Wybory 2011. Schetyna: Mamy tylko kilka punktów przewagi nad PiS

- Gdy widzę, że w sondażach mamy 15 proc. przewagi nad PiS, to mi się robi zimno. To nieprawda, w rzeczywistości prowadzimy o parę punktów - mówi w rozmowie z Newsweekiem marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.
Schetyna oceniając kadencję Platformy przyznaje Newsweekowi, że nie wszystkie obietnice udało się zrealizować . - Ludzie mieli znacznie większe oczekiwania dotyczące poziomu życia i to jest jednym z powodów rozczarowania. Wydaliśmy bardzo dużo pieniędzy na drogi, ale nie udało się wszystkiego dokończyć. Polaków nie interesują podpisane umowy na budowę dróg. Interesują ich konkrety, a na razie mają przed oczami ogromny plac budowy. Natomiast 8 tys. km dróg lokalnych zbudowanych we współpracy z samorządami za czasów, gdy kierowałem MSWiA, to przykład tego, co udało się zrobić od początku do końca - mówi.

Co sądzisz o wynikach sondażu?. Pisz na naszym profilu wyborczym >>

"Pomagamy młodym ludziom"

Schetyna chwali rząd Platformy za działania na rzecz młodych ludzi. - Pomagamy młodym ludziom dobrze wystartować w dorosłe życie. Zlikwidowaliśmy obowiązkową służbę wojskową, przywróciliśmy zniżki komunikacyjne dla studentów, ale też ułatwiliśmy legalne zatrudnianie niań, co jest bardzo ważne dla rodziców. Place zabaw, obiekty sportowe i oczywiście orliki to element naszej świadomej polityki wobec młodych ludzi - mówi marszałek Sejmu. Marszałek Sejmu krytycznie mówi o sytuacji polskiego wojska. - Dużo zaniechań. Brak twardej ręki. Brak egzekwowania decyzji. Najbardziej zasmuciło mnie to, że nie wyciągnięto wniosków po katastrofie casy w 2008 r. Kiedy obejmowałem MSWiA, na wiceministrów powołałem sprawnych ludzi, którzy kierowali poszczególnymi projektami. Może tego zabrakło w MON?

"Wciąż gram w piłkę z premierem"

Jakie są relacje marszałka z Sejmu z premierem? - Pana relacje z premierem zaczynają wyglądać jak brazylijska telenowela. Mamy śledzić, czy akurat gracie ze sobą w piłkę i czy podaje pan Tuskowi? O losach największej partii i jej rządu - a więc państwa - decydują nastroje dwóch polityków - pytamy. - Naprawdę sądzicie, że to, czy gram z premierem w piłkę, tak bardzo zajmuje Polaków? Uspokoję państwa: wciąż ze sobą gramy - deklaruje Schetyna.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Wybory 2011. Schetyna: Mamy tylko kilka punktów przewagi nad PiS
Zaloguj się
 • kiki_pawelek

  Oceniono 2 razy 2

  @nodens_pn zamiast zadawac glupie pytania to przeczytaj druk, i bedziesz wiedzial kto. Osoby, ktore zlozyly wniosek sa wymienione w nim z imienia i nazwiska. Najwyrazniej PIS sie z tym stanowiskiem zgadzal, skoro rowniez glosowal za rozwiazaniem sejmu...

 • azeta7

  Oceniono 2 razy 2

  Niech pan o poniższym opowie to punkty wzrosną!!!
  Przeczytajcie o czym PiS zabrania wspominać !!!

  Było to dramatyczne posiedzenie.
  10 lipca 2007 roku w Sejmie RP, a szczegóły dotyczyły druku nr 2074.
  Marszałek Ludwik Dorn zapowiada głosowanie w sprawie: SKRÓCENIA KADENCJI SEJMU RP. Nie czyta jednak uzasadnienia, bo tekst nie przechodzi mu przez gardło… Mówi tylko, że to głosowanie dotyczy druku nr 2074… A oto jego ukryte przed opinią publiczną fragmenty:
  UZASADNIENIE
  Od dwóch lat, od chwili objęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, Polską wstrząsają narastające kryzysy polityczne (…) Nie ma miesiąca, żeby opinia publiczna – nie tylko krajowa, ale i europejska oraz światowa – nie dowiadywała się o niekompetencji, skandalach i korupcji, których źródło tkwi w układzie rządzącym(…) Autorytet Polski wystawiono na szwank i kompromitację (…) Sejm stał się miejscem bezprzykładnej korupcji politycznej, ujawnionej przez media, która nie spotkała się z żadnymi konsekwencjami politycznymi czy karnymi (…) Państwo stało się represyjne i wrogie obywatelom (…), itd., itp
  Warto ten tekst przeczytać w całości. Jest pod adresem w arch. Sejmu:
  orka.sejm.gov.pl/Druki5ka.nsf/0/4F1131A2E1FE39EFC1257340003C8D92/$file/2074.pdf
  I ZA TYM UZASADNIENIEM GŁOSUJĄ TAKŻE WSZYSCY POSŁOWIE PiS Z KACZYNSKIM NA CZELE (!!! ). Nie oponują, nie podejmują dyskusji, nie chcą debaty! Przyznają tym samym, że sprawowali rządy w sposób beznadziejny, nieudolny, aferalny.
  Dzisiaj pamięć Ich zawodzi, wspominają swoje czasy sprawowania władzy jako przykładny wzór. Oni byli wspaniali, PO już wówczas złe… Na szczęście My – Polacy mamy niezawodną pamięć i zawsze będziemy to przypominać. (Azet)

 • odkurzacz-1

  Oceniono 2 razy 0

  Niedługo będzie 10 procent poparcia POstkomuny.Sami działacze partyjni plus naiwni.

 • somekindofhope

  Oceniono 4 razy 0

  Mam ogromną nadzieję, że te partie zatopią się w końcu na amen. W tym momencie pozwalają sobie dosłownie na wszystko wobec obywateli. Robią z nas idiotów, bez zażenowania.

 • nodens_pn

  Oceniono 2 razy -2

  Kto, kiedy w jakich okolicznościach zabraniał z o tym wspominać?
  Kto, z imienia i nazwiska oraz przynależności politycznej napisał owo uzasadnienie, do sławnego druku 2074.

  No kto, mów mi tu zaraz zeto7!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX