Niepewny Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry. Kutz: Ja podpiszę się obiema rękami

Jedynie kilkudziesięciu posłów podpisało się pod wnioskiem o Trybunał Stanu wystawionym naprzeciw sali klubu SLD w Sejmie. O poparciu wniosku Grzegorz Napieralski będzie rozmawiał z przewodniczącymi klubów PSL i Platformy. Niektórzy z PO już deklarują poparcie.
Podpisów trzeba zebrać 115. - Wyłożyliśmy specjalnie tę listę. Być może nie trzeba namawiać i prowadzić tych rozmów politycznych. Być może przyzwoitość i chęć uszanowania fundamentów państwa prawa spowoduje, że posłanki i posłowie się tu podpiszą - mówi przewodniczący SLD.

Posłowie rządzącej koalicji swój podpis uzależniają od decyzji władz klubów. - Może oszczędzimy byłego premiera, ale chyba jednak pan Ziobro ma się czego bać - mówi Eugeniusz Kłopotek z PSL.

Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej przyznaje: - Na pewno będziemy rozmawiać o tym na jutrzejszym posiedzeniu klubu, bo to poważna sprawa. Ale ja jestem bardzo surowa w osądach i w wielu wypadkach zgadzam się z tym, co jest zawarte w tym raporcie.

Kutz: Podpiszę się obiema rękami

Pod wnioskiem podpisze się Kazimierz Kutz, poseł niezrzeszony. Jak dodaje "obiema rękami". - Śmierć Barbary Blidy jest rodzajem ofiary, która mówi, jak można psuć państwo - uważa Kutz.

- To jest kwestia sumienia każdego posła. Jeśli chce, żeby taki okres jak okres "PiS-owski" się nigdy nie powtórzył i żeby odpowiedzialność konstytucyjna funkcjonowała, to niech się podpisze - mówi przewodniczący sejmowej komisji śledczej Ryszard Kalisz z SLD. - Jeżeli nie zdobędę tych podpisów to nie będzie to świadczyło o mnie - dodaje.

Kalisz przez ponad 2,5 godziny referował w Sejmie wnioski z jej prac. Przedstawił także zdanie odrębne posłów PiS, którzy określili wnioski komisji, m.in. pomysł postawienia byłego premiera i byłego ministra sprawiedliwości przed Trybunałem Stanu, jako "skandaliczne".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (8)
Niepewny Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry. Kutz: Ja podpiszę się obiema rękami
Zaloguj się
 • lol-antypopulista

  Oceniono 13 razy 11

  i slusznie! kaczynski i ziobro musza odpowiedziec za swoje zbrodnie! bezdyskusyjnie!

 • zegmarek

  Oceniono 8 razy 8

  Założę się o każde pieniądze , że posłowie nie postawią ich przed Trybunałem.
  W tych rozgrywkach " nie chodzi przecież by złowić króliczka ale by gonić go "

 • atleista

  Oceniono 8 razy 8

  Posłowie PO wahają się, bo muszą najpierw przekalkulować czy politycznie dobrze na tym wyjdą. Co tam możliwość dochodzenia sprawiedliwości, co tam dążenie do prawdy... Jak zawsze ważniejsze własne interesy, słupki poparcia i możliwość zapewnienia sobie koryta na następne cztery lata.

 • adalbert.13

  Oceniono 7 razy 7

  paskudna postawa postawa posła Gowina, chyba czas na niego w PiS

 • arvelli_net

  Oceniono 7 razy 7

  ... brakuje głosów ZA?... to może dorzucić te, sfałszowane z list poparcia dla pisiaków:)

 • oczko26

  0

  Tak Tak! Nieublaganie nadchodzi czas,Kaczynskiego i Ziobry! Pod trybunal stanu! i to natychmiast.Brawo Panie Kutz.

 • ambl

  Oceniono 3 razy -3

  Ty Kutzyk lepiej POmyśl o czym innym bo twój czas nieubłaganie nadchodzi,
  a nie jak jakiś głupek:ja nawet obydwoma ręcami

 • janbociek

  Oceniono 5 razy -3

  Kutz p..dale podpisz się swoim patykiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX