"Tylko zmiana polityczna w Polsce może doprowadzić do wyjaśnienia katastrofy"

- Katastrofa była tragicznym efektem wojny z prezydentem. Innego wniosku być nie może - mówił na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem, próba wmówienia przez rząd, że wszystkie sprawy zostały w raporcie Millera wyjaśnione, jest polityczna.


Szef PiS nie komentował do tej pory ustaleń komisji Millera.

Według Jarosława Kaczyńskiego, w raporcie Millera "nie ma tego wszystkiego, co jest związane z czasem przed startem samolotu, co wiąże się po pierwsze z rozdzieleniem wizyt". Prezes PiS przypomniał, że prezydent Kaczyński miał wcześniej przydzieloną inną załogę. - Czy ta zmiana załogi z lepszej na gorszą była przypadkiem czy wynikiem przypadku konstytucyjnego czy też wynikiem czegoś innego? Wynikiem czegoś innego. Prezydentowi w oczywisty sposób należało się lepsza załoga. Prezydent jako pierwszy planował swój wylot i ta pierwsza załoga powinna być zachowana - mówił Kaczyński.

Raport samooskarżeniem Tuska

- Jeśli przyjąć założenia tego raportu, to jest to wielkie samooskarżenie i przyznanie, że ta tragedia była tragicznym efektem wojny z prezydentem - oświadczył prezes PiS.Jarosław Kaczyński powtórzył to, co od dawna mówią politycy PiS. Pytał, dlaczego lotnisko nie zostało zamknięte oraz podkreślał, że wieża w Smoleńsku wprowadzała pilotów w błąd, a nawet "jest coś więcej, jest po prostu wyraźna zachęta: lądujcie".

Według Kaczyńskiego, strona rosyjska znakomicie wykorzystała raport Millera. - Ten dokument w żaden sposób nie przyczynił się do tego, by bronić honoru polskich żołnierzy. Wyjaśnimy tę sprawę, będziemy na arenie międzynarodowej bronić godności Polski i Polaków, w tym pilotów, którzy w naszym przekonaniu zostali oskarżeni bezpodstawnie, bo wprowadzono ich w sytuację bez wyjścia - dodał prezes PiS.

"Niczego nie oczekują po Tusku"

- Nie oczekuję niczego po żadnych spotkaniach. Nie oczekuję po obecnym premierze i rządzie niczego. Ten rząd ma jakieś powody do obaw. Tylko zmiana polityczna w Polsce może doprowadzić do wyjaśnienia katastrofy - dodał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (24)
"Tylko zmiana polityczna w Polsce może doprowadzić do wyjaśnienia katastrofy"
Zaloguj się
 • fankover

  Oceniono 12 razy 12

  Jarosławie K. - jest Pan zawziętym, napuszonym matołkiem.

 • rbik53

  Oceniono 11 razy 11

  .....prezes znów pierdnął po bożemu, z honorem, w narodowo-patriotyczny sposób......

 • duokwak

  Oceniono 11 razy 11

  Prawdziwa"prawda" prawdziwych Wolaków.Leczyć się już nadszedł czas.

 • neumarkt

  Oceniono 12 razy 10

  Dwóch nędznych kabareciarzy, panowie Jarek K. i Antoni M. wraz z z klakierami już zbyt długo wykorzystują ten sam spektakl, do tego stopnia, że większość polskich obywateli olewa te ich nędzne sztuczki. Pani "coś tam, coś tam," Kruk ponoć znakomita specjalistka od katastof lotniczych dała dziś koncert bezdennej głupoty, przyrównując brzozę do "patyka, a samolot do niezniszczalnego statku powietrznego!
  Radzimy pani Kruk, aby, gdy będzie trzeźwa, co się ponoć zdarza, rozpędziła swój samochód do 230 km na godzinę i rąbnęła w znak drogowy! Panowie i panie z PIS-u jak w porzekadle: Kruk krukowi oka nie wykole, ale w prawieniu głupot są niedoścignieni!!!

 • kolega77

  Oceniono 10 razy 10

  Prezes daje do zrozumienia, że tylko on, jako premier doprowadzi do wyjaśnienia przyczyn smoleńskiej katastrofy, a przyczyna ta sprowadzi się do kategorycznego stwierdzenia. że to wina "Tuska i Ruska" albowiem on z Macierewiczem już ją wyjaśnili/ i to jest pewnik/.Skoro już wszystko właściwie wiadomo wybór prezesa na prezesa Rady Ministrów/premiera/ jest w tej sytuacji zdecydowanie zbędny..

 • aldisek

  Oceniono 10 razy 10

  A wg mnie katastrofa smoleńska była wynikiem wojny Prezydenta z Rządem, wojny PIS z Premierem Tuskiem. A nie wojny Rządu z Prezydentem. I to J.Kaczyński jest winien tej wojny. Gdyby nie on, jego brat byłby teraz żywym byłym Prezydentem

 • anakonda22

  Oceniono 10 razy 10

  ..Kaka na Boga...Q-rwa.kiedy ten oszołom zniknie raz na zawsze z polskiego faszystowskiego politykierstwa?..

 • gregbialystok

  Oceniono 10 razy 10

  z calym szacunkiem panie prezesie... w dup.... mam wyjasnienie katarstrofy przez polityków bo mam wlasne zdanie na ten temat od dnia jej zdarzenia. sztuczna mgla, azot, hel czy inne wybuchy nie spowodują jego zmiany. mne interesuje polska, podatki, koszty funkcjonowania panstwa, system emerytur, i inne tego typu rzeczy, ktore jak mi sie wydaje są panu obce. pozdrawiam

 • nintom

  Oceniono 10 razy 10

  ten koszmarny karzeł nie będzie oczywiście sędzią we własnej sprawie (jak minister Miller) - tylko sędzią w sprawie ukochanego prawie beatyfikowanego brata

  on chce Polskę pogrążyć - pardon - on pogrąża Polskę i pcha ją w konflikt nie do rozwiązania

  on o honorze wie tyle ile jego kot

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX