Sprostowania Hofmana i Poręby: "Rozpowszechniłem nieprawdę" [ZDJĘCIA]

Posłowie PiS Adam Hofman i Tomasz Poręba opublikowali w mediach, zgodnie z wyrokiem sądu, sprostowania za wypowiedzi na temat kampanii PO "Polska w budowie".
"Oświadczam, że w dniu 16.08.2011 podczas konferencji prasowej (...) rozpowszechniłem nieprawdziwe informacje..." - tak zaczynają się sprostowania opublikowane przez Adama Hofmana i Tomasza Porębę. Politycy PiS przyznają w nich, że mówili nieprawdę twierdząc, iż Platforma Obywatelska ma bądź to 'zerowy udział' w niektórych inwestycjach bądź "nie brała w nich udziału" bądź 'ograniczała na nie fundusze".

PiS i PO wyrywają sobie inwestycje

Ustami rzecznika PiS Adama Hofmana i szefa sztabu wyborczego Tomasza Poręby PiS zarzucił we wtorek PO, że w swojej broszurze "Polska w budowie" partia przedstawiła cudze osiągnięcia jako swoje. Według PiS część inwestycji wymienionych w broszurze zaplanowano lub zrealizowano bądź za poprzednich rządów, bądź zrobiły to samorządy. Sąd zakwestionował ten zarzut.

"Z dokumentów złożonych przez PO wynika niezbicie, iż w każdej ze wskazanych przez uczestników postępowania inwestycji brali czynny udział członkowie Platformy Obywatelskiej" - napisał sąd w uzasadnieniu. Sąd dodał też, że PiS w żaden sposób nie wykazał, że wypowiedzi jego przedstawicieli dotyczące zerowego udziału PO w inwestycjach były prawdziwe.

Sąd: niech PiS sprostuje i zapłaci

"Słowa wypowiedziane przez uczestników niniejszego postępowania (Porębę i Hofmana - red.) były nieprawdziwe, albowiem abstrahując od skali udziału PO RP w przedmiotowych inwestycjach uznać należy iż z całą pewnością na pewno nie były one zerowe" - napisał sąd w uzasadnieniu. W wyroku nakazał Hofmanowi i Porębie oraz komitetowi wyborczemu PiS sprostowanie na antenie TVN24 oraz wpłacenie 10 tys. zł na krakowskie hospicjum dla dzieci im. ks. Józefa Tischnera.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Sprostowania Hofmana i Poręby: "Rozpowszechniłem nieprawdę" [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • skynet-3

  Oceniono 9 razy 9

  "Rozpowszechniłem nieprawdę" powinien to jak uczniak 1000 razy napisać na tablicy a później zlizać. Chociaż... szkoda tablicy.

 • adalbert.13

  Oceniono 9 razy 9

  Hofmana i Poręba: "Rozpowszechniłem nieprawdę"- przecież wy tak zarabiacie na chleb

 • bezspokoju

  Oceniono 7 razy 7

  Po prostu : Ja Hofman i Ja Poręba KŁAMALIŚMY !

 • mepislover

  Oceniono 7 razy 7

  No i żeby mi to było po raz ostatni !!! :D

 • qwert-4

  Oceniono 7 razy 7

  powinno byc napisane `` r o z p o w s z e c h n i a m ``
  pisowcy to takie pchly szachrajki , prawdy nigdy od nich nie uslyszysz ,
  lepiej zajeliby sie literatura fantastyczna niz polityka.

 • lol-antypopulista

  Oceniono 6 razy 6

  wlasnie przeczytalem co hofmanisko wydukalo swoja malowana brwia... oprocz ogloszenia platnego powinno byc dolaczane obowiazkowe zdjecie takiego klamcy np. na kolanach albo w dybach i na rynek starego miasta na 4 godzinki jednego z drugim

 • lol-antypopulista

  Oceniono 5 razy 5

  tylko niech sie nie biora za fantastyke qwert, meteory spadna wtedy na nas (na nich) za kare, w koncu juz jeden taki dostal od wyzszego za caloksztalt i jak sie skonczylo

 • cheffin

  Oceniono 4 razy 4

  PREGIEZ ZA KLAMSTWO BYLO KIEDYS COS TAKIEGO TERAZ SA TYLKO DLA OZDOBY - WE WROCLAWIU.

 • tupozytywka

  Oceniono 2 razy 2

  Sprawiedliwości stało się zadość.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX