Ziobro: Jest akt oskarżenia. Kutz: Nie będę tańczył jak mi zagrają

- Akt oskarżenia jest przygotowany, będziemy kierować wniosek o uchylenie immunitetu - zapowiedział Zbigniew Ziobro. Razem z Jarosławem Kaczyńskim pozywają Kazimierza Kutza za stwierdzenie, że "zamordowali niewinną kobietę". Co na to Kutz?
- Podtrzymuje pan te słowa? - zapytał Kutza Tomasz Machała. - Oczywiście, w sensie moralnym. Nie mówię, że byli na miejscu, wiadomo o co chodzi - powiedział Kutz dla serwisu kampanianazywo.pl>>

Kazmierz Kutz w wywiadzie dla "Newsweeka" powiedział: "Kaczyński i Ziobro zamordowali niewinną Barbarę Blidę. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" tłumaczył te słowa: ''Mówiłem to przez telefon. Gdybym pisał, dałbym słowo "zabili" w cudzysłów. Wiadomo, że chodziło mi o to, że są mordercami w sensie moralnym. I z tego się nie wycofam. Będę to powtarzać. PiS-owi to nie jest na rękę, bo oni chcą zasypać, przemilczeć. Szczególnie przed wyborami".

Ziobro: Granice przekroczone

Zbigniew Ziobro wystąpił dziś na konferencji prasowej i oznajmił, że akt oskarżenia jest już przygotowany i wkrótce trafi do sądu. - Wszelkie granice brutalnych słów zostały przekroczone - powiedział. - Kazimierz Kutz był uprzejmy stwierdzić, że "oni zamordowali niewinna kobietę". Mowa tu o mnie i o Jarosławie Kaczyńskim. Twierdzenie Kutza nie ma jakichkolwiek podstaw, to oszczerstwo do potęgi "n". Ja i Jarosław Kaczyński zdecydowaliśmy złożyć akt oskarżenia do sądu - oświadczył. - Prace komisji śledczej dowiodły, że wszelkie działania, jakie prowadziliśmy jako prokuratura i ja jako prokurator generalny były zgodne z prawem - dodał.

- Będziemy kierować wniosek o uchylenie immunitetu. Mam nadzieję, że ten znany i ceniony przez wielu reżyser nie będzie zachowywał się jak podoba niedojrzała i nie będzie chował się za immunitetem poselskim. Mam nadzieję, że Kazimierz Kutz bierze odpowiedzialność za swoje słowa i zgodzi się, by niezawisły sąd to ocenił - powiedział Ziobro.

Jak pisze kampanianazywo.pl, Kazimierz Kutz na pytanie o zrzeczenie immunitetu odpowiedział: Nie będę tańczył jak mi zagrają.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (43)
Ziobro: Jest akt oskarżenia. Kutz: Nie będę tańczył jak mi zagrają
Zaloguj się
 • rbik53

  Oceniono 16 razy 14

  ......że ją ZASZCZULI i doprowadzili do samobójstwa, to dla mnie nie ulega wątpliwośći.... wg. nich wszystko jest w porządku....

 • jarko49

  Oceniono 16 razy 14

  Cos tam jednak to slynne ZERO ma na sumieniu bo sejmowa komisja ds Blidy nie na darmo go chce postawic przed Trybunalem Stanu.
  Oczywiscie Ziobro i Kaczorek beda opowiadac ze oni sa niewinni ale kazdy wie ze prawda jest zupelnie inna i moze w koncu ten Trybunal na ktory wszyscy tak licza pokaze tym zadufanym PISowcom ze jednak zle robili i ze to powinno byc karalne.

 • kiki_pawelek

  Oceniono 14 razy 14

  Zero pozostanie zawsze zerem... nic nie jest w stanie tego zmienic... Pozywajcie Pana Kutza, a i tak odpowiecie za smierc Blidy przed Trybunalem Stanu.

 • anesta

  Oceniono 13 razy 13

  Pan Ziobro sie oburza, ale jak Jaro pluje "Tusk i Sikorski mają krew na rekach - zamordowali prezydenta RP i 95 innych osób", wówczas nie ma przekraczania wszelkich granic brutalnych słów????

 • bombel1964

  Oceniono 13 razy 13

  święta krowa,która zapomniał o słowach w TV ten Pan już nikogo nie zabije.Miller miał rację jesteś pan zerem

 • pe1

  Oceniono 15 razy 13

  ZERO do n-tej potęgi wciąż pozostaje ZEREM

 • neumarkt

  Oceniono 12 razy 12

  To bezczelne ZERO jeszcze próbuje się odgrywać? On nie zabił bo jest tchórzem i polityczną gnidą, ale zwerbował pod swoją komendę pozbawionych uczciwości i honoru niektórych szefów służb specjalnych, miernych, ale rządnych specjalnych profitów i stanowisk prokuratorków. Zorganizował system niby-prawnych prześladowań przeciwników politycznych! Areszty wydobywcze, fałszywe oskarżenia... Taki sobie "wymiatacz" przeciwników prezesa tak jak jego odpowiednik w wojsku, Antek Policmajster! To była dopiero GRUPA TRZYMAJĄCA WŁADZĘ!!

 • pe1

  Oceniono 11 razy 11

  Ziobro + Kaczor = MORDERCY!

 • passtorian

  Oceniono 12 razy 10

  Ziobro to padalec. Akt oskarzenia juz sporzadzil. Czy ten padalec nie wie czym sie naprawde zajac? Typowy chlopek roztropek, bez kultury ktorej sie ani na przyuczyl ani z genami nie nabyl. Podedukowany prostak.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX