Holandia: dwa pożary gigantycznych wież telewizyjnych, jedna runęła. Kontrole w całym kraju [WIDEO]

W Holandii sprawdzane są wszystkie wieże radiowo-telewizyjne. Kontrole zarządzono po pożarze, który 2 dni temu wybuchł w dwóch z nich. W jednej szybko go ugaszono, a w drugiej - część trzystumetrowej budowli runęła na ziemię. Spowodowało to zanik sygnału radiowo-telewizyjnego na falach ultrakrótkich w znacznej części kraju.


Służby kontrolne ujawniły, że już w 2007 roku ostrzegały w raporcie o chaotycznej i niebezpiecznej sytuacji na wieżach radiowo-telewizyjnych. Nie wiadomo było na przykład, kto nimi zarządza i kto odpowiada za ich bezpieczeństwo. Teraz szczególny powód do niepokoju mają władze i mieszkańcy Roermond, bo ich wieża stoi w dzielnicy mieszkaniowej i jest dokładnie tego samego typu, jak ta, która runęła w Hoogersmilde.

Zwalona wieża stała na szczęście w szczerym polu. Sam wypadek zarejestrowały kamery. "To było szokujące". "Fotografujemy ją, bo jeszcze zimą była ustrojona jak choinka, a teraz leży na ziemi" - mówią okoliczni mieszkańcy. Przyczyny pożaru nie ustalono, ale przypuszcza się, że mogło to być zwarcie w instalacji elektrycznej.

Kilka godzin wcześniej wybuchł pożar na innej wieży w Lopik. Ustalono, że jego przyczyną było przegrzanie się kabla elektrycznego podczas prac remontowych.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Skomentuj:
Holandia: dwa pożary gigantycznych wież telewizyjnych, jedna runęła. Kontrole w całym kraju [WIDEO]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX