Dobrze oceniamy Komorowskiego, ale raczej nie chcemy jego 2. kadencji. Sondaż

Prawie dwie trzecie Polaków dobrze ocenia prezydenturę Bronisława Komorowskiego. Jednak 40 proc. pytanych nie chce, by był głową państwa przez dwie kadencje.
64 proc. Polaków dobrze ocenia Bronisława Komorowskiego po roku jego prezydentury - wynika z badania Homo Homini dla Polskiego Radia. 26 proc. badanych wystawiło złą ocenę obecnej głowie państwa, 10 proc. nie miało w tej sprawie zdania.

Prezes Instytutu Homo Homini Marcin Duma mówi, że Polacy byli "bardzo łaskawi" w swoich ocenach. Duma zaznacza jednak, że znaczną cześć pozytywnych ocen stanowią głosy umiarkowane, bo jak mówi politolog "zdecydowanie dobrze" prezydenturę Bronisława Komorowskiego oceniło 11 proc. badanych a "raczej dobrze" 52 proc. 39 proc. badanych chciałoby, by Bronisław Komorowski został prezydentem także na kolejną kadencję. Przeciwnego zdania było 40 proc. ankietowanych, 21 proc. nie umiało odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie.

Marcin Duma uważa, że Bronisław Komorowski ma poparcie podobne do tego, które uzyskał w pierwszej turze zeszłorocznych wyborów prezydenckich. - To że pozytywnie oceniamy prezydenta niekoniecznie przekłada się na to, że chcielibyśmy aby kolejną kadencję spędził w Pałacu Prezydenckim. Jeżeli patrzymy na to poparcie 39 badanych, którzy widzieliby go ponownie na tym urzędzie, to przychodzi tutaj na myśl wynik z pierwszej tury - 41,5 procenta - podkreśla prezes Instytutu Homo Homini.

Sondaż na zlecenie Polskiego Radia zrealizował Instytut Opinii Homo Homini. Badanie przeprowadzono 5 sierpnia na reprezentatywnej grupie 1100 ankietowanych. Błąd oszacowania wynosi 3 procent, a poziom ufności 0,95.

Uśmiechy, wpadki i... święty spokój. Czyli rok z prezydentem Komorowskim >>

Jak oceniasz prezydenturę Bronisława Komorowskiego?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (8)
Dobrze oceniamy Komorowskiego, ale raczej nie chcemy jego 2. kadencji. Sondaż
Zaloguj się
 • siarymon

  Oceniono 6 razy 4

  no najgorszym prezydentem był mlaskacz Lech Kaczyński

 • atleista

  Oceniono 6 razy 4

  Szału nie ma, ale przynajmniej jest spokój.

 • pawel.nn

  Oceniono 3 razy 3

  No cóż, nie jest on z mojej bajki, ale mógł być ten gorszy.

 • yerry46

  Oceniono 1 raz 1

  Troche Cepelii, troche zakrystii, troche gimnazjalnej belferki, dla kazdego cos milego; - w sumie bezbarwna postac, charyzmy za grosz. Taka cienka, letnia, przeslodzona herbatka. No, ale to prawda, ze moglo byc znacznie, znacznie gorzej!

 • hpklis

  Oceniono 1 raz 1

  64+40=100+4

 • era_matolkiewicza

  0

  Dajcie spokój, a kto miałby być? Wyrazisty Sikorski znowu by nas rzucił na jakąś izraelską wojnę, Tusk ma co innego do roboty. Niech będzie tym prezydentem jak najdłużej, zdrowia nam oszczędzi.

 • gregbialystok

  Oceniono 2 razy 0

  prezydent na pewno nie z tych najgorsszych... mielmy nadzieje ze z czasem zdobedzie wiecej dosw w polityce wewnetrznej( kompromitujace wg mne zaakceptowanie zmian w ofe + porażka w sądzie nt jawności ekspertyz i brak veto w kwestii KRRiTV) czy zagranicznej( brak zdecydowania w kwestii nord stream czy wsparcia zablokowanego exportu zywnosci do rosjii) szuka swej wyrazistosci, co zrozumiale bo to dopiero poczatki... powinien zweryfikowac swoja baze ekspertow... osiatynski plus ludzie z UW nie przystają do tych czasów. pozdr

 • redakcja_v

  Oceniono 3 razy -3

  okradł nas ze skłądek do OFE i złamał prawo nie ujawniając kto, jak i za jakie pieniadze mu doradzał! został za to skazany przez sąd!
  gajowy musi odejsc jak najszybciej!
  Gorszy od niego był tylko pijany kwaśniewski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX