Była naczelna "News of the World" aresztowana. Zarzuty: podsłuchy i korupcja

Rebekah Brooks, była naczelna "News of the world" została aresztowana. To dziesiąta osoba, która została ujęta w związku z aferą podsłuchową, która wstrząsnęła opinią publiczną na Wyspach Brytyjskich.
Początkowo Scotland Yard informował, że ujęta została anonimowa 42-letnia kobieta. Brooks ma 43 lata, początkowo więc wykluczano, że może chodzić o nią. Teraz potwierdzono to oficjalnie.

Rebekah Brooks została ujęta ok. godz. 12. Jest na posterunku policji w Londynie, gdzie jest przesłuchiwana. Chodzi nie tylko o podsłuchy. Zarzuca się jej też korupcję.

W piątek Rebekah Brooks - wieloletnia dyrektor brytyjskiego ramienia globalnego koncernu prasowego Ruperta Murdocha -ogłosiła, że odchodzi ze swego stanowiska . - Z głębokim uczuciem odpowiedzialności wobec skrzywdzonych przez nas ludzi - napisała w oświadczeniu była naczelna "News of the World".

Brooks (nazwisko panieńskie Wade) była redaktorką naczelną "NotW" (2000-03) oraz bliźniaczego tabloidu "The Sun" (2003-09). Została naczelną "NotW" zaledwie w wieku 32 lat. Pierwsze kroki w imperium Murdocha stawiała jako telefonistka w lokalnej gazecie "The Post", wychodzącej w Warrington w zachodniej Anglii. Jest absolwentką Sorbony.

Dwa tygodnie temu ujawniono, że w 2002 r. hakerzy tabloidu włamali się do skrzynki głosowej Milly Dowler - ofiary uprowadzenia i zabójstwa. Sprawa ta wyszła na jaw dopiero w czerwcu na procesie jej zabójcy. Szybko okazała się, że jest ledwie wierzchołkiem góry lodowej, a podsłuchy dotyczyły m.in. polityków czy rodziny królewskiej.

Ostatni numer gazety ukazał się w ubiegłą niedzielę.

Świat polityki kocha brukowce Również w Polsce.

Kliknij, by zobaczyć zdjęcia

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Była naczelna "News of the World" aresztowana. Zarzuty: podsłuchy i korupcja
Zaloguj się
  • bezspokoju

    0

    Ciągle słyszymy, że pismaki wypełniają misję, wielkie słowa o wolności prasy i słowa. Okazuje się jednak, że ci bojownicy w walce o " wolne słowo" nie mają żadnych moralnych hamulców, gdy w grę wchodzi możliwość zarobienia pieniędzy i zaistnienia w mediach. Motywacje i sposoby postępowania pismaków przypominają działania hipokrytów w koloratkach i czarnych sukienkach.

  • j4s4

    0

    A kto planował podsłuchiwanie i podgladanie 90 procent społeczeństwa? Może po nich też przyjdzie Scotland Yard? To taka międzynarodówka "kreatorów" cywilizacji!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX