Rogozin: "Ciekawe, ilu naszych zabił Sikorski"

Na profilu Dmitrija Rogozina, rosyjskiego ambasadora przy NATO, pojawiło się zdjęcie ministra Radosława Sikorskiego z podpisem "Ciekawe, ilu naszych zabił" - donosi "Rzeczpospolita". -To działanie jest po prostu głupie - komentuje przewodniczący komisji spraw zagranicznych Sejmu Andrzej Halicki. Rogozin znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi, zwłaszcza odnoszących się do ministra Sikorskiego.
Jak donosi "Rzeczpospolita", na profilu Dmitrija Rogozina, ambasadora Rosji przy NATO i przywódcy nacjonalistycznej partii "Rodina" pojawiły się zdjęcia Radosława Sikorskiego z lat 80-tych, z kałasznikowem i lornetką, brodą i w "pakolu" na głowie z podpisem "ciekawe ilu naszych zabił". Jak donosi gazeta, pod wpisem znajduje się kilkadziesiąt, zazwyczaj agresywnych w stosunku do Polski i ministra, komentarzy.

Dziś na Twitterze Rogozin znowu skomentował afgańską przeszłość Ministra Sikorskiego - Co to za dziennikarz, który w czasie ataku mudżahedinów opróżnia trzy magazynki kałasznikowa - napisał.

Halicki: "Wpisy na facebooku nie są czymś poważnym, ale działanie Rogozina było po prostu głupie"

- Choć wpisy na Facebooku czy Twitterze z definicji nie są czymś bardzo poważnym, to takie działanie Rogozina jest po prostu głupie - powiedział "Rzeczypospolitej" Andrzej Halicki, przewodniczący komisji spraw zagranicznych Sejmu. - Można je nawet nazwać prowokacyjnym. Nie sądzę jednak, aby miało ono wywrzeć wpływ na stosunki polsko-rosyjskie.

- To, że Rogozin dokonał takiej manifestacji, dowodzi moim zdaniem, że naprawdę chce już niedługo wrócić z Brukseli do Moskwy i stanąć tu na czele nacjonalistów - skomentował w rozmowie z "Rz" publicysta Dmitrij Babicz z RIA-Nowosti. - Musi więc wkupić się w łaski tych środowisk. A nie jest to proste, bo choć długo uchodził za nadzieję nacjonalistów, to zarazem parokrotnie bardzo ich zawiódł, obiecywał im rzeczy, których nie dotrzymywał. Dlatego teraz tym bardziej musi im pokazać, że jest twardy - dodał.

- Jestem pewien, że tego wpisu Rogozin nie uzgadniał z nikim z MSZ, on jest w ogóle znany z tego, że mało co z kimkolwiek uzgadnia - uważa Babicz.

MSZ: Rogozin jest znany z takich wypowiedzi

Rogozin jest znany z kontrowersyjnych wypowiedzi, często skierowanych w Polaków, a zwłaszcza Radka Sikorskiego. Po ostrej reakcji ministra na wspólne, rosyjsko-białoruskie ćwiczenia wojskowe przy granicy z Polską stwierdził, mając na myśli Sikorskiego, że "do nogawki Rasmussena przyczepiła się wielka liczba politycznych karłów".

- To nie pierwszy taki przypadek, Rogozin znany jest z podobnych wypowiedzi. Było ich tyle, że w pewnym momencie przestaliśmy je komentować - powiedział "Rzeczypospolitej" polski MSZ.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
Rogozin: "Ciekawe, ilu naszych zabił Sikorski"
Zaloguj się
 • pawel.nn

  Oceniono 7 razy 7

  Prawda jest taka że to sam pan Sikorski chcąc błysnąć swoim patriotyzmem i nielubieniem komuchów chwalił się strzelaniem, co go własciwie dyskredytowało jako korespondenta. Trudno sie więc dziwić Rosjanom że to teraz wykorzystują. Byłoby dobrze gdyby pan Sikorski ustosunkował się teraz do swoich słów.

 • tegepe

  Oceniono 6 razy 6

  Zdjęcie jest absolutnie kompromitujące zbiega z PiSu do PO.

 • tadeusz_mazowsze

  Oceniono 6 razy 4

  Pan Sikorski, jest równie złym szefem MSZ jak minister Fotyga.
  Dyplomacja w wykonaniu ministra Radosława Sikorskiego , to walnie cepem w zborze .
  Platforma wybrał najgorzej jak mogła, wybierając Sikorskiego, do tak delikatnej materii jaką jest dyplomacja, ale ich wybór i problem.
  Najlepszym człowiekiem do MSZ ze ścisłego kierownictwa PO, niewątpliwie byłby pan minister Bogdan Zdrojewski.

 • passtorian

  Oceniono 5 razy 3

  Jak takiego cwoka zrobiono ministrem spraw zagranicznych Polski zachodze w glowe. Banda matolow.

 • passtorian

  Oceniono 2 razy 2

  Nareszcie widzimy jak wyglada polski Talib.

 • passtorian

  Oceniono 6 razy 2

  Rogozin zrobil glupio? A co zrobily matoly wpieprzajac Sikore na tak powazne stanowisko w Polsce? Tylko idiota nie zda sobie sprawy z konsekwencji w stosunkach z Rosja.

 • kwapek-3

  Oceniono 1 raz 1

  Nasze "wolne" media rozpisują się szeroko o Rogozinie, a nie czytałem nigdzie, dlaczego premier D. Tusk powołał kogoś takiego na stanowisko ministra SZ. Jestem oczywiście pewien, że premier znał b. dobrze przeszłość ww. I tu jest pies pogrzebany. Jaki sygnał naszym sąsiadom, chciał dać premier taką nominacją?

 • kamilakarabasz

  Oceniono 1 raz 1

  a swoją drogą, to ciekawe, ilu pan minister ubił. Może się pochwali i zaplusuje u części wyborców. he he, tylko co na to naczelny gajowy - pierwsza lufa III RP!

 • kamilakarabasz

  Oceniono 1 raz 1

  @wondizadu

  Wiesz, żyjemy mitami powstań, legendą AK i podobnymi absurdami, więc aby móc z czystym sumieniem zajmować ministerialne stanowisko w tym kraju, należy ubić jakiegoś "Ruska", a jeszcze lepiej, żeby był on "komuchem", wtedy prawicowy salon powinien piać z zachwytu. Nie można przecież zapominać, że początkowo Sikorski był ministrem Agenta z Odessy. Ciekawe, czy ten się przestraszył, że ma pod nosem niemal rasowego afgańskiego taliba, który pewnie bez mrugnięcia okiem, zgodnie z tradycją plemienną, wymierzyłby mu sprawiedliwość za działalność papy Rajmunda.

  Zabawny ten kraj: ministrowie są najemnikami, premierzy agentami albo śpiochami. Polska Republika Bananowa!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX