Wybory 2011. Publicyści o wypowiedzi Hofmana: "Głupia", "uderzyła mu woda sodowa"

- Adam Hofman stracił pewną samokontrolę, bo jakby nie bronić jego wypowiedzi, to jest ona niemądra lub - mówiąc wprost - głupia. Hofman zraża z jednej strony elektorat wiejski, z drugiej strony zamyka drogę do koalicji, którą długo rozważaliśmy - mówił w Poranku TOK FM Michał Kobosko o stwierdzeniu rzecznika PiS obrażającym polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego. Nie tylko zresztą ich.
A chodzi o wypowiedź rzecznika Prawa i Sprawiedliwości Adama Hofmana komentującego piosenkę wyborczą Polskiego Stronnictwa Ludowego. Oprócz krytyki ludowców, Hofman pozwolił sobie na bardziej osobistą uwagę - stwierdził, że: "Chłopy wyjechały ze wsi i zupełnie im odbiło".

W utrzymanym w folkowej konwencji teledysku prominentni politycy partii są "na luzie". Nie śpiewają, ale tańczą. I nie jest to disco-polo.

"Uderzyła mu woda sodowa"

- To nie była dobra wypowiedź. Nie mówi się rzeczy, które antagonizują sporą część elektoratu - skomentował słowa Hofmana Piotr Kraśko w TOK FM. Podkreślił, że takie słowa ustawiają Prawo i Sprawiedliwość w sytuacji bardzo komfortowej dla jego rywali. - To jest ten język, który bardzo łatwo innym atakować - zauważył dziennikarz "Wiadomości".

Odniósł się także do pojawiających się w weekend zarzutów, to media mogą być winne nagłaśnianiu takich pozamerytorycznych wybryków kandydatów do parlamentu. - Można powiedzieć, że w kampanii wszystko jest winą mediów. Ale to jest sport kontaktowy, takie są zasady. Poza tym to nie była uwaga rzucona na korytarzu przez ramię do kolegi - Hofman wypowiedział to do mikrofonu. A to, co jest powiedziane do mikrofonu, jest sprawą publiczną - dodał Kraśko.

Z kolei zdaniem Michała Kobosko z "Bloomberg Businessweek" Adamowi Hofmanowi "uderzyła woda sodowa do głowy". - Stracił pewną samokontrolę, bo jakby nie bronić tej wypowiedzi, to jest ona niemądra lub - mówiąc wprost - głupia. Hofman zraża z jednej strony ten elektorat, z drugiej strony zamyka drogę do koalicji, którą długo rozważaliśmy - zauważył publicysta.

Próby bronienia nierozważnych słów rzecznika Prawa i Sprawiedliwości określił zaś mianem "niepotrzebnego brnięcia i trwania w tym". - Jeżeli jest w tym jakiś racjonalizm, to taki, że PiS pogodził się z klęską wyborczą i walczy o małe procenty. A ja stawiam pytanie: czy mamy dojrzałego rzecznika drugiej partii w kraju, czy mamy niedojrzałego chłopaka, który nie kontroluje tego, co mówi?

"Analiza trafna, słowa nie te"

Odmienne zdanie ma Dominik Zdort z "Rzeczpospolitej" - pomimo iż przyznał, że słowa Hofmana nie były dobre, to zaznaczył, że analiza rzecznika PiS-u była trafna. - PSL angażując się w dziwaczne akcje światopoglądowe jest bardzo daleko od tego, co myśli na ten temat większość polskiej wsi. Hofman ma rację, że PSL przymuszony przez koalicjanta odsunął się od swojej "bazy" - wsi. Z tej strony patrząc Hofman postępuje ryzykownie - tę bazę ma przecież tylko Polskie Stronnictwo Ludowe.

- Nie jestem przekonany, czy tego typu - pobrzmiewający pewną pogardą - atak na partię ludowców może przynieść coś dobrego. Analiza trafna, tylko słowa nie te - podsumował dziennikarz.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (19)
Wybory 2011. Publicyści o wypowiedzi Hofmana: "Głupia", "uderzyła mu woda sodowa"
Zaloguj się
 • duokwak

  Oceniono 10 razy 10

  Wysunięty płat czołowy ,rozbudowane łuki brwiowe(neandertalczyk),długi nochal(do wtykania do kaczej d...) i na końcu kaczy dziobek(do kwakania głupot).
  Inteligencji nie stwierdzono:)

  To wydaje mi się bardziej rzeczową propozycją:
  www.ruchpoparciapalikota.pl/sites/default/files/Program-RPP.pdf

 • q-ku

  Oceniono 11 razy 9

  z buraka zawsze wyjdzie w końcu burak - a typowe buraki to ten tu poseł H., albo ten były poseł z platformy co to lesbijki lubi oglądać itp prostacy

 • neumarkt

  Oceniono 10 razy 8

  Są OPOWIEŚCI hofmana, ale nie tego! Tego to są BAJDURZENIA HOFMANA na poziomie żula podwórkowego z Kalisza! Mam nadzieję, że ten pan nie przejdzie do historii tego miasta jako mąż stanu, mędzrzec nad mędrce! Wolę, chyba byłą, wytwórnię instrumentów muzycznych, pianin,one nie fałszowały, nie tworzyły takich zgrzytliwych dla ucha dysonansów!
  Jaki musi być popłoch w gniazdku na Nowogrodzkiej, skoro takie tuzy intelektu jak poseł-wędrowniczek, Wojciechowski próbował przekuć hofmanowe brednie i kalumnie na PRAWDĘ OCZYWISTĄ, a sam pan prezes też plótł trzy po trzy aby wybronić swoją fimę i swego tłuściutkiego aniołka od słusznego GIEWU LUDU!
  A może ten H. to też "piąta kolumna"?

 • limanowa2009

  Oceniono 10 razy 8

  Wiedziałem że kiedyś ten zadufany w sobie dupek da plamę, nie liczyłem że tak wcześnie.
  Tylko czekać jak skasuje go prezes.

 • neumarkt

  Oceniono 9 razy 7

  Może PIS zmieni hasło wyborcze na: PREZES ZASŁUGUJE NA STOMATOLOGA!

 • arvelli_net

  Oceniono 9 razy 7

  ... rok temu, kaczyński, kempa i inni oligarchowie pisowscy tańczyli na wiecu przedwyborczym... to pewnie do nich ta uwaga hofmana o "zdziczałym chłopstwie" tańczącym na salonach... ja tylko dodać mogę że wg. mnie oligarchówna tak tańcowała jak "zdziczała i pijana"... nie dosyć że pijaki to i złodzieje bo każdy złodziej to pijak:)

 • skynet-3

  Oceniono 10 razy 6

  Panie Hofman wciśnij Pan Alt+F4 i zamknij się Pan!!! Na zawsze!!!

 • mepislover

  Oceniono 8 razy 6

  Hehe, ciekawe kiedy prezes wciśnie del przy nazwisku pana Hofmana. A potrafi, wiemy już , że potrafi :D

 • oghana7

  Oceniono 4 razy 4

  to nie wpadka hofmana ,to facet bez kultury i kinderstuby wszak nieustannie kogos atakuje -przewaznie premiera rzadu .za kogo uwaza sie ten bufoniaty nadety politolog i co on umie poza obrazaniem przeciwnikow ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX