Andrzej Lepper nie żyje. "Od wczoraj jest postacią tragiczną". Politycy o zmarłym

Goście Radia TOK FM są zgodni - Andrzej Lepper był barwnym i utalentowanym politykiem. - Teraz natomiast jest postacią tragiczną - mówi Janusz Piechociński z PSL w programie "Ranni politycy".
- Była to postać bardzo barwna i kontrowersyjna, a od wczoraj jest tragiczna - mówił Piechociński o wczorajszej tragedii. Przypomniał też drogę kariery Leppera: "od zadłużonego rolnika do wicepremiera".

Dla posła PSL tragiczna śmierć lidera Samoobrony jest powodem do refleksji nad ceną kariery polityka, która jego zdaniem jest ogromna. - Tymczasem obywatele traktują polityków jako pieszczochów budżetu państwa - ocenił.

"Tylko trzech polityków umiało zagospodarować gniew ludu: Kaczyński, Wałęsa i Lepper" >>

- Był nietuzinkowym politykiem. Umiał zorganizować dużą partię polityczną. Miał instynkt i wyczucie nastrojów społecznych - uważa z kolei Tomasz Poręba z PiS. Dodaje, że nie czas teraz na jego ocenianie. - Zostawmy to historykom - mówił.

Tadeusz Iwiński z SLD również podkreślił, że Lepper miał wielki talent polityczny. Zaznaczył jednocześnie, że był reprezentantem ludzi, którzy stracili na transformacji ustrojowej po 1989 roku. - Wyglądał na człowieka silnego - podsumował poseł Sojuszu.

Wczoraj znaleziono ciało Andrzeja Leppera w warszawskiej siedzibie partii. Jak potwierdzili dziś śledczy z Prokuratury Okręgowej w Warszawie, lider Samooobrony najpewniej popełnił samobójstwo. Domniemana przyczyna to "problemy finansowe".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Andrzej Lepper nie żyje. "Od wczoraj jest postacią tragiczną". Politycy o zmarłym
Zaloguj się
 • depepoz

  Oceniono 1 raz 1

  Wiejski watażka i chuligan. Dziś nie pamięta się, że będąc dyrektorem PGR potrafił pobić pracowników, nie pamięta się też wspomnień ludzi, których ponaciągał na pieniądze u początku swojej politycznej kariery. Karierę zbudował na arogancji, bezpodstawnych oskarżeniach i tupecie. Pamiętacie jeszcze jego popisowy numer o talibach w Polsce?

  Wielki przeciwnik Unii Europejskiej do czasu gdy jako wicepremier mógł wyjechać ze swojej wiochy i pojeździć po Europie.
  Pamiętacie Renatę Beger i tego troglodytę od molestowania kobiet? To był kwiat inteligencji jego partii.

 • trajkotek

  Oceniono 1 raz 1

  co tu gadać? tragiczny finał...
  .

  .

  .

  ____________________________________________________________
  glosmichnika.blox.pl/2010/10/10541093108610901072-10851072.html

  ____________________________________________________________

 • thezydor

  Oceniono 3 razy 1

  cóż... polityka rozpasa żądze do pieniądza... odstaje się dietę, nic się nie robi, potrzeby coraz większe... Tak ma każdy polityk, życie wystawne a pieniędzy zaczyna brakować, i co tu robić jak się wypadnie z sejmu ? Dlatego tak się świnki trzymają korytka kwicząc i rycząc ... Ciekawe który następny :) ? Pan lepper na pewno nabrał kredytów w banku u Pana Fredka... Pan Fredek poprosił o zwrot, a tu nie ma z czego bo diety poselskiej i koneksji już nie ma... składki partyjnie nie pokrywają wszystkich potrzeb :)

 • wro_bel1

  0

  troglodyta,wiejski watażka(wsiok, burak),prostak,.................,molestujący dziewice- tak naznaczali Leppera"humaniści " z Warszawy i okolic.Nie mogli mu wybaczyć tego,że nie mogli go zagadać,nawet wtedy ,gdy było ich pięciu na jednego (wybory prezydenckie).
  depepoz też wyciąga argument braku"inteligencji"
  Czy wam się to podoba czy nie, to właśnie Lepper wprowadził do Sejmu ludzi ostatniej kategorii i chwała mu za to.
  Panu depepoż życzę aby on sam był tak inteligentny iak Lepper.
  do Sejmu.

 • siarymon

  Oceniono 2 razy 0

  tragiczny to on był cały czas,tak kończą tchórze

 • malwina666

  Oceniono 1 raz -1

  Jak to "problemy finansowe" - czyż red. Żakowski, który zna się na wszystkim i wszystko wie, nie orzekł, że Lepper został zaszczuty przez CBA???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX