Jedyne takie pływające muzeum na świecie [WIDEO]

Vincent od ponad 20 lat mieszka w domu na wodzie. To on założył jedyne na świecie Muzeum Łodzi Mieszkalnych w Amsterdamie. Jak mówi, to tańsze niż życie na lądzie, choć jak dodaje, nie dlatego zdecydował się zamieszkać na barce.
- To moja pasja - wyjaśnia Vincent. - Nie ma dnia, bym nie odbierał telefonów z pytaniami, czy przypadkiem nie sprzedaję łodzi, na której teraz jesteśmy? Nie wyobrażam sobie życie bez niej. Włożyłem tutaj tyle serca, zaplanowałem każdy najdrobniejszy szczegół wystroju - mówi.

Na barce można wypić kawę, zjeść ciastko i poczuć się przez chwilę jak u siebie. Wszystko za sprawą klasycznego wystroju, stylowych mebli, bibelotów, starych lamp i serwet robionych ręcznie.

Poza pokojem wypoczynkowym i kuchnią, zwiedzimy też sypialnię i łazienkę. Obejrzymy pokaz multimedialny poświęcony mieszkaniom na wodzie. Pomysły mogą nas zaskoczyć. Zobaczymy m.in. Vincenta, który wystawia lampę i fotel na zamarznięty kanał, by zimą, pod chmurką, czytać książkę.

Muzeum Łodzi Mieszkalnych w Amsterdamie czynne jest od wtorku do niedzieli od 11:00 do 17:00.

Warto dodać, że w Polsce pierwszy mieszkalny dom na wodzie można zobaczyć we Wrocławiu.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Jedyne takie pływające muzeum na świecie [WIDEO]
Zaloguj się
 • bartoszcze

  Oceniono 1 raz 1

  Byłem 10 lat temu, fajne.

 • ahab_1

  0

  passtorian - kup sobie działkę pod miastem i sadź buraki. Nic z tego nie rozumiesz, więc skorzystaj z możliwości i lepiej się nie odzywaj.

 • passtorian

  Oceniono 1 raz -1

  Widocznie eksponaty tego "muzeum" sa tyle warte... zeby plywaly po wodzie lub... tonely gdy los tak zechce. Mala strata jakkolwiek bedzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX