko wszędzie skrzeczy, wszędzie mu się należy, pępęk świata a ty babciu do sprzątania po nim. Choć z UKSW jest taki wierszyk: Niech Benedykt wyda edykt aby bębny i gitarki utonęły w morzu siarki ... itp!

 • ewafud1

  Oceniono 2 razy 0

  Czy to prof. PSYCHOLOGII?....jakim cudem osiągnął ten tytuł? Egzaminy zaliczał na zasadzie 3*z?
  Gdzie w tym wszystkim dobro dziecka? Czy ktoś o nim pamięta?

 • filetrybny

  Oceniono 2 razy 0

  Dziwie sie tej dziewczynie że wybrała takie życie.Pod obstrzałem bezwzględnych brytyjskich brukowców,po presją sztywnych zasad dworskiego życia.Musi być bardzo silna psychicznie skoro zdecydowała sie na coś takiego(apolandia.com )

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX