Wybory 2011. Cimoszewicz: "Radykalizacja SLD to duży błąd"

- Lewica atakuje rząd równie ostro i czasem demagogicznie jak PiS. To dezorientuje wyborców, o których toczy się walka - mówi w wywiadzie dla dziennika "Fakt" Włodziemierz Cimoszewicz.
Zdaniem Cimoszewicza radykalizowanie komunikatów i PR przez SLD "to duży błąd, bo wbrew pozorom coraz więcej ludzi w Polsce skłania się ku poglądom umiarkowanym". - Jeśli wyborcy będą przekonani, że poparcie SLD utrudni odcięcie drogi do władzy PiS, zostaną przy PO - uważa Cimoszewicz.

Według byłego premiera lewica powinna podnosić kwestie wolności, ale także "mówić o nadciągających kłopotach dla całej Europy, której pozycja i znaczenie w świecie systematycznie osłabiają się" - Gdyby lewica była zdolna do podjęcia tej tematyki, dowiodłaby swej dojrzałości.

Cimoszewicz uważa także, że obecność na listach takich polityków jak Józef Oleksy i Leszek Miller "nie będzie miała szczególnego znaczenia dla wyniku wyborczego partii". - Fakt, że Leszek Miller przegrał z kretesem w swojej rodzinnej Łodzi, mówi wiele - dodał Cimoszewicz, który spodziewa się ostrej kampanii wyborczej. - Na pewno wrócą stare strachy antyniemieckie i antyrosyjskie. Smoleńsk powróci (...). To będzie silny atak - mówi polityk.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (1)
Wybory 2011. Cimoszewicz: "Radykalizacja SLD to duży błąd"
Zaloguj się
  • go-rad

    0

    Panu Cimoszewiczowi nadal szwankuje pamięć? Już zapomniał nazwisk duetu Jarucka. - Miodowicz i o swym powrocie do puszczy, gdy na zlecenie szefa PO został wyautowany z wyborów prezydenckich? A jak się mają obietnice składane przez D. Tuska Włodzimierzowi Cimoszewiczowi? Premier Tusk również cierpi na zaniki pamięci.Za synekury na wierzbie choćby do piekła? Wstyd wielki lewicowcu i tzw. demokrato! Diabeł w ornat się ubrał i na mszę dzwoni. Oto obraz pt. PO do wspólnego wielbienia. Na klęczkach i na wyścigi z PiS będziecie dalej hołd składać K. R. K. i wyprowadzać państwową kasę do kościelnej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX