Wanda Nowicka o SLD: Jeszcze się okaże kto tu przegrał

- Nie będę kandydować z SLD. Po tym, jak odpowiedziałam na SMS nikt się już ze mną nie skontaktował. Sprawa jest zamknięta - mówi w rozmowie z TOK FM Wanda Nowicka, prezeska Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.
Wanda Nowicka, działaczka ruchów feministycznych i członkini Rady programowej Kongresu Kobiet, zrezygnowała z kandydowania z list SLD, po tym jak została ustawiona poza pierwszą trójką na warszawskiej liście. Z kandydowania zrezygnowała pisząc SMS - tak, samo jak ją poinformowano o miejscu na liście.

Kto przegrał? To się okaże...

- Nikt się ze mną już nie kontaktował. Uznałam, że sprawa jest zakończona - mówi Wanda Nowicka w TOK FM. - Ma pani poczucie, że przegrała z aparatem partyjnym? - pytała w TOK FM Anna Laszuk. - Okaże się kto tu przegrał. Nie będę kandydować, ale przez to wiele osób nie zagłosuje na SLD. Bez przerwy dostaję wiadomości, że ludzie żałują i, że nie zagłosują na Sojusz - dodaje.

- Mam co robić, będę działać. Ale szkoda, że SLD - wbrew temu co zapowiadał - nie rozszerza się na inne środowiska. Sojusz zwraca się do kobiet, do Partii Zielonych, reprezentantów mniejszości, ale na zasadzie: niech przyniosą głosy, ale oby przypadkiem nie weszli do parlamentu - uważa Nowicka. - Jak przychodzi co do czego SLD nie ma im nic do zaproponowania. Bo na listy musi wejść aparat partyjny - dodaje.

- Przez tę krótkowzroczna politykę Sojuszu do parlamentu nie dostaną się osoby, którym o coś chodzi. Tacy kandydaci przyciągnęliby do SLD nowych zwolenników i sprawiły, że Sojusz będzie miał więcej mądrego do powiedzenia - mówi Nowicka.

Listy Palikota?

Jak podkreśla, na razie planuje startować z innych list. Choć - jak przyznaje - dostała już propozycję startu z list Ruchu Poparcia Janusza Palikota. - Dostałam propozycję, ale jeszcze się nie odniosłam.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (36)
Wanda Nowicka o SLD: Jeszcze się okaże kto tu przegrał
Zaloguj się
 • nicke79

  Oceniono 12 razy 10

  szkoda, że p.Nowickiej nie będzie w parlamencie, zwłaszcza gdy poważnie będzie się w nim dyskutować o ustawie zmuszającej kobiety do pozostawania w ciąży i rodzenia bez względu na skutki, jakie to może przynieść

 • al48

  Oceniono 12 razy 8

  To jest skutek rządów mało inteligentnego Przewodniczącego SLD. Na listach są ludzie którzy się podlizują szefowi partii,wybranemu przez pomyłkę.

 • maff1

  Oceniono 6 razy 6

  nie po to piekarska, wenderlich i inni latami "pracowali" na rzecz partii by potem jakaś przybłęda spijała śmietankę
  nooo, bez przesady.

  a tak zupełnie poważnie - ludzie mający coś do zaproponowania sa zazwyczaj pacyfikowani w partiach, bo nie mają parcia na władze. I to jest ich słabość.

 • paskudek1

  Oceniono 8 razy 6

  acer przestań bluzgać i pluć jadem. Nie podoba Ci się Wanda Nowicka ok, masz rpawo. Ale czmu wyzywasz? Czemu obnrażasz? Inaczej jak obelgami nie potrafisz dyskutować? Rozumiem, zabrakło argumentów to yciągamy obelgi prawda? Masz jakiś kompleks PO że tak to podkreślasz w niemal każdym słowie? I co ma PO do kandydowania Wandy Nowickiej z list SLD? Czy Wanda Nowicka napisała gdziekolwiek że ma zamiar startować z ist PO? DOpowiadasz sobie to co ci dykruje twój zaczadziały jadem mózg. Każdego sądzisz wg siebie.

 • quaga

  Oceniono 5 razy 5

  Czy feministki tez przechodzą do PO? No tak ta partia przecież obiecała finansowanie in vitro z budżetu, ale jakoś o tym zapomniała. Ma poprzeć po wyborach wprowadzenie związków partnerskich. Ale czy przypadkiem znowu nie zapomni? No i czy paniom feministkom podoba sie że jedna trzecia klubu PO glosowała za całkowitym zakazem aborcji?
  No ale to wszystko mały pikuś bo najważniejsze dla pani Nowickiej i pani Kublik jest to że w PO zamiast obciachowego Napieralskiego mają przystojnego Tuska do ktorego można bedzie robić słodkie oczka.

 • ulther

  Oceniono 11 razy 5

  Pelna zgoda - pani Nowicka ma racje, SLD traci wartosciowego - potencjalnego posla. Szkoda.

 • anna12-3

  Oceniono 6 razy 4

  Pani Prezes! Poprzez Pani egoistyczną postawę-przegrają sprawy,o które Pani niby walczyła,no bo w tej chwili po otwartej wojnie,którą Pani rozpętała,do kogo się Pani zgłosi o poparcie? Do Platformy,która w znacznym stopniu poparła projekt o całkowitym zakazie aborcji,może do PiS,który ten projekt stworzył? SLD-był jedyną partią gdzie Pani znajdowała zrozumienie i poparcie,teraz Pani w imię osobistej prywaty ,Pani zrezygnowała z jedynej drogi umożliwiającej realizację swojego programu. Czy Pani nie wstyd? Pani" wygrana" w walce o miejsce na liście,byłaby zepchnięciem młodej,pracowitej działaczki SLD,przecież kobiety,na dalszą pozycję. Pani na tej liście znalazła się jako gość, bo nie jest Pani członkiem SLD,ani też nigdy nie pracowała na rzecz partii,czy tak zachowują się goście?

 • paw73

  Oceniono 8 razy 4

  PO i PiS w służbie kościołowi , robią wszystko na polecanie kleru!
  PO= PiS obydwie partie są rasistowskie, ale kobiety sprowadzaj do funkcji inkubatora!
  PO I PiS ZA CAŁKOWITYM ZAKAZEM IN VITRO!
  PO I PiS PRZECIW KARCIE PRAW PODSTAWOWYCH!
  PO I PiS PRZECIW USTAWIE O ZWIĄZKACH PARTNERSKICH!
  PO I PiS ZA CAŁKOWITYM ZAKAZEM BADAŃ PRENATALNYCH !
  PO I PiS ZA OGRANICZENIEM ZAKAZEM SPRZEDAŻY ŚRODKÓW ANTYKONCEPCYJNYCH!
  PO I PiS ZA CAŁKOWITYM ZAKAZEM ABORCJI( posłowi PO i PiS-u- każą rodzić dzieci 12latkom z gwałtów lub czynów kazirodczych)
  Obietnice PO z 2007 roku!
  1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
  2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty
  3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic
  4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ
  5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
  6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
  7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku i Afganistanie
  8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce
  9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
  10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.
  PO = PATARIA PEDOFILÓW! ?
  Piotr Z., 45-letni Rady Platformy Obywatelskiej Gminy Smołdzino, został,aresztowany z zarzutem wielokrotnego gwałcenia 13-letniej córki sąsiadów.
  Radny PO z warszawskiej Pragi Północ Łukasz M. zrobił nagie zdjęcia chłopcu i groził mu, że je ujawni, jeśli nie będzie z nim utrzymywał intymnych kontaktów.

 • andy18m

  Oceniono 4 razy 4

  @kajot5515
  Synu. Ile ty masz lat?
  Czas, abyś popytał ludzi jak było naprawdę.
  Wiedza nie boli a prawda cię wyzwoli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX