Wybory 2011. Sondaż: PSL ledwo przekroczy próg, PiS i PO bezkonkurencyjne

PRZEGLĄD PRASY. Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w połowie sierpnia, wygrałaby je Platforma Obywatelska - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Partię Donalda Tuska popiera 48 procent respondentów, co oznacza wzrost poparcia o jeden punkt w porównaniu z sondażem z końca lipca.
Drugie w zestawieniu jest Prawo i Sprawiedliwość, na które głosować chce 30 procent badanych. Notowania ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego nie zmieniły się w ciągu ostatnich trzech tygodni.

Gdyby wyniki sondażu znalazły odbicie w rzeczywistości, do Sejmu weszłyby także SLD i PSL z poparciem odpowiednio 11 i 5 procent ankietowanych. Wyniki tych partii również pozostają niezmienione.

Sondaż zrealizowano w dniach od 11 do 16 sierpnia metodą ankietową na próbie 992 dorosłych Polaków. Wyniki odnoszą się do osób, które deklarują udział w wyborach i wskazują jakąś partię. Nie uwzględniają wahających się i tych, którzy nie wiedzą, na kogo głosować. Takich osób jest 19 procent.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Wybory 2011. Sondaż: PSL ledwo przekroczy próg, PiS i PO bezkonkurencyjne
Zaloguj się
 • dumpty

  Oceniono 6 razy 6

  Pójdę głosować ze wstrętem na najmniejsze zło. Ciekawe, jak ten mechanizm "parlamentarny" eliminuje wartościowych, a promuje miernoty z sitw partyjnych i okołopartyjnych - spoty wyborcze SLD i wszystko WYJĄTKOWO jasne!
  Do DUPY z takim parlamentaryzmem i pożal się Boże reprezentantami Narodu!

 • limanowa2009

  Oceniono 4 razy 4

  Nie martwił bym się o wynik PSL- chłopy zawsze mieli pewny stały i skuteczny elektorat.
  Niech tylko tylko ktoś przed wyborami piśnie że jak nie wygrają to zniknie KRUS, dopłaty i inne dodatki- to wieś pójdzie do wyborów w 100%. Bo po prostu oni mają o co walczyć i robią to skutecznie.

 • dumpty

  Oceniono 6 razy 4

  paw73 - Uspokój się nieszczęsny pisiorku, powtarzasz bełkot Twoich przygłupiastych Hofmanów czy innych Błaszczaków.
  WINA TUSKA HASŁEM KAMPANII PIS!
  Razem z Preziem i całą bandą intelektualnie nie sięgacie Tuskowi do pięt!
  Podziwiam szczerze wasz program - obniżyć podatki, refundować pożyczki we frankach, DAWAĆ wszystkim żeby im zrobić dobrze! Prezio gotów to zrobić! Żadnych wątpliwości!
  Skąd pieniądze - nie mówi. W domyśle zabrać bogatym, wiadomo, że ukradli bo działają w Układzie, jak się wygra wybory to się ich rozliczy, kasę skonfiskuje i sprawiedliwie rozdzieli, do następnych wyborów starczy, a Naród będzie miał radochę!
  Już SLD od was lepsze - bo szczerze prezentuje infantylny debilizm, a nie powołuje się na Ojczyznę, Boga, Wartości Ch., i co tam jeszcze!
  Wasz wariacki margines to łyka, ale nie samą ciemnotą Polska stoi.
  Wymyślcie nowe nawijki, WINA TUSKA się zestarzały!

 • jankos50

  Oceniono 3 razy 3

  Te wszystkie sondaże to lipa. Zawsze zaniżają np PSL. W przypadku tej partii nigdy nie zbliżyły się nawet do prawdy. SLD ciągnie w dół, niestety, Napieralski - typowy aparatczyk, eliminujący na potęgę ludzi z wizją, zdolnych, perspektywicznych.
  Brak w sondażach Ruchu Palikota, na który z całą pewnością nie tylko ja zagłosuję też źle świadczy o jakpości sondaży. Poczekajmy jednak, już niedługo wybory i wszyscy się przekonamy ile warte są te sondaże.

 • kosa811

  Oceniono 5 razy 3

  gdyby wszyscy wahający się zagłosowali na PiS, to w 2-4 lata wybudowane zostałyby brakujące autostrady, dokończona 2 i 3 linia metra w Warszawie, Wrocławiu i Wąchocku, państwo by spłaciło kredyty tym, którzy by tego zapragnęli, TGV przy PKP to by był pikuś nowoczesności, a emeryci mogliby popłynąć na balii, ew. na dętce od Ursusa

 • liberalny-libertarianin

  Oceniono 2 razy 2

  Czym się te cztery partie różnią? (Dla niekumatych: niczym) Wszystkie wyrażają typowo polską katolicko-postkomunistyczną mentalność - akcenty rozkładają inaczaj; ale żadna z tych czterech partii nie zgodzi się na poszerzenie zakresu wolności indywidualnej - żadnej legalizacji narkotyków, żadnej likiwidacji koncesji i innych regulacji, żadnego alkoholu w tzw. miejscach publicznych, przymus szkolny, itd., itp.
  Czysty faszyzm w polskim katolicko-postkomunistycznym wydaniu.

 • kslominski1

  Oceniono 2 razy 2

  Ostatnio sondaże wyraźnie zaniżają wynik SLD

 • dumpty

  Oceniono 2 razy 2

  tak-jest - Dzięki za współczucie, ale bardziej się ono tobie należy. Jak SLD przez 4 lata nie potrafiło zająć stanowiska w ŻADNEJ ważnej sprawie, to nie odzyska wiarygodności przez kilka przedwyborczych tygodni! A umieszczanie na jedynkach działaczy bo młodzi skończy się katastrofą. Nikt ich nie trawi z tradycyjnego elektoratu lewicy. Zostało też u was kilku budzących obrzydzenie starych wyciruchów, którzy dawno stracili jakikolwiek autorytet merytoryczny czy moralny. Więc współczuję ci biedactwo, nie dość, ze nie wejdziecie do Cyrku, ale zostaniecie z debilowatym narcyzem w średnim wieku i jego "młodzieżową" bandą u władzy... i te umizgi do PiS... tylko tak dalej! Jedziecie jak po szynach! Powodzenia!

 • tak-jest

  Oceniono 5 razy 1

  @dumpty
  Biedactwo to ty jesteś , gdyż wrzucasz głos na Tuska wyskakuje ci z Urny Kaczor i ma koalicje Jarek z Donkiem nad nimi dyrektor z Torunia!

  SLD złożyło projekt ma dostosować do standardów Rady Europy "działalność takich nadawców społecznych jak Radio Maryja "POSŁOM PLATFORMY ZAKAZANO PODPISYWNIA SIĘ POD USTAWĄ- WIELKA HIPOKRYZJA TUSKA I JEGO PO!!!
  Ustawę o CBA uchwalono dnia 12 maja 2006, na posiedzeniu nr 17 Sejmu V kadencji, przyjęto w głosowaniu całość projektu ustawy. 354 posłów było za PiS +PO+ Samoobrona+ LPR , PRZECIW WSZYSCY OBECNI POSŁOWIE SLD 43, PSL 20 wstrzymało się.

  Poczytajcie sobie jakie dokumenty podpisuje rząd, a konkretnie Ministerstwo Zdrowia Ewa Kopacz.www.racjonalista.pl/kk.php/s,2123

  RZĄD TUSKA, DZIŚ KIERUJĄCY UNIA EUROPEJSKA, KAŻE POWOLI UMIERAĆ OBYWATELOM POLSKIM, CHORYM NA STWARDNIENIE ROZSIANE. USTAWA NAPISANA PRZEZ MINISTRA ZDROWIA EWĘ KOPACZ MÓWI: CHORY NA STWARDNIENIE ROZSIANE MOŻE BYĆ LECZONY W WIEKU OD 16 TOKU ŻYCIA DO 40 ROKU ŻYCIA , NIE DŁUŻEJ NIŻ PRZEZ 3 LATA. DALEJ PANI KOPACZ I RZĄD PO MÓWI LECZ SIĘ SAM CHORY NA SM, UMIERAJ W BÓLU I NIE LICZ NA MINISTER KOPACZ, RZĄD TUSKA PO PSL I NFZ.
  POLSKA POD RZĄDAMI PO I PREMIRA TUSAKA, POD WZGLĘDEM LECZNIA NOWOTWORU JELITA ZJAMUJE OSTANIE MIEJSCE W EUROPIE !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX