Lewica: niech rząd zajmie się prawicową nienawiścią w internecie

Niech rząd zajmie się nienawiścią w internecie - mówią działacze lewicy. Po zamachach w Norwegii SLD i Federacja Młodych Socjaldemokratów chcą wzmocnienia działań ograniczających prawicowy ekstremizm.
- Widzimy od wielu lat coraz większe przyzwolenie dla ekstremizmów prawicowych - mówi poseł SLD Marek Balicki. - Rząd polski nie podejmuje wystarczających działań, żeby treści pokazujące się w internecie, a nawołujące do przemocy zostały z niego usunięte - dodaje.

Łukasz Naczas z Federacji Młodych Socjaldemokratów: - My jako młodzieżówka z naszymi kolegami i koleżankami byliśmy na tego typu obozach i równie dobrze moglibyśmy być w takiej sytuacji.

W internecie nadal działają strony prawicowych ekstremistów, na których nawołuje się do przemocy wobec osób o lewicowych poglądach. - My apelujemy do rządu by zajął się tymi sprawami do końca, by doprowadził do sytuacji, że oficjalnej nienawiści w internecie nie będzie w polskim wydaniu - mówi Naczas.

Według SLD najlepszym rozwiązaniem tej sprawy byłoby jeszcze w tej kadencji Sejmu przegłosowanie nowelizacji kodeksu karnego zakazującej mowy nienawiści.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Lewica: niech rząd zajmie się prawicową nienawiścią w internecie
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 2 razy 2

  @arvelli; fakt, nawet starał się o kontakt z Chodorkowskim w łagrze i fatygował w tej sprawie nie byle kogo tylko samą Fotygę - znaczy ten kurdupel...

 • arvelli_net

  Oceniono 3 razy 1

  ... profesor a historii nie zna , wstyd !!!!... niespełna sto lat temu, profesora idol, wzorzec do naśladowania, założył był partię (razem z innymi zbokami i faszystami) zwaną bolszewicką!... to protoplaści profesorskiej partii jak lenin, stalin, beria i inne zwierzęta w XX wieku rozpoczęły rzeź europy... nie bój się prawicy... bo twoi koledzy już może szykują dla ciebie wygodne nary gdzieś w syberyjskiej głuszy!... kurdupel już się od dawna szykuje... chyba nawet na stanowisko komendanta obozu:)

 • panczo107

  0

  Rząd tym badziweiem w internecie się nie zajmnie , bo to oni głównie piszą tu te nienawiści pod adres opozycji. a my wyborcy nawet nie możemy załozyć krytyki rzadu i prezydenta , albowiem ABW wpadnie o 5 rano ,zabierze komputer i wsadzi Cie za kratki ... PO już dziekujemy za dużo sobie pozwalacie!

 • siarymon

  Oceniono 6 razy 0

  ale kto tą nienawiść internetową sieje??? tylko SLD i PiS panie Balicki między innymi pan również

 • peowiaki_to_ciemniaki

  Oceniono 6 razy -2

  Dokładnie, zresztą już raz zamordowano członka Pis. Przez nienawiść lewactwa i fanatyków po może dojść do kolejnej tragedii.

 • fudalejw.1

  Oceniono 8 razy -4

  W Polsce może dojść do podobnej tragedii jak w Norwegii,
  przez szerzącą nienawiść "GW" i radia Tok FM do PiS i ich zwolenników .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX