"Nie wiem: płakać czy krzyczeć", "Muszą być konsekwencje karne". Raport Millera

- Muszą być konsekwencje tych zaniedbań - mówią jednym głosem politycy wszystkich partii. - Odpowiedzialność ponosi minister obrony - podkreślają. Raport komisji Millera jednoznacznie wskazał błędy w wyszkoleniu pilotów i złą organizację lotu.
"Nie stwierdzono nacisków" [WNIOSKI Z RAPORTU]

- Nie może być tak, że w jakiejś instytucji winni są wszyscy oprócz szefa tej instytucji - mówi były wiceminister obrony narodowej Janusz Zemke z SLD. O odpowiedzialności Bogdana Klicha mówi także Włodzimierz Cimoszewicz. - Minister obrony jako szef resortu, w którym popełniono tak nieprawdopodobnie wiele błędów ponosi w sposób oczywisty ogólną odpowiedzialność - mówi.

Zdaniem Cimoszewicza, z raportu trzeba wyciągnąć wnioski dotyczące funkcjonowania całego państwa. - Pora odejść od nieodpowiedzialnego przekonania, że jesteśmy świetni w improwizacji, że sobie jakoś poradzimy, na skrzydłach stodoły polecimy. Politycy nie są od eventów, happeningów i PR, tylko od roboty. Niech to wreszcie zrozumieją - dodał.

"Nie wiem: płakać czy krzyczeć"- Nie wiem, czy płakać, czy krzyczeć. Skala zaniedbań po naszej stronie, niedoróbek, niedopatrzeń i błędów jest przeogromna. Niewątpliwe czeka nas odpowiedzialność polityczna, ale mnie interesuje inna rzecz. Muszą te osoby odpowiedzieć przed sądem. Muszą - podkreśla Eugeniusz Kłopotek z PSL, który śledził konferencję komisji. Wnioski komisji Millera uważa za "druzgocące i miażdżące dla wielu instytucji".

PO bije się w piersi

Raport Komisji Millera to uderzenie się w pierś samej Platformy. Posłowie PO uważają, że dowiedzieliśmy się sporo przykrej prawdy. - Wnioski, jakie pan premier przedstawi, muszą być równie krytyczne jak ocena komisji Millera - mówi uważają Rafał Grupiński.

Donald Tusk ma zwołać specjalną konferencję prasową. Do raportu odniesie się też Jarosław Kaczyński.

Deresz: Raport jest rzetelny

Konferencję komisji Millera obserwował także Paweł Deresz, mąż posłanki Jolanty Szymanek-Deresz, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Uważa on, że tak długie zwlekanie z opublikowaniem raportu wyszło mu na korzyść.

- Raport jest moim zdaniem rzetelny, apolityczny, nie ma w nim żadnej propagandy - mówi Deresz. - Mnie interesują główne przyczyny tragedii, które w sposób jasny dla mnie zostały sformułowane. Ktoś powinien ponieść odpowiedzialność polityczną, natomiast od odpowiedzialności karnej jest pan prokurator i panowie sędziowie.

Raport komisji Millera jednoznacznie wskazał błędy w wyszkoleniu pilotów i złą organizację lotu. Wskazał także błędy popełnione przez rosyjskich kontrolerów lotu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (125)
"Nie wiem: płakać czy krzyczeć", "Muszą być konsekwencje karne". Raport Millera
Zaloguj się
 • swawolny_dyzio

  Oceniono 23 razy 21

  Po co kaczyński zwołuje konferencję skoro i tak wiadomo co powie? Znowu będą te same pierdy że winny jest Tusk z Putinem, że bomba, że sztuczna mgła, że rozpylono hel, że zdradzeni o świcie i że to zamach na męża stany, który przecież nie leciał na prywatą wycieczkę w ramach przedwczesnej kampanii wyborczej! Kaczyński mógłby się ustosunkować do tej oto listy obecności w Katyniu podczas jego prezydentury

  10 kwietnia 2006r. NIEOBECNY
  17 września 2006r. NIEOBECNY
  10 kwietnia 2007r. NIEOBECNY
  17 września 2007r. OBECNY (WYBORY DO SEJMU)
  10 kwietnia 2008r. NIEOBECNY
  17 września 2008r. NIEOBECNY
  10 kwietnia 2009r. NIEOBECNY
  17 września 2009r. NIEOBECNY
  2010-... (WYBORY PREZYDENCKIE I SAMORZĄDOWE)

 • bacowa

  Oceniono 17 razy 15

  Kłopotek już formalnie w PiSbolszewii czy stażysta?

  nie bez powodu słowami Girzyńskiego widzą go jako wicepremiera w swym Rządzie

 • horoskop_kaczynskiego

  Oceniono 14 razy 12

  A gdzie najbardziej pokrzywdzony - Jarosław K.? Mowę mu odebrało z wrażenia? A może znowu bierze proszki z powodu kolejnego rzutu "choroby smoleńskiej"? Albo Kurski i spółka zamknęli go w piwnicy, żeby nie psuł kampanii wyborzej? Błagam, podajcie jakieś informacje, bo polska polityka bez Jarosława to żadna polityka, tylko czysta nuuuda.

 • red.geralt

  Oceniono 15 razy 11

  Kampania wyborcza w toku. Jakoś sobie nie mogę przypomnieć, żeby Prezydent ogłosił termin wyborów, ale, jak widać, mało komu to przeszkadza. Współczuję Panu Ministrowi Klichowi, który zapewne zostanie rzucony hienom na pożarcie. Z drugiej strony, jako psychiatra, powinien rozumieć mechanizmy tej nagonki, więc pewnie nie odbierze sprawy osobiście i specjalnie się nie zmartwi, szczególnie że większość tzw. polityków mogłaby mu buty czyścić w realnym świecie. Facet zna biegle kilka języków, jest lekarzem w cenionej specjalności, znakomicie da sobie radę w życiu. Czego nie da się powiedzieć, o większości jego tzw. "kolegów".

 • czytelnik52

  Oceniono 12 razy 10

  Kolego Kłopotek!!!
  Ktoś kiedyś powiedział, że PSL - dawniej ZSL, to największa prosttytutka polskiej polityki. Zawsze i z każdym, byle tylko stołki i kasa się zgadzały.
  To prawda, a Ty jesteś najbardziej bezczelnym tupeciarzem tej organizacji.
  Powiedz wszystkim, cóz żeś uczynił przez ostatnie 4 lata?
  Potrafisz jedynie błazna z siebie robić i szukać stołków dla swoich.
  Na twoim miejscu powinieneś raczej zacząć płakać, ponieważ wraz ze swoim braciszkiem- kolejarzem, nie wejdziecie do sejmu. Określenie Ciebie zerem, jest bardzo subtelne.

 • miszogun

  Oceniono 12 razy 10

  Ja przepraszam ale może poważna gazeta przestała by cytować dyrdymały wsiowego głupka jakim jest Kłopotek ?

 • adalbert.13

  Oceniono 10 razy 10

  "Nie wiem, czy płakać, czy krzyczeć" - Kłopotek, jeśli idzie o wybór brata, trzeba jeszcze poczekać.

 • makrelas

  Oceniono 24 razy 10

  Najbardziej zalosne jest to, ze te zaniedbania maja na koncie wszystkie rzady od rzadu Mazowieckiego az po dzien dzisiejszy.

  Jakby nie kumulacja nieszczesc, to dalej by latali na glupa wszyscy bez wyjatku.

 • priekrasna.brunhilda

  Oceniono 8 razy 8

  może jednak rolnik z PSL zająłby się produkcją rolną lub zwierzęcą, a nie komentowaniem rzeczy, na których się kompletnie nie zna?

  Ładnie to tak babę z fornalami zostawić przy żniwach, a samemu bredzić w mediach? Ach tak, kampania się zbliża. Kartoflano-buraczana. Wszystko jasne, pytań nie ma.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX