Wybory 2011. Partie Korwin-Mikkego i Jurka nie wystartują?

Partie Janusza Korwin-Mikkego i Marka Jurka prawdopodobnie nie wystartują do Sejmu. Politykom nie udało się do północy zebrać wystarczającej liczby podpisów dla swoich komitetów, Korwin-Mikke zapowiedział, że mimo to będzie próbował zarejestrować listę.
Komentarze, sondaże, opinie. Obserwuj wybory na Facebooku

Do północy komitety miały czas na dostarczenie komisjom wyborczym listy kandydatów. Pod listami okręgowymi powinno być co najmniej 5 tys. podpisów wyborców. Rejestracja w 21 z 41 okręgów dawała prawo zgłoszenia list kandydatów w pozostałych okręgach już bez podpisów poparcia, co umożliwiało m.in. dostęp do bezpłatnego czasu antenowego w mediach publicznych. Nowa Prawica Korwin-Mikkego i Prawica RP Jurka nie zebrały wystarczającej liczby podpisów.

Korwin-Mikke wciąż walczy

- Niestety: z podpisami jest BARDZO źle! Dlatego proszę jutro, t.j. do poniedziałku do godz 15.tej dostarczyć wszystko, co Państwo uzbieraliście - nawoływał w niedzielę Korwin-Mikke na blogu. Tuż po północy lider Nowej Prawicy napisał: - Czas minął. Możemy liczyć już tylko na szczęście - i życzliwość komisji. Pomożecie?

Apele Korwin-Mikkego o pomoc są dosyć niejasne - polityk pisał do swoich zwolenników, żeby dziś nadal zbierali podpisy. Dodatkowo ugrupowanie chce składać protesty na decyzje poszczególnych komisji, które część podpisów zakwestionowały. - Ludzie pracują, by zdobyć pojedynczy podpis - a Komisje odrzucają setki i tysiące (tak!) z powodu ... nie wpisania numeru Okręgu!!!! - denerwował się Korwin-Mikke na blogu.

Jurek: skoncentrujmy się na wyborach do Senatu

Trudności ze zbieraniem podpisów miał od początku Marek Jurek. - Ludzie nie chcą się podpisywać. Chodziłem po domach i jeszcze zanim wymieniłem nazwę komitetu, już słyszałem "dziękuję bardzo" - mówił w poniedziałek jeden z działaczy Prawicy RP "Gazecie Wyborczej".

We wtorek wieczorem Jurek miał jeszcze nadzieję. Ugrupowaniu udało się zdobyć podpisy we Wrocławiu. PKW jednak zaliczyła tylko 4,5 tys. podpisów z tego okręgu. - Tylko 4,5 tys. podpisów zamyka nam kampanię do Sejmu- napisał Jurek na Twitterze. - Mamy w wyborach ośmiu kandydatów do Senatu i koncentrujemy się na ich kampanii - dodał.PKW najnowsze dane

Żaden komitet na tę chwile nie ma zarejestrowanych wszystkich list, podało PKW. Najbliższa pełnej rejestracji jest Platforma, która ma 38 list i trzy wciąż są badane, PiS i PJN ma po 34 listy pięć dodatkowo do badania, Polska Partia Pracy ma 26 list, PSL ma 34 w rejestracji i siedem w badaniu, Ruch Palikota 32 rejestracje, SLD 32 listy, siedem w badaniu, dwie do usunięcia. 524 kandydatów na senatorów w 100 okręgach wyborczych. Ponad 200 zgłoszeń jest badanych.

Listy wyborcze partii. Co myślisz o kandydatach? Pisz na Facebooku >>

DOSTĘP PREMIUM