Hołdys: Propozycja Tuska to najważniejsze wydarzenie 20 lat

"Propozycja Tuska jest zaskakująca, ale to jest najważniejsze wydarzenie wyborcze ostatnich 20 lat. To największa jak dotychczas szansa dla demokracji" - napisał na swoim blogu Zbigniew Hołdys. "Bo kto odmówi - nie jest godzien naszego głosu".
Według muzyka rockowego "obywatele powinni żądać uczestnictwa w tych debatach od swoich ulubieńców, kibicować im by wygrali na argumenty", "bo kto odmówi - nie jest godzien naszego głosu" - pisze Hołdys.

"Od 20 lat wybieramy polityków podyktowanych nam przez partyjnych liderów. Często nie wiemy nawet kim są. Listy wyborcze są największą zdradą demokracji. Nie, nie wybieramy najlepszych" - dodaje.

Według rockmana "wybieramy ulubieńców szefów partii, a zarazem ich wiernych poddanych. I tacy ludzie podejmą kiedyś decyzję co z wojną w Afganistanie". "Najlepsi Polacy nadal często pozostają poza polityką. Teraz - w debatach właśnie - jest pierwsza szansa, byśmy się przekonali co nas czeka. Kogo nam nasi przywódcy wyfasowali. Byśmy posłuchali i zobaczyli czarno na białym kto będzie o nas dbał lub kto będzie nam szkodził - pisze Hołdys.

Donald Tusk zaproponował dziś debaty PO - PiS. Miałyby odbywać się codziennie, od poniedziałku 29 sierpnia. Na początek Tusk zaproponował, aby stanęli naprzeciwko siebie minister finansów Jacek Rostowski i przedstawiciel PiS, który będzie odpowiedzialny za finanse.

Według komentatorów propozycja premiera to nic innego, jak przejęcie inicjatywy i narzucenie stylu gry w kampanii.

Tusk proponuje debaty - co powinni zrobić politycy PiS?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (45)
Hołdys: Propozycja Tuska to najważniejsze wydarzenie 20 lat
Zaloguj się
 • tupozytywka

  Oceniono 12 razy 10

  A co to trzeba mieć maturę, żeby orientować się w rzeczywistości? Widziałem niejednego profesora żyjącego daleko poza rzeczywistością.

 • alexaonly

  Oceniono 7 razy 5

  Zobaczyć debatę Fotyga-Sikorski...bezcenne :) :)

 • kosa811

  Oceniono 13 razy 5

  Nie mogę wyjść z podziwu nad sprawnością bojówek internetowych prezesa. Podziw mój wszak słabnie, gdy oddzielę kloakę od treści, bo zostaje tylko ta pierwsza. A p. Hołdysowi - chapeau bas. Też uważam, że oferta premiera to krok w kierunku pogłębienia naszej demokracji i ze zdziwieniem wysłuchałem odpowiedzi prezesa, że 'będziemy z wami rozmawiać w naszym instytucie, jak waz wezwiemy' - ergo, prezes sobie chyba już na serio szykuje alternatywną Polskę

 • candid13

  Oceniono 4 razy 4

  warto powtorzyc

  panna mania pisze do;

  @~piotrek2011-08-22 00:10
  „POmatoly znow pienia sie niczym proszek E.”

  POmatoły, powiadasz? To zdarta formułka.
  Widać do przekonania trafia ci Gomułka,
  Towarzysz Wiesław, albo jego zombi,
  Co nas wszystkich straszy, i głupoty trąbi:
  „Kondominium, Afryka, niewolnictwo, nędza,
  W to wszystko nas dzisiaj Tusk i PO wpędza.”
  Wierny uczeń Gomułki, Jarek, rachu ciachu,
  Swą receptę na władzę opiera na strachu.
  On inaczej nie umie. Takie rady mądre:
  Rządzić można tylko trzymając za mordę,
  Wyssał z mlekiem matki, tatuś mu to wpoił:
  Towarzysz Gomułka sprawnie wszystkich łoił.
  Kogo można krótko przytrzymać przy pysku?
  Tylko strachliwego, więc dla PIS-u zysku
  Trzeba mamić, przestraszać, w oczy rzucać sadzę.
  Jedyne, co ważne, żeby zdobyć władzę.
  Jak zdobędzie władzę, to każdemu PIS da
  Równiutko, po ryju, niech na PIS nie gwizda.
  Panna mania zaś nuci tę piosenkę luźną:
  Życzę dobrego zdrowia, na rozum za późno!

 • thezydor

  Oceniono 4 razy 4

  @wildenergy a możesz zdradzić nam jaka to ta realna szansa na zmianę ? Straszniem ciekaw bo jej nie dostrzegam... możem ułomny lub ślepy...

 • loginxyz

  Oceniono 5 razy 3

  "bo kto odmówi - nie jest godzien naszego głosu" - pisze Hołdys.

  Ma rację, odmawia tylko ktoś, kto nie ma nic do zaproponowania. Taka debata fachowców face to face na pewno by się przydała nam,wyborcom. Nie chodzi tylko o przepytanie strony rządowej, tylko o pokazanie, co i jak obie strony chcą przeprowadzić po wyborach. Najwyraźniej PiS nie wie i boi się konfrontacji.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 6 razy 2

  hołdys to mówi na trzeźwo? niemożliwe

 • wildenergy

  Oceniono 8 razy 2

  Kolejny przykład na to że Hołdys jest kompletnie odklejony od rzeczywistości "obywatele powinni żądać"... obywatele nie moją wyboru Panie Hołdys bo obywatel może żądać ale decyzję podejmie właściciel TV lub stacji radiowej czy gazety na temat tego kogo pokazać ... od 20 lat rządzą nami ci sami ludzie dopiero teraz pojawiła się realna szansa zmiany w senacie i to wszystko...

 • bkazm1

  Oceniono 8 razy 2

  PIS czuwa na forum, w debacie nie ma nic do powiedzenia za to w internecie zawsze chętnie prezentuje swój program.Polega on na wrzuceniu gówna do wentylatora, to takie zabawne i na poziomie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX