Wybory 2011. Kaczyński o wyroku: Polska nie jest państwem prawa. Powołać nowe sądy

- Sądy w Polsce powinny być zupełnie nowe, nie mogą mieć nic wspólnego z dawnym systemem. Dopiero wtedy będziemy mogli mówić o państwie prawa - powiedział Jarosław Kaczyński w Radomiu.
PO chce debat - co powinien zrobić PiS? Komentuj z nami na Facebooku!

Prezes PiS na dzisiejszej konferencji w Radomiu ostro skrytykował nie tylko wyrok sądu, który orzekł, że PiS musi sprostować wypowiedzi nt. kampanii "Polska w budowie" , ale cały system sądownictwa. - W Polsce w oczywisty sposób nie możemy mówić o państwie prawa - powiedział Kaczyński.

- Nie można ogłosić państwa prawa, to wymaga zrównoważenia układu sił, a także całkowitej likwidacji pozostałości komunizmu - oświadczył prezes PiS. Jego zdaniem sądy powinno się zlikwidować i powołać zupełnie nowe, nie mające nic wspólnego z PRL.

Od wyroku Kaczyński nie planuje się odwoływać, ale powiedział, że ma "bardzo krytyczny stosunek do próby prowadzenia kampanii wyborczej w sądach". Nazwał decyzję sądu "próbą ograniczenia wolności słowa".

PiS zarzucił w ubiegły wtorek PO, że w swojej broszurze "Polska w budowie" chwali się cudzymi osiągnięciami. Zdaniem PiS część wymienionych w niej inwestycji zaplanowano lub zrealizowano za poprzednich rządów bądź przez samorządy. PO uznaje zarzuty za bezpodstawne. Trawestując nazwę kampanii informacyjnej Platformy, rzecznik PiS Adam Hofman użył określenia "Polska w bałaganie". Sąd nakazał Adamowi Hofmanowi, szefowi sztabu PiS Tomaszowi Porębie oraz komitetowi wyborczemu PiS sprostowanie na antenie TVN24 oraz wpłacenie 10 tys. zł na hospicjum w Krakowie.

Komentarze, sondaże, opinie. Obserwuj wybory na Facebooku >>

DOSTĘP PREMIUM