Lis: Znajdujemy kolejne dowody, że Czuma to szalenie uczciwy człowiek. Ale jest kosmitą

Z raportu Andrzeja Czumy wynika, że za czasów rządów PiS, do żadnych nacisków nie doszło. - Jak słucham jego obecnych wywodów, ogarnia mnie przykre uczucie absurdu. Bo Czuma, z całym szacunkiem dla jego przeszłości, plecie niedorzeczności i mija się z prawdą - komentował w TOK FM Tomasz Wołek. - Dwa lata temu uznałem, że Czuma jest kosmitą. Teraz znajdujemy kolejne dowody, że to szalenie uczciwy człowiek, ale jest kosmitą - stwierdził Tomasz Lis. I wspominał jak PiS naciskał na Polsat, żeby zwolnić go z pracy.
O dokumencie przygotowanym przez szefa komisji ds. nacisków Andrzeja Czumę (PO) dyskutowali dziś w TOK FM publicyści. Wynika z niego, że nie można zarzucić naruszenia prawa byłemu ministrowi sprawiedliwości - Zbigniewowi Ziobrze. - Komisja stwierdza, że działania byłych prezesów Rady Ministrów - Kazimierza Marcinkiewicza oraz Jarosława Kaczyńskiego, wszystkich byłych Komendantów Głównych Policji oraz byłego szefa ABW Witolda Marczuka nie nasuwają, w badanym przez komisję zakresie, zastrzeżeń - napisał szef komisji śledczej.

"Fantastyczny prezent dla PiS-u"

Diagnoza Czumy to zaskoczenie dla większości komentatorów politycznych. Oczywiście najmilsze dla polityków PiS. Europoseł Ziobro mówi o zwycięstwie demokracji, oraz przyzwoitości i uczciwości posła Czumy.

Według Tomasza Wołka raport to "fantastyczny prezent" dla Prawa i Sprawiedliwości. - Jak słucham obecnych wywodów Andrzeja Czumy ogarnia mnie przykre uczucie absurdu. Bo on, z całym szacunkiem dla jego przeszłości, plecie niedorzeczności, mija się z prawdą - grzmiał komentator Poranka Radia TOK FM.Wołek nie ma żadnych wątpliwości, jak wyglądały czasy rządów Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. - Jeżeli czołowi politycy PiS w sprawie Barbary Blidy mówią, że to będzie "wyjście na lewicę", to co to znaczy? Że metod policyjnych będzie się używać do gnojenie i gnębienia polityków opozycji - ocenił. I jak dodał podobną ocenę miały miliony Polaków, którzy w 2007 roku zdecydowali, że to nie PiS ma rządzić.

- Ocena PiS-owskiego państwa dokonana w wyborach była miażdżąca. Ta ocena do dziś wydaje mi się dalece bardziej wiarygodna niż ocena pana Czumy, która podkreślmy nie jest oceną całej komisji - stwierdził Tomasz Lis.

"Czuma jest kosmitą"

Według redaktora naczelnego "Wprost" Tomasza Lisa, dobrą oceną działalności posła Czumy jest opinia, która padła dwa lata temu. - Kiedy Donald Tusk ustanowił pana Czumę ministrem sprawiedliwości w tym studiu uznałem, że jest kosmitą. Teraz znajdujemy kolejne dowody, że to szalenie uczciwy człowiek, ale jest kosmitą - mówił Lis.

Stwierdził też, że także jego dotknęły metody stosowane przez PiS w latach 2005-2007. - W tym czasie pewien poseł, który był w PiS a teraz nie jest, ale może niedługo znowu będzie, spotykał się z najważniejszymi postaciami z Polsatu. Wywierali naciski, żeby pozbawić mnie funkcji szefa programu informacyjnego "Wydarzenia". Niech powiedzą, że nigdy się nie spotykali, że nie było takich nacisków. Co to jest do diabła jak nie naciski, jak nie państwo PiS-owskie? - pytał publicysta.Nazwiska owego posła Lis nie podał. Ale jeśli do przedstawionej przez niego charakterystyki dodać określenie "specjalista od kodów komputerowych", to rozwiązania zagadki nie jest trudne.

"Gdzie są skazani?"

Zdaniem prof. Wiesława Władyki podczas kierowania pracami komisji śledczej i w czasie przygotowywania raportu Andrzej Czuma powinien brać przykład z Ryszarda Kalisza. - Komisja miała dać diagnozę pewnych zjawisk, które są poza prawem. Nie da się ich zbadać sądową procedurą. Komisja ma tę miękką sferę opisać. A tu nawet nie widać takiego usiłowania. Jakby Czuma przeszedł na pozycję literalnego prawa. Nie ma delikatności, którą widać w komisji kierowanej przez posła Kalisza - ocenił publicysta tygodnika "Polityka".Jak podkreślił dobre samopoczucie polityków Prawa i Sprawiedliwości i "dziennikarzy, którzy ich popierają" poprawia to, że wiele afer z lat 2005-2007 do dziś nie udało się zamknąć.

- Gdzie są ci skazani? Bo ludzi w kominiarkach wpadających do różnych osób widzieliśmy. A gdzie są dowody, śledztwa zakończone aktem oskarżenia i skazaniem? - pytał Tomasz Lis. I zaatakował dziennikarzy sympatyzujących z partią Jarosława Kaczyńskiego. - Pan Janke pieje w "RzeczPiSpolitej", że upadł mit krwawego państwa Kaczyńskiego. Nikt nie mówił o krwawym reżimie. Ale naciski na różnych szczeblach były - powiedział komentator Poranka Radia TOK FM.

Na Twitterze o Czumie Za karę do Mongolii>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (173)
Lis: Znajdujemy kolejne dowody, że Czuma to szalenie uczciwy człowiek. Ale jest kosmitą
Zaloguj się
 • dyrdymalista

  Oceniono 15 razy 11

  Wolałbym aby w tym kraju rządzili ludzie, którzy przeczytali więcej książek niż wysadzili pomników Lenina.

 • czytelnik52

  Oceniono 13 razy 9

  Jestem przekonany, że bliskie otoczenie wodza Pis-u, znalazło haka na Czumę. Jeżeli zaś nie, to wcześniejsze jego popisy podczas posiedzeń komisji - a ogłoszony raport, świadczyć mogą jedynie o jego - Czumy, debiliźmie.

 • fastjustlooking

  Oceniono 17 razy 9

  chope 7 minut temu

  Nacisków nie było czyli Barbara Blida żyje, lekarzy nie wyprowadzano w kajdankach, a min.Ziobro i szef CBA nie urządzał medialnych pokazówek.

  fojs 11 minut temu

  Czytam te komentaże i mam takie wrażenie że wielu z tych komentujących w czasie kiedy PiS sprawował władzę nie było w Kraju, albo byli w przedszkolu.
  __________________________________________________________________________________ cśśś... bo a nuż Ziobro znowu dojdzie do władzy to i was wsadzą do pierdla za samodzielne myślenie; tam nie wolno myśleć inaczej niż sekta nakazuje

 • jyx

  Oceniono 18 razy 8

  Są dwie możliwości, albo kaczyści mają haka na Czumę, albo czeka nas przejście Czumy do PiSu, bo obiecano mu jedynkę ;D

 • adanet01

  Oceniono 14 razy 8

  Czuma wychwala swoją "uczciwość" a ja chcę rzetelności! Stanem swojej duszy niech się chwali przed bogiem, a przed podatnikami, ktorzy finansowali tą tragikomiczną kosztowną komisję niech się wykazuje rzetelnością.
  Banda obiboków z komisji uprawiała lansik, pyskówki, popisywała się totalnym nieprzygotowaniem i kretyńskimi pytaniami. Wszyscy członkowie z wszystkich partii. Wstyd!

 • lechu_lenin_zawsze_zywi

  Oceniono 18 razy 8

  Przyslowie mowi: lepszy wrog rozumny niz przyjaciel glupi!
  Czuma do PiS sekty!!!!!!

  Ps. Polska ma jednak pecha, glupi przyjaciele jak Czuma, jeszcze glupsi wrogowie polskiej demokracji: paranoik, bezmozgowa sekta i przywiazanie ciemnoty do watykanskiego okupanta, ze o sromotniku z Torunia juz nie wspomne.
  Tylko Natanek jednym telefonem do nieba moze nas "uratowac", ha ha!!!!!!!!!!!

 • anna12-3

  Oceniono 7 razy 7

  "Szalenie uczciwy człowiek",który jakoś trudno może się wytłumaczyć z czasów pobytu w Ameryce. Bardzo nie lubię górnolotnych sformułowań,bo zazwyczaj nie są prawdziwe.

 • plus_minus_zero

  Oceniono 9 razy 7

  Czuma po prostu nie kuma.....

 • chope

  Oceniono 13 razy 7

  Nacisków nie było czyli Barbara Blida żyje, lekarzy nie wyprowadzano w kajdankach, a min.Ziobro i szef CBA nie urządzał medialnych pokazówek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX