Wanda Nowicka rezygnuje SMS-em. Olejniczak: To był błąd Napieralskiego

- Obecność Wandy Nowickiej w przyszłym klubie parlamentarnym SLD byłaby wielką wartością - mówił w Poranku TOK FM Wojciech Olejniczak. Zdaniem europosła SLD sprawa kandydatury Nowickiej została źle rozegrana przez Grzegorza Napieralskiego.
Wanda Nowicka, działaczka ruchów feministycznych i członkini Rady programowej Kongresu Kobiet, zrezygnowała z kandydowania z list SLD, po tym jakzostała ustawiona poza pierwszą trójką na warszawskiej liście.

- Szkoda, bo Wanda Nowicka na tych listach była niezwykle ważną postacią - komentował w TOK FM Wojciech Olejniczak. - Patrzę nie tylko na to, jak wygląda lista, ale też jak ma wyglądać przyszły klub parlamentarny - mówił Olejniczak. I podkreślał, że obecność Wandy Nowickiej w przyszłym klubie parlamentarnym SLD byłaby wielką wartością.

"Błąd Napieralskiego"

Nowicka powiadomiła o swojej decyzji SMS-em, ponieważ w taki sposób kontaktowano się z nią w SLD. - To był błąd Napieralskiego, że zepchnął ją na czwarte miejsce? - pytała swojego gościa Dominika Wielowieyska. - To błąd, że sprawa nie została do końca odpowiednio załatwiona, wynegocjowana i ustalona - odpowiadał Olejniczak. I przyznał: - Też mnie to niepokoi, że informowano się SMS-ami. Szkoda - mówił poranny gość TOK FM.

SLD ma problem z kobietami?

- Wydawało się, że lewica powinna promować kobiety w polityce, a na listach SLD pierwsze miejsca ma zaledwie 5 kobiet, w PO - 14 - dziwiła się Dominika Wielowieyska. - Są różne sytuacje. Mówimy o pierwszych miejscach, ale na listach SLD bardzo wiele kobiet jest na miejscach drugich - przekonywał Olejniczak. I zarzekał się: - Ja nie odpowiadałem za układanie list wyborczych, więc proszę mnie zwolnić z obowiązku tłumaczenia się za coś, za co nie mogę wziąć pełnej odpowiedzialności - mówił Wojciech Olejniczak w Poranku TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (24)
Wanda Nowicka rezygnuje SMS-em. Olejniczak: To był błąd Napieralskiego
Zaloguj się
 • marismo

  Oceniono 9 razy 7

  Bo Napieralski to żaden lider czy przywódca. To po prostu duży dzieciak. Dostał zabawkę (SLD), ale nie wie co z nią zrobić. Wybranie Napieralskiego na szefa to sromotna porażka lewicowców.

 • batura3

  Oceniono 9 razy 7

  nie wymagajmy za dużo od napieralskiego, to taki prosty organizm, chłopek-roztropek:)

 • jojo148

  Oceniono 9 razy 7

  Napieralski - jaki jest - każdy widzi!!!!
  On tę lewicę UGROBI!!!
  Otacza sie tylko takimi potakiewiczami jak Piekarska czy Wunderlich.
  Czy z ludźmi o tej mentalności można marzyc o stworzeniu postępowej partii lewicowej??

 • 123rbr

  Oceniono 7 razy 5

  Napieralski jest zwyczajnie za głupi na przewodzenie sporą partią opozycyjną. To gó...arz, który nie ma pojęcia o polityce chcący za wszelką cenę dorwać się do władzy. Na czele lewicy powinna stanąć jakaś osobowość, a nie mały intrygant obiecujący gruszki na wierzbie.

 • cheffin

  Oceniono 6 razy 4

  Sld nie tak do konca ma problem z kobietammi, SLD ma problem z Napieralskim. To on kladzie swoja partie. Smarkate nieprzemyslane dzialania.

 • parazyd

  Oceniono 3 razy 3

  Dajcie już spokuj, wszędzie tylko Napierniczak, niedługo wyskoczy z lodówki.

 • ko_menta_tors

  Oceniono 5 razy 3

  Panie Olejniczak! Zdaje się, że Pan już tą partią kierował, nieprawdaż? Nie pamietam, żeby Pan osiągnął szaloone sukcesy (jako szef SLD). Niech więc Pan powsztrzyma się od krytyki, bez względu, czu Napieralski ma rację ( wg mnie postapił jak dupa, ale Pan też tak potrafił, nieprawdaż?), czy nie ma

 • marika-live

  Oceniono 5 razy 3

  @11krzych
  Nie ma się co dziwić, że pani Nowicka się obraziła takim traktowaniem. Przed każdymi wyborami Grześ i SLD, aby zyskać poparcie Partii Kobiet i Kongresu Kobiet obiecuje jak to będa walczyć o prawa kobiet, a jak przychodzi do czynów, czyli przydziału miejsc na listach robią zupełnie co innego i jeszcze powiadamiają kobiete SMS-em. Może mniej populizmu i pustych haseł z ust Napieralskiego i może panie wówczas będa wiedziec jak jest i nie będa sie obrażać.

 • plastelina2005

  Oceniono 2 razy 2

  A teraz feministki niech się przyjrzą liście tej rzekomo konserwatywnej PO.

  No i kto tu dba o zachowanie parytetu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX