Wybory 2011. Minister Hall w tabloidzie: "odważna sesja" vs "żenująca ustawka"

Zdjęcia pozbawionej spodni szefowej MEN-u, Katarzyny Hall, w dzisiejszym "Super Expressie" zrobiły furorę w internecie. Portale społecznościowe i fora dyskusyjne huczały od komentarzy na temat ryzykownych fotografii minister edukacji narodowej w tabloidzie. Opinii skrajnie odmiennych - od "odważnej sesji", przez "żenującą ustawkę" po "ewidentne kłamstwo".
W "Super Expressie" - w tym na okładce dziennika - można było dziś podziwiać zdjęcia Katarzyny Hall, która dała się sfotografować u lekarza z opuszczonymi spodniami w trakcie rehabilitacji kolana. Poza tym, że sesja sprowokowała już całą masę mniej lub bardziej niewybrednych dowcipów z cyklu "Przychodzi baba do lekarza...", zainicjowała także dyskusję na temat tzw. "ustawek"- czyli zdjęć robionych niby z ukrycia, ale w rzeczywistości za wiedzą i zgodą osoby fotografowanej.

"Nie wierzyłem, póki nie zobaczyłem..."

Na Twitterze do tej pory nie ustają komentarze na temat sesji szefowej MEN-u. Podczas gdy sama zainteresowana, która wcześniej pisała o rehabilitacji kolana, nabrała wody w usta, dobrą minę do złej gry próbował robić rzecznik rządu, Paweł Graś: "Sesja - odważna"... Michał Szułdrzyński, politolog i publicysta, napisał z kolei: "Dzisiejsze zdjęcia @KatarzynaHall w @se_pl dowodzą, że nawet ustawkę z gazetami kolorowymi trzeba umieć dobrze zrobić". Odpowiedział mu Konrad Piasecki z RMF FM: "Nie wierzyłem, póki nie zobaczyłem. A jak zobaczyłem, to się załamałem".

Wtóruje im specjalista ds. marketingu politycznego, Eryk Mistewicz: "Katarzyna Hall w tabloidzie wygląda jakby była z SLD", odnosząc się do całej serii "ustawek" szefa Sojuszu Grzegorza Napieralskiego, m.in. na Krupówkach czy placach zabaw. Michał Majewski z "Rzeczpospolitej" kolei "zatweetował" wpierw: "Nie jest dobrze. Ministrom opadają spodnie", by potem zasugerować sztabowi wyborczemu Platformy: "Na billboardy z Nią! I hasło: Ta pani odpowiada za edukację waszych dzieci".

"Minister nie jest jednym z nas"

Ekspert ds. marketingu politycznego, dr Wojciech Jabłoński, zauważa z kolei, że Katarzyna Hall, która ma startować z 3. miejsca gdańskiej listy wyborczej Platformy, postawiła po prostu na kampanię w stylu "swój człowiek". Minister chce pokazać, że musi się borykać z takimi samymi problemami jak zwykli obywatele. - Co jest ewidentnym kłamstwem - kwituje dr Jabłoński.

Zdaniem specjalisty politycy coraz częściej stawiają na chwilowy rozgłos, zamiast budować długotrwałą kampanię. To jednak nie jedyny powód, dla którego zdjęcia w tabloidzie mogą Katarzynie Hall zaszkodzić. - Ten rodzaj kampanii sprawdza się zdecydowanie bardziej w przypadku tych, którzy dopiero do władzy dążą - tłumaczy wykładowca UW. - Ci, którzy władzę chcą utrzymać, powinni raczej dać się rozliczyć z efektów swoich działań - mówi ekspert.

"Teraz nie może narzekać na brak prywatności..."

Na naszym profilu wyborczym na Facebooku komentatorzy również nie pozostawili suchej nitki na szefowej resortu edukacji narodowej. Ben Stanley napisał: "Rozumiem, że w przyszłości pani minister nie będzie narzekać na brak poszanowania prawa do życia prywatnego przez tabloidy". Sekundował mu Krzysztof Banach: "Chyba jestem w tym względzie konserwatywny, ale minister z opuszczonymi spodniami w tabloidzie, to jest już pewna przesada".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Wybory 2011. Minister Hall w tabloidzie: "odważna sesja" vs "żenująca ustawka"
Zaloguj się
 • kaplan_szturmowy

  Oceniono 3 razy 1

  Widziałem bardziej szokujące fotki. Prześwietlenie rentgenowskie czaszek wyznawców PiS-u.

 • kwapek-3

  0

  >Eryk Mistewicz: "Katarzyna Hall w tabloidzie wygląda jakby była z SLD"<
  Porównanie czegoś na kształt kocmołucha do apetycznych i dystyngowanych posłanek SLD, miało wykazać dowcip E. Mistewicza, a okazało się, że jest chamskim burakiem, któremu nienawiść do lewicy rzuciła się na mózg. Wstyd zapraszać takiego kogoś do komentowania nawet takiej żenady, jaką jest widok p. minister rządu D. Tuska z opuszczonymi gaciami.

 • misia.19

  Oceniono 2 razy 0

  Niestety, kobieta ta głupia jest i tyle. Najwięcej szkody przyniosła szkołom.

 • mothra.to.ja

  Oceniono 4 razy 0

  Jak już kobietę ząb czasu nadgryzie, to nie powinna pokazywać tego, co sflaczałe, obwisłe i nieestetyczne. Dla informacji p. minister: byłam rehabilitowana w grupie mocno starszych pań i wszystkie one na nogach miały getry i wyglądały całkiem apetycznie. Po prostu -" trza być w butach na weselu" i kwita.

 • dareczek1234

  Oceniono 3 razy -1

  POwinna Pokazać POśladki...

 • tak-jest

  Oceniono 5 razy -1

  Fotki minister Hall, jak reklama przemysłu funeralnego.
  Paskudna i jeszcze wstrętne nogi pokazuje , ale taki jest gust całego PO i jej głupkowatych wyborców, wszystko można im wcisnąć co w mediach promuje ich partia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX