Wybory 2011. PiS skończyło bojkot programu Olejnik. W studiu stawił się... Hofman

Po dokładnie sześciu miesiącach bojkotu polityk PiS-u pojawił się w niedzielnym programie Moniki Olejnik w Radiu Zet. Do studia przyszedł rzecznik partii Adam Hofman i od razu musiał tłumaczyć się z wypowiedzi na temat PSL, którą Donald Tusk nazwał skandaliczną.


Bojkot programu "7 dzień tygodnia" rozpoczął dokładnie 27 lutego Mariusz Błaszczak, który podczas audycji na żywo skarżył się, że jest "poddawany presji" i wyszedł ze studia, a następnie wysłał list do Rady Etyki Mediów zarzucając Monice Olejnik brak etyki dziennikarskie i brak obiektywizmu. Kilka dni później wszyscy politycy PiS otrzymali SMS-a z informacją o bojkocie programu: "Szanowni Państwo w związku ze sprzecznym z zasadami dziennikarskiego obiektywizmu prowadzeniem audycji 7. dzień tygodnia przez panią M. Olejnik zwracam się o nieprzyjmowanie zaproszeń do tego programu. Rzecznik PiS, A. Hofman".

Olejnik: Mam nadzieję, że nie będzie scysji

- Prawo i Sprawiedliwość wróciło do nas po długiej nieobecności - rozpoczęła Monika Olejnik pierwszy program po wakacjach. - Mam nadzieje, że nie będzie takich scysji jak drzewiej bywało - zwróciła się do rzecznika PiS. - Pani redaktor według umowy zapewnia, że nie będzie już "huzia na Józia" - mówił z nadzieją Adam Hofman, ale już po chwili musiał się tłumaczyć ze swoich słów na temat polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Słowa Hofmana o PSL - temat numer 1

Kontrowersyjna wypowiedź posła PiS-u padła już kilka dni temu: - Z PSL-em to jest tak, że te chłopy wyjechali ze swoich miasteczek, wsi, trafili do Warszawy. Zdziczeli, zbaranieli: tańczą, śpiewają, głosują za ustawami np. (...) za związkami partnerskimi. Chłopy wyjechały ze wsi i kompletnie im odbiło - mówił rzecznik Prawa i Sprawiedliwości w reakcji na wyborczy teledysk ludowców , w którym politycy tej partii tańczą do skocznej muzyki.

Do soboty słowa Hofmana zostawały niezauważone, ale podczas wizyty we Wrocławiu odniósł się do nich premier Tusk . Nazwał je "absolutnym skandalem" i powiedział, że "dla takich ludzi jak pan poseł Hofman nie powinno być miejsca w partii, która mówi coś o sprawiedliwości i prawie, bo ludzie nie mają prawa z taką pogardą wypowiadać się o innych ludziach". O sprawie zrobiło się głośno i odciągnęła ona nieco uwagę od wrocławskiej konwencji PiS, na której Jarosław Kaczyński prezentował liderów list wyborczych tej partii.

Hofman: Nie cofam. jestem zaskoczony

- Nie cofam tego co powiedziałem - zareagował Hofman w programie Moniki Olejnik. - Jestem zaskoczony. To co zrobił Donald Tusk to szczyt manipulacji i cynizmu - skomentował reprymendę premiera. - Jak się miało w partii Palikota, to trzeba uważać z takimi słowami. Premier użył mojej wypowiedzi jako "przykrywki" do konwencji PiS - mówił. Wyjaśnił, że jego wypowiedź dotyczyła tylko polityków PSL a nie wszystkich chłopów. - Jest mi przykro jeśli kogoś uraziłem - mówił. Obecnemu w studiu Stanisławowi Żelichowskiemu z PSL wytknął, że głosował za legalizacją miękkich narkotyków, a całemu PSL-owi, że "odchodzi od ideałów polskiej wsi".

"To trzeba leczyć", "Kompletna głupota"

- To trzeba leczyć, a nie karać - skomentował słowa Hofmana Stanisław Żelichowski. - Czasami ktoś powie jedno słowo za dużo. Jeśli ma chociaż namiastkę kultury osobistej, to przeprosi. Jeśli nie przeprasza, to znaczy, że na wszelkie wychowanie jest już za późno. - Tu chodzi o zwykłe niekulturalne słowa. Nie powinniśmy używać takiego języka - wtórował mu Stanisław Wziątek z SLD. Elżbieta Jakubiak skomentowała krótko: - Kompletna głupota.

Obecny w studiu rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że po wypowiedzi Hofmana "odetchnął z ulgą". - Kiedy dowiedziałem się, że PiS wraca do "7 dnia tygodnia" i będzie tu osobiście Adam Hofman, to pomyślałem, że ze poszli po rozum do głowy i zacznie od przeprosin,. Tak się nie stało. Każdy ma prawo do błędu. Zwykłe ludzkie przepraszam byłoby na miejscu. Ale oddycham z ulgą, bo widzę, że PiS dalej pójdzie tą drogą, a z punktu widzenia innych partii, to dobra droga. - zakończył.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Wybory 2011. PiS skończyło bojkot programu Olejnik. W studiu stawił się... Hofman
Zaloguj się
 • kazik.k

  Oceniono 9 razy 9

  pani olejnik olewa takich hoffmannow!nadety buc i to wszystko!!

 • przyganiacz

  Oceniono 8 razy 8

  PiS skończyło bojkot programu Olejnik. W studiu stawił się... Hofman

  A słomę z butów wyjął...

 • kiki_pawelek

  Oceniono 8 razy 8

  Nagle program Moniki Olejnik stal sie znow w porzadku..? No tak, kampania w toku, i kazdy mozliwy kanal trzeba wykorzystac, byle tylko byc w TV... ale taki juz jest zwyczaj w tej partii, obrazamy sie i reki nie podamy...dopoki nie bedzie to dla nas korzystne

 • qwert-4

  Oceniono 7 razy 7

  i juz nie da sie tego programu ogladac , chamstwa , cynizmu hofmana az nadmiar gdzie indziej

 • atleista

  Oceniono 7 razy 7

  Co trzeba zrobić, żeby PiS z prezesem na czele zbojkotowali całą polską politykę?

 • tegepe

  Oceniono 7 razy 7

  Co tu komentować? Tego niewychowanego buca-mydłka Hofmana nie powinno się w ogóle zapraszać do żadnego studia, a tym bardziej przytaczać jego wypocin.

 • tupozytywka

  Oceniono 6 razy 6

  PiS może tracić poparcie i nawet już u Olejnik się muszą trochę pokazać. Populizm jak zwykle.

 • adalbert.13

  Oceniono 6 razy 6

  Ja wiem, że żądam niemożliwego, ale nie może być tak : redaktorka Olejnikówna w odruchu
  normalnej ludzkiej przyzwoitości odrzuca pisuardeską nałaźliwość hofmana i przedłuża mu
  przerwę w występach na antenie na dalsze pół roku ?
  No chyba, że za minimum empatii dla słuchacza zdejmują w tym radio z anteny.

 • hanishl

  Oceniono 5 razy 5

  Hofman nie ma sumienia. Jak mógł żonę samą zostawić ?

  mamywas.pl/wydarzenia/news/ploteczki/472-jak-dobrze-%C5%BCon%C4%85-pos%C5%82a-pis-by%C4%87

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX