Nergal kontra PiS. "Bluźnił przeciw Matce Bożej, musimy reagować"

Przed gdyńskim sądem w głośnej sprawie porwania Biblii podczas koncertu zespołu Behemot zeznawali parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. - Kiedy pan Darski bluźni przeciw Matce Bożej, musimy reagować - m.in. tak pozew przeciw Nergalowi uzasadnił poseł PiS Andrzej Jaworski.
- Nie byłam na koncercie, widziałam go w Internecie, jest porażający, Biblia to dla mnie sacrum - mówiła przed sądem Jolanta Szczypińska. - Adam Darski znany jako Nergal, dokonał czynu, którego nie powinien dokonać, znieważył moje uczucia religijne. Nie ma przyzwolenia na bezczeszczenie Pisma Świętego. Warto by się zastanowić, co by było, gdyby pan Darski był na tyle odważny i podarł Koran albo Talmud. Jak wtedy zareagowaliby wierni tych religii? Jak zareagowałoby państwo? - pytała.

- My reagujemy w obronie wielu wartości - dodał Andrzej Jaworski. - Kiedy pan Darski w swych tekstach obraża papieża, gdy naśmiewa się z jego starszego wieku i innych problemów zdrowotnych, kiedy bluźni przeciw Matce Bożej, na te sprawy nie możemy pozostać obojętni. Musimy reagować - uzasadniał poseł PiS.

Co na to pozwany? - Ta reakcja nie jest szczególnie szybka - minęły już niemal cztery lata - rozkłada ręce obrońca Nergala Jacek Potulski. - Jeśli ktoś się czuje pokrzywdzony, powinien reagować od razu. Ale to prawo pokrzywdzonego, kodeks pozwala na to - dodał prawnik.

- Adam Darski nie jest ani zmęczony tą sprawą, ani znużony. My tutaj nie mamy emocji- skomentował.

"Nie byłem na koncercie Nergala"

Politycy, którzy rozpoczęli sądową walkę, tyle spokoju chyba nie mają. Zeznając na sali rozpraw co chwila mylili się nazywając Adama Darskiego Andrzejem. Sędzia dosyć wnikliwie pytał o to, kiedy i z jakiego źródła dowiedzieli się o zniszczeniu Biblii. Z odpowiedzi parlamentarzystów wynikało, że było to mniej więcej dwa lata po zajściu, po nieskutecznej batalii Ryszarda Nowaka, przewodniczącego Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami.

Prokuratura nie znalazła wtedy w czynie Darskiego znamion przestępstwa, sąd w procesie cywilnym sprawę umorzył. Dodatkowo proces wytoczony przez Darskiego doprowadził - w pierwszej instancji - do wyroku nakazującemu Nowakowi przeprosiny za nazwanie Darskiego przestępcą.

- Nie byłem na koncercie Nergala i gwarantuję, że nigdy na żaden nie pójdę - zastrzegał poseł Jaworski. I bez tego posłowie robią Darskiemu marketingową przysługę - szeptali między sobą zebrani na sali rozpraw ludzie. Rozgłos większy niż sądowa batalia Nowaka i PiS-u zapewnił Nergalowi chyba tylko romans z Dodą.

Kolejny odcinek sądowego starcia we czwartek - najprawdopodobniej będzie to już finał i mowy końcowe stron.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (38)
Nergal kontra PiS. "Bluźnił przeciw Matce Bożej, musimy reagować"
Zaloguj się
 • czytelnik52

  Oceniono 10 razy 10

  Na pokaz, ku zadowoleniu Jarka, robi z siebie świętojebliwą. Takie właśnie są pisowskie kadry.
  Myslę, że w rządzie Kaczyńskiego byłaby ministrem d/s wyznań religijnych.
  W jakim my żyjemy kraju????????

 • siarymon

  Oceniono 10 razy 10

  ta blondy księdzu dupy dawała a teraz jej przeszkadza że Nergal podarł jakąś książkę,najpierw opowiadajcie o sobie wy PiS-owskie zarazy a potem o kimś innym

 • kiki_pawelek

  Oceniono 14 razy 10

  Gdyby ci "oburzeni" ludzie przynajmniej postepowali wg wskazan Biblii, ktora tak bronia, wowczas ich dzialanie mialo by jakis sens. Niestety ich postepowanie kazdego dnia ukazuje, ze z Biblii wybrali sobie tylko fragmenty, ktore im odpowiadaja, wiec cala ta szopka jest tylko i wylacznie wielka obluda, kolejna ( i zapewne nie ostatnia) w ich wykonaniu.

 • rbik53

  Oceniono 11 razy 9

  ..... i do tego wszystkiego ześlę na nich sraczkę, kaczkę i szczypińską.....

 • dziadwawelski

  Oceniono 9 razy 9

  sponsorujemy z podatków tę blond idiotkę i dodatkowo oglądamy ją w tv za oglądanie której także każą płacić i nikt z tego powodu nie zamierza "palić" komitetów wojewódzkich... cóż takie nastały teraz czasy , że ludzie już całkowicie zobojętnieli...

 • przyganiacz

  Oceniono 11 razy 9

  "Kiedy pan Darski bluźni przeciw Matce Bożej, musimy reagować - m.in. tak pozew przeciw Nergalowi uzasadnił poseł PiS Andrzej Jaworski. "

  Taki poseł nie powinien być posłem ale Głównym Inkwizytorem RP, kompetentnym w sprawach ilości diabłów na końcu szpilki i bluźnierstw przeciw mitologicznej MB a także przeciw prezesowi. Albo się przechrzcić na jakiegoś arcybiskupa. Ale się cymbałów namnożyło...

 • hazibula

  Oceniono 11 razy 9

  święci partioci-katolicy nie widzieli wystawy Doroty Nieznalskiej. ale święcie oburzyła ich zaslyszana pogłoska, że Nieznalska zawiesiła genitalia na krzyżu. święci piskatolicy doznali sacrowzburzenia na pogłoskę o tym, ze Nergal podarł Biblię i żartował sobie z papieża. walczą teraz o swoje zbrukane uczucia katolickie oraz bronią godności osoby Matki Boskiej. M.B. jest zawsze wyrozumiala i po matczynemu pobłażliwa, więc to pewnie jakiś falszywy anioł zza jej pleców zeslał na Nergala w akcie slusznej zemsty białaczkę. czy pani J. Szczyp. oraz pan A.Jaw. nie czują, że Nergal już dostał wypłatę? czy moze chcą by był ukarany podwójnie? na to polskie prawo nie pozwala.może pani i pan poczuliby się usatysfakcjonowani, gdyby Nergal kopnąl w kalendarz? To byłby widomy znak boskiej potęgi. dokladnie tej z Biblii, ktora jest sacrum dla pani i dla pana. tam Jahwe przywalał ostro. nie było zmiłuj. Tak, tak Biblia to prawdziwe sacrum a osoby ludzkie w postaci pani i pana to wierne twory Najwyższego .

 • hazibula

  Oceniono 11 razy 9

  Jolanta Szczyp-Szczyp-Szczypińska i posseł Jaworski-Worski nieraz bluźnili przeciw rozumowi, faktom i prawdzie. Co na to państwo? I Robin Hood?

 • pepek.informator

  Oceniono 11 razy 9

  Nie wiem jaki interes ma Szczypińska, żeby aż w sądzie bronić honoru Żydówki. Daj se luz, kobieto, Żydzi sami się obronią. Coś mi się wydaje, że jej niedawna obrona Palestyńczyków nie była zbyt szczera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX