"Nowy minister pokazał determinację i szybkość działania". Czempiński zaskoczony dymisjami

Dymisje oficerów, wiceszefa MON i rozwiązanie 36. specpułku - to efekt zaniedbań w siłach powietrznych, które wskazano w raporcie Millera. Zaskoczenia dzisiejszymi decyzjami nie kryje gen. Gromosław Czempiński. - Na raport czekaliśmy bardzo długo i nic się nie działo. A teraz błyskawicznie są podejmowane decyzje - mówił pilot i b. szef UOP. I zastanawiał się, dlaczego zdymisjonowany został gen. Cwojdziński, który "nie miał nic wspólnego z okresem poprzedzającym katastrofę" smoleńską.
Po raporcie Millera Lecą głowy w wojsku

Zdaniem Czempińskiego dzisiejsze decyzje pokazują "determinację i szybkość działania nowego ministra". Ale generał nie krył zaskoczenia. - Na raport czekaliśmy bardzo długo i nic się nie działo. A teraz błyskawicznie są podejmowane decyzje - mówił w TOK FM.

Były szef Urzędu Ochrony Państwa zaskoczony jest również tym, że na liście zdymisjonowanych znalazł się gen. Leszek Cwojdziński. - Nie miał nic wspólnego z okresem poprzedzającym katastrofę smoleńską. Na stanowisko szefa wyszkolenia przyszedł wraz z gen. Majewskim. Zastanawia mnie, że człowiek, który miał zmienić oblicze naszych sił powietrznych został zdymisjonowany - stwierdził gen. Czempiński.

"Jeśli Bogdan Klich był dobrym ministrem, to skąd te decyzje?"

Mimo tych uwag gość TOK FM nie kryje, że rozumie min. Tomasza Siemoniaka. - Jeżeli się nie zrobi na początku kadrowych ruchów, to potem trudniej o tego typu decyzję. Ale ja, gdybym miał się tym zająć, zacząłbym od profesjonalnego audytu, który pokazałby sytuację w całych siłach zbrojnych - stwierdził.

Jego zdaniem właśnie audyt pokazałby, że sytuacja jest zła nie tylko w siłach powietrznych.

Gromosław Czempiński wskazał też na sprzeczność między dzisiejszymi decyzjami a pochwałami kierowanymi przez polityków PO pod adresem Bogdana Klicha. - Po ogłoszeniu dymisji Klicha m.in. premier mówił, że był świetnym ministrem. Teraz okazuje się, że był wprowadzany w błąd przez podwładnych - mówił pilot i b. szef UOP. I zastanawiał się dlaczego mimo pochwał pod adresem Klicha trzeba było podejmować decyzje o dymisjach i rozwiązaniu pułku wożącego ViP-ów.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (15)
"Nowy minister pokazał determinację i szybkość działania". Czempiński zaskoczony dymisjami
Zaloguj się
 • zomozadwa

  Oceniono 4 razy 4

  a bor? co borem?!
  rozwiązać to bractwo w 3,14Sdu!
  tyle jest cywilnych firm ochroniarskich. i lemuzynę można sobie też wypożyczyć. nawet taką przedłużaną, do której cały rząd się zmieści. :-D

 • j4s4

  Oceniono 4 razy 4

  Audyt został napisany krwią! Ofiar zapomnianej katastrofy na Ławicy, Casy, Bryzy, śmigłowca z premierem na pokładzie, czy wreszcie Tu154! Katastrofa premierowskiej wycieczki zakończyła się dziwnie, bo sąd uniewinnił pilota tylko za to jak posadził śmigłowiec na ziemi, ustalając że nie popełnił on błędu wcześniej, bo nie musi się znać na meteorologii! To jak rozumiem kadeci w szkołach lotniczych tego przedmiotu nie muszą się uczyć?

 • okradany_przez_wladze

  Oceniono 3 razy 3

  te zaniedbania były także za rządów kaczystów i jeszcze wcześniej

 • j4s4

  Oceniono 2 razy 2

  Umundurowani podwładni ministra, cywila po prostu organicznie nie znoszą i mają za punkt honoru robić go w bamabuko! Teraz czekam na decyzję przykrojenia wielkości wojska do możliwości finansowych państwa! Na przykład zamiast stu tysięcy mundurowych zawodowców tylko pięćdziesiąt tysięcy!

 • trajkotek

  Oceniono 4 razy 2

  dobry mini-STER: najpierw działa - na myślenie przyjdzie czas ...

  _____________________
  glosmichnika.blox.pl/2011/08/Najkorzystniejszy-wariant.html

 • zomozadwa

  Oceniono 3 razy 1

  drugi-krzysio 2 godziny temu
  Oceniono 1 raz 1 + - zgłoś do moderacji

  Kim jest ten człowiek? Pewnie łatwiej byłoby wymienić miejsca gdzie go nie było. były SBek który świetnie odnalazł się w UOP, ceniony w USA za wyprowadzenie szpiegów z Iraku a u nas robi zawrotną karierę w biznesie na styku prywatnych firm i państwowego majątku, przewija się w masie firm państwowych w radach nadzorczych, czasem bardzo blisko Kulczyka czy Zasady.
  Ot "człowiek sukcesu" niezależnie od systemu i okoliczności. Moim zdaniem kawał sk...yna niezwykle skutecznego w tym za co się bierze.

  widzisz krzysiu, gdybyś był chociaż w połowie tak skuteczny jak on,
  to nie byłbyś wiecznie drugi... ;-)

 • pumpernik

  Oceniono 1 raz 1

  A co wspólnego z wojskiem ma Czempiński ?

 • beckett

  Oceniono 1 raz 1

  Odnośnie wypowiedzi Pana Czempińskiego... audyt, i to przeprowadzony przez natowską, np. brytyjską, komisję, zupełnie nie związaną z naszymi "realiami" np ze szkoly Sandhurst

 • beckett

  Oceniono 1 raz 1

  -liczy się sztuka liczy się ściema
  -siedź w kącie znajdą cię
  - bmw ...bierny, mierny ale wierny

  Moja przygoda z wojskiem:

  jacekkotowski.blogspot.com/2011/02/wojsko-polskie.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX