Wybory 2011. Oleksy: ''Nie kandyduję przez machinacje''. Napieralskiego?

Były premier i jeden z filarów SLD nie startuje w jesiennych wyborach do parlamentu. - Wszystko przez "machinacje" w partii - zdradza sam Józef Oleksy. O ostatecznym kształcie list decydował w SLD Grzegorz Napieralski.
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków lewicy pojawił się na konwencji Sojuszu i nie krył rozczarowania z powodu decyzji obecnego szefostwa partii.

Oleksy utrzymuje, że wszystkie decyzje dotyczące list wyborczych SLD podejmował autorytarnie przewodniczący partii: - To nieprawda, że wszystko biegło dobrze i tylko moja wola przesądziła o niekandydowaniu. Po prostu takie porobiono machinacje od samego początku, że ja kierowałem się już tylko honorowym rozwiązaniem i zrezygnowałem z kandydowania - mówił TOK FM Oleksy.

"Szansa w tych wyborach jest bardzo wyraźna"

Mimo kilku gorzkich słów Józef Oleksy wierzy, że Grzegorz Napieralski przyciągnie do SLD wyborców. Były premier, choć sam nie startuje, wierzy tez w program lewicy. Ale jednocześnie ostrzega: - Nie do końca i nie w każdej dziedzinie lewica odczytuje prawidłowo to co zachodzi w Polsce, Europie i w świecie. Może stracić swoją szansę, która w tych wyborach jest bardzo wyraźna.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (10)
Wybory 2011. Oleksy: ''Nie kandyduję przez machinacje''. Napieralskiego?
Zaloguj się
 • martin933

  Oceniono 7 razy 5

  SLD nie bliska mojemu serdcu. Napieralski ale faktycznie pogrąży SLD. To dziszejsze żalenie które miało pokazać siłe SLD raczej wybrzmiało jako narzekanie dzieciaka z piaskownicy, któremu inny dzieciak zabrał wiaderko i łopatkę. Zauważyliście jak Napieralski w Swoim przemówieniu wyróznił prawie wszystkich (Zielonych, homoseksulnie orientowanych, Swoich kolegów z SLD ale o jedynce z Warszawy posłowi Kaliszowi ani mru mru, przypadek? A Pan Oleksy nu cóś chciał się dorwać do żłobu i tu go Napieralski wykolegował. Napieralski nierzetelny a a Olekseigo mi nieszkoda. Co więcej powiedzieć.

 • czyzyk331

  Oceniono 2 razy 2

  Gdyby startował, to GW przypuściłaby atak, ze postkomuna jest na listach SLD.
  Gdy nie startuje, to warto zamieścić głos niezadowolenia i przywalić Napierkowi.
  Generalnie...cokolwiek się stanie, to należy atakować SLD!

 • kosa811

  Oceniono 2 razy 2

  Dla dobra SLD i polskiej lewicy w ogóle przydałaby się tej partii potężna katastrofa wyborcza. Ta partia mimo wszystko "nie zasługuje" na pp. Napieralskiego, Wikińskiego, czy za przeproszeniem jakiegoś Kalitę.

 • pan_serdel

  Oceniono 2 razy 2

  chyba jeszcze w SLD pamiętają jak Oleksy żalił się Guzowatemu ..." że we frakach wyglądają jak pingwiny" ... ktoś ma długą pamięć ...

 • atleista

  Oceniono 5 razy 1

  Dobrze by się stało, gdyby obrażalski Oleksy odchodząc w niebyt polityczny, zabrał ze sobą Napieralskiego. Jeden wart drugiego.

 • adalbert.13

  0

  józio a kto polewał u gudzowatego, plastuś z napieralski?! i teraz józiolisz

 • acqh

  0

  Gdy prawica uderza w Napieralskiego, to ja się tylko cieszę. W końcu to jego przeciwnicy, więc bardzo dobrze, że im się nie podoba. Byłoby znacznie gorzej, gdyby się zachwycali Napieralskim. Oni się zachwycają tylko tymi z lewicy, których mają w garści .

  Tak więc jak najwięcej ataków na Napieralskiego, oczywiście ze strony prawicy. To tylko znaczy, że jest dobry, a jego decyzje to strzał w dziesiątkę!

 • marika-live

  Oceniono 4 razy 0

  @paw73
  Czy każdy kto ma swoje zdanie, nie mizdrzy się do Grzesia od razu przez Ciebie musi być zaliczony niemal do zdrajców? Widzę, że tobie i Grzesiowi marzy sie zrobic z SLD partię na wzór PiS (na poczet przyszłej wspólnej koalicji) - tzn. wszyscy jednomyślni, mówią i myślą tak samo jak wódz, bo inaczej zostana wyrzuceni. Tylko pamiętaj paw: W JEDNOMYŚLNOŚCI BEZMYŚLNOŚĆ.

 • najdul6

  Oceniono 4 razy 0

  tak łysy za mało lizałeś dupsko napieralskiego kalisz ją lepiej lizał

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX