Korwin-Mikke: Sikorski ma rację, ale dlaczego włącza się w to jego ekscelencja Komorowski?

Minister Sikorski ma sprzymierzeńca w sporze o Powstanie Warszawskie. - Miał oczywiście rację - stwierdził Janusz Korwin-Mikke. Gromy, które posypały się ze strony PiS na głowę ministra po kontrowersyjnym wpisie, nie zaskoczyły Korwin-Mikkego. Ale zdziwiła go postawa prezydenta. - Dlaczego włącza się w to jego ekscelencja Bronisław Komorowski to nie rozumiem.
Według Janusza Korwin-Mikkego reprymenda prezydenta wynikała zapewne z tego, że "chce się przyporządkować wszystkim, chce być prezydentem wszystkich Polaków, więc także tym głupich".Prezydent Komorowski pytany wczoraj o wpis min. Sikorskiego nt. Powstania Warszawskiego stwierdził, że można dyskutować nad sensem tej walki, ale nie raniąc uczuć jego uczestników i bohaterów. Zdaniem prezydenta minister wybrał też zły moment na dyskusję o powstaniu.

"Nadzieja już tylko w kibolach"

To, że Korwin-Mikke pochwalił Radosława Sikorskiego to nie lada gratka. Tym bardziej, że jak sam przyznał chwali rzadko. - Bo ile razy kogoś pochwalę, to ludzie rzucają mu się do gardła - mówił w Poranku Radia TOK FM.

- Nadzieja już chyba tylko w kibolach - przyznał Mikke. Bo - jak wyjaśnił - "oni jedyni mają jeszcze ikrę". - No czasami policja i wojsko - dodał gość TOK FM.

Oczywiście prezesa Kongresu Nowej Prawicy nie cieszy porozumienie dotyczące zadłużenia USA. - Nie tym razem, to następnym. Ten ustrój pada. czy za rok, czy dwa upadnie to dla mnie bez znaczenia - przyznał Korwin-Mikke piętnujący niezmiennie rządzący w Stanach Zjednoczonych i UE "socjalliberalizm".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (63)
Korwin-Mikke: Sikorski ma rację, ale dlaczego włącza się w to jego ekscelencja Komorowski?
Zaloguj się
 • derfflinger1918

  Oceniono 9 razy 9

  Jest takie mądre słowo, nazywa się pragmatyzm...

  to że po pięciu latach okupacji zabrakło tegoż pragmatyzmu dwudziestolatkom z AK, to mnie jak raz nie dziwi, ale to, że zabrakło pragmatyzmu dowódcom powstania skreśla ich całkowicie...

  Chwała Powstańcom, hańba dowódcom za szafowanie życiem swoich żołnierzy i cywili !

 • mark6

  Oceniono 10 razy 8

  @ redakcja
  "kretynów nie sieją sami się rodzą" czego ty jesteś najlepszym przykładem.
  Kto chce "kopać staruszków z Powstania" IDIOTO????
  Poza tym posłuchaj co te " staruszki" - MIESZKAŃCY Warszawy uważali na temat
  Powstania. Mocno byś się KRETYNIE zadziwił co POLACY myśleli o DEBILIZMIE swoich przywódców.

 • kicior99

  Oceniono 10 razy 6

  Nie jestem politycznym przyjacielem pana Korwin-Mikkego, nierzadko przysłowiowy nóż w kieszeni mi się otwiera, gdy czytam jego enuncjacje i wynurzenia - ale tu ma rację. Ten facet umie myśleć - i wznieść się poza stereotypy w myśleniu. No i być sobą. Powstanie (aczkolwiek dla jego uczestników mam ogromny szacunek) było wydarzeniem co najmniej karkołomnym. Nie należy jednak w żadnej mierze obciążać uczestników - tonący brzytwy się chwyta - a dowództwo.

 • szary-polak

  Oceniono 5 razy 5

  Gen.Anders o Powstaniu Warszawskim..

  wyborcza.pl/56,75402,10046201,gen__Wladyslaw_Anders_w_liscie_do_podpulkownika_Mariana,,3.html

 • bartek8987

  Oceniono 4 razy 4

  > Warszawę by i tak zniszczono. Bez wzgledu na to, czy Powstanie by wybuchło, czy nie. Chcieli
  > tego i Niemcy, i Ruskie. To nie Powstańcy burzyli Warszawę i rozstrzeliwali jej mieszkańców.

  Budynki może by zburzono, ale więcej mądrych ludzi by ocalało

 • queserasera

  Oceniono 4 razy 4

  Komorowski się wślinia, bo chce "godnie" reprezentować urząd prezydenta - tak jak nas do tego przyzwyczaili mistrzowie gaf: Wałęsa i Kaczyński

 • druz_2

  Oceniono 8 razy 4

  adalbert.13:

  Oj nie lubisz ty chyba JKM, oj nie lubisz... :0) - a przecież jeżeli nawet opowiada on czasami głupstwa to z pewnością nie częściej i nie większe niż krytykowana ( delikatnie rzecz ujmując)przez niego "banda czworga".
  Szanownego JKM absolutnie o brak logiki posądzić nie można, ma argumenty i to często mocne, jeżeli coś twierdzi - zawsze to uzasadnia( a to rzadkość) a to że opowiada nie rzadko o "mrożących krew w żyłach" scenariuszach i przytacza bardzo barwne a przede wszystkim kontrowersyjne przykłady? - jest dla mnie oczywistym, że robi to celowo by uwypuklać problemy - taka maniera.
  Ta "bakteria" jest traktowana przez media nie bez powodu jak "piąte koło u wozu" ponieważ problem z JKM nie polega na tym, że mówi to co mówi, lecz na tym, że ma rację - po wielokroć nie wygodną dla obowiązującej " linii myślenia".
  Oczywiście zaraz znajdą się jego antyfani i posypią się przykłady gaf w/w pana tyle, że - proszę mi wskazać szanowni oponenci polityka "ze świecznika", który od podobnych gaf ( ich ciężaru gatunkowego) jest wolny...
  Musi być coś na rzeczy, że tak dyskryminuje się tego człowieka - i nie jest to( jak wielu by wolało) efekt jego "umiejętności" - Lepperem to JKM nie jest.
  Wystarczyłoby posadzić JKM vis a vis kogoś "mądrego" z establishmentu obecnie dzierżącego władzę i szybko okazałoby się jakim jest "cymbałem" i po problemie - prawda?
  Ale jakoś nikt się nie kwapi do tak szybkiego i oczywistego wyeliminowania" pajaca" z kręgu zainteresowanych zmianami w kraju - myślisz adalbercie.13, że to z litości tak go omijają?
  Pozdrawiam i miłego dnia życzę :0)

 • apocryph

  Oceniono 3 razy 3

  zapoznajcie się z programem Kongresu Nowej Prawicy, a potem krytykujcie, bo wiecie o nim tyle co go pokazali wyjęte z kontekstu 5 sek 4 lata temu. www.nowaprawica.org.pl/info/dokumenty-np/program-kongresu-nowej-prawicy

 • wmc-33

  Oceniono 5 razy 3

  Korwin zawsze mnie zadziwiał. W jego rozumowaniu jest bardzo dużo racji, logiki i konsekwencji, wali prosto z mostu, ale jak przychodzi do wyciągania wniosków, to na końcu mamy prawie same bzdury i nieprzydatne mrzonki. Dzisiaj z uwagą na temat PiSu (banda głupoli, oczywiście nie cały PiS, tylko ogromna większość) trafił absolutnie w sedno, ale z kolei uznając wszystkich socjalistów za łajdaków lub idiotów nie był nawet blisko istoty problemu (nie odnosił tego do SLD, czy podobnych formacji). W sumie miło się słucha jego opowieści o tym, jak kierować krajem, ale oddawanie mu kierownicy, nawet tylko do potrzymania i na postoju, byłoby zbyt ryzykowne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX