Kutz: Powiedziałem Ziobrze, że wywróci się na tej trumnie

Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro powinni stanąć przed Trybunałem Stanu - zarekomendowała komisja śledcza badająca okoliczności śmierci Barbary Blidy. Po prawie czterech latach prac komisja przyjęła raport końcowy. - Powiedziałem Ziobrze: "To początek pańskiego końca" - mówi Kazimierz Kutz, reżyser i poseł, w rozmowie z ?Gazetą Wyborczą?.
- Oni łamali konstytucję, nadużywali prawa. Takie postępowanie absolutnie ich dyskwalifikuje, jako osoby do zajmowania wysokich stanowisk publicznych - komentuje rekomendację komisji Kazimierz Kutz. Ocenia, że raport, który powstał na zakończenie prac komisji, jest bardzo uczciwy i rzetelny. - Same konkrety - mówi.

W przyjętym wczoraj raporcie końcowym komisja śledcza opisuje wyniki swoich prac - przedstawia polityczne naciski, jakie były wywierane na prokuraturę. Stawia pod znakiem zapytania kwestię, czy Barbara Blida popełniła samobójstwo i odsłania kulisy funkcjonowania służb specjalnych. Mówi o zacieraniu śladów i przekraczaniu uprawnień przez funkcjonariuszy ABW.

"To było czyste zło"

- To co stało się w domu Blidów to była najstraszniejsza puenta autorytarnych rządów PiS. Czyste zło wywoływane przez urzędujących polityków dla osiągnięcia doraźnych celów - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Kaziemierz Kutz. Podkreśla, że aresztowanie Blidy miało być telewizyjnym widowiskiem, potwierdzającym jak wspaniale PiS walczy z układami. By utrzymać władzę autorytarną, trzeba mieć wroga. A jak się go nie ma, trzeba go wymyślić.

Kutz opowiada w wywiadzie dla Gazety, jak po programie Pospieszalskiego, do którego był zaproszony razem z Zbigniewem Ziobro, minister sprawiedliwości w rządzie Jarosława Kaczyńskiego tłumaczył się, że "ma papiery na Blidę" i przekonywał o słuszności swojego postępowania. Kutz miał powiedzieć wtedy Ziobrze: - Proszę pana, to jest zbyt poważna sprawa. Pan się wywróci na tej trumnie. To początek pańskiego końca.

Cały wywiad w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (18)
Kutz: Powiedziałem Ziobrze, że wywróci się na tej trumnie
Zaloguj się
 • staryszort

  Oceniono 15 razy 13

  Podobnie było w PRLu, w czasach "błędów i wypaczeń", w pierwszych latach po Wojnie.
  UB nagle zaczęło kontrolować wszystko co się dało, skupiając się na kontroli najważniejszych Osób w Państwie. Wszyscy jak u Stalina w ZSRR, zostali zastraszeni.
  Potem się mówiło, że Bezpieka szalała.
  Teraz było podobnie. Do wszystkich dotarło, że Kamiński ze swoimi może zapukać rankiem do każdego i jeszcze pokażą to w Telewizji.
  Prawnicy dotąd nie mogą zrozumieć, jak doszło do tego, że Ziobro - człowiek bez wiedzy i praktyki został Ministrem i Prokuratorem Generalnym dysponującym taką dużą władzą.
  Fakt. Posłem może zostać prawie każdy ale żeby Ministrem?

 • adalbert.13

  Oceniono 12 razy 12

  Jako Ślązak jestem bardzo dumny z p. Kutza.
  Mam nadzieję, że cała ta banda oprychów przejedzie się na "polaczkach z ukrytej opcji niemieckiej".

 • em-eryt

  Oceniono 11 razy 11

  liczylem, ze razem z 0-Ziobra, "wywróci sie na tej trumnie" i Kaczynski.

  niestety przeliczylem sie, bo prezes walnal glowa w trumne brata
  i utrzymal sie chwilowo przed upadkiem, a 0-Ziobro przy okazji tez.

 • hei-zer

  Oceniono 9 razy 9

  Kazimierz Kutz to porządny mądry Polak.
  Do jego zalet i wartości nie dorastają obaj stawiani przed TS.
  Gdyby ich wartościować to: najpierw Kutz, potem lata świetlne,a potem :Yaro i Zbycho.

 • ahab_1

  Oceniono 12 razy 8

  NSDAP też doszła do władzy legalnie.

 • prokojean

  Oceniono 10 razy 6

  Kaczynski i Ziobro przed trybunalem stanu ! bardzo dobrze moze tych oszolomow nie bedziemy widziec przez 10 lat na polskiej scenie politycznej!!!!

 • klarneta8

  Oceniono 10 razy 6

  Caly PIS i jego wyznawcy ,to SEKTA, za dzialalnosc ktorej placa podatnicy.

 • neumarkt

  Oceniono 5 razy 5

  Wystarczy spojrzeć na tę twarzyczkę pana Ziobry, aby wiedzieć jaki zasób prawnego warcholstwa w sobie nosi! Od czasów jescze studenckich! Ten człowiek powinien raz na zawsze zniknąć z politycznej sceny!

 • first.tb

  Oceniono 9 razy 5

  Niedobrze się robi, czytając "srololota", "najlepszego.formozę"... Co to za ludzie, jak oni mogą żyć z taką potężną dawką nienawiści?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX