Kalisz emocjonalnie: PiS idzie do parlamentu, żeby niszczyć ludzi!

- Czy widzicie, jak PiS drwi sobie z naszego państwa?(...) PiS idzie do parlamentu nie po to, żeby coś zmieniać, ale żeby niszczyć, niszczyć ludzi - grzmiał Ryszard Kalisz na konferencji prasowej poświęconej decyzji Platformy ws. Trybunału Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry. Kalisz alarmował, że PO nie chce rozliczać IV RP.
Ryszard Kalisz, twórca raportu z prac komisji badającej okoliczności śmierć Barbary Blidy, przestrzegał, że powrót PiS do władzy oznaczałby powrót do metod IV RP. - Czy możemy pozwolić, żeby ten stan szczucia na siebie różnych ludzi, się powtórzył? - pytał Kalisz. Przekonywał: "To nie jest kwestia polityczna. To nie jest kwestia kampanii. Ja proszę was wszystkich zrozumcie. Tu chodzi o przyszłość demokratycznego państwa prawnego".

"Rządy Kaczyńskiego to było straszenie społeczeństwa"

Ryszard Kalisz tłumaczył, że komisja, której przewodził, była po to, żeby taki system, jaki "stworzył Jarosław Kaczyński, a realizował Zbigniew Ziobro, już nigdy się nie powtórzył". Kalisz powoływał się na artykuł 156 konstytucji który mówi, że premier i inni członkowie rady ministrów ponoszą odpowiedzialność konstytucyjną za jej naruszanie. Przekonywał, że to, co komisja zarzuca Kaczyńskiemu i Ziobrze to właśnie delikty konstytucyjne.

- Czy za czasów rządów Kaczyńskiego wszyscy obywatele byli równi? - pytał Kalisz. - Czy lekarze ze szpitala na Wołoskiej atakowani przez CBA byli równi? Czy lekarze atakowani ze szpitala Szaserów byli równi? Czy to wszystko, co się działo nie było straszeniem określonych grup i całego społeczeństwa? - grzmiał.

"Ziobro był nadministrem. Ciągle nie ma tego w monitorze ustaw"

Kalisz podkreślał też, że Jarosław Kaczyński półtora miesiąca po powołaniu na stanowisko premiera wydał rozporządzenie o zrobieniu Ziobry nadministrem. - Do dziś to zarządzenie nie znajduje się w Monitorze Polskim. To rozporządzenie został utajnione przed opinią publiczną. Czy chcemy, żeby obywatele nie wiedzieli jakie jest prawo w Polsce? - pytał Kalisz.

"Tusk obiecywał rozliczyć IV RP. Nie dotrzymał słowa"

Lider Sojuszu, Grzegorz Napieralski, przypominał, że PO obiecywała wyborcom, podczas kampanii wyborczej w 2007 roku, że rozliczy PiS z jego rządów, a teraz - m.in. poprzez raport Czumy - nie dotrzymała obietnicy. Napieralski przywoływał słowa Tuska, który mówił, że Platforma Obywatelska miała być tarczą, która chroni Polskę przed powrotem zła, że IV RP będzie krótkim epizodem. Lider SLD zapewniał, że oddanie głosu w tych wyborach na Sojusz Lewicy Demokratycznej da gwarancję, że IV RP już nigdy nie wróci, a służby specjalne nie zostaną już nigdy użyte przeciwko obywatelom.

Komentarze, sondaże, opinie. Obserwuj wybory na Facebooku >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (21)
Kalisz emocjonalnie: PiS idzie do parlamentu, żeby niszczyć ludzi!
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 13 razy 13

  To prawda, Kalisz ma rację.
  Kaczyńskiemu władza jest potrzebna tylko do ślepej bezwzględnej zemsty.
  Człowiek który niema nic do stracenia idzie na całość, nie bacząc na ofiary,
  w tym przypadku już w sensie fizycznym, niestety.
  Kim trzeba być, aby dla własnych profitów, stale zgadzać się na współpracę z nim.

 • bezspokoju

  Oceniono 10 razy 10

  nodens_pn, jesteś niedouczonym burakiem. Informuję Cię, że GŁOWĄ PAŃSTWA jest PAN PREZYDENT BRONISŁAW KOMOROWSKI. Tego, że jesteś jeszcze pospolitym chamem pisać chyba nie muszę, widzi to każdy, kto natknie się na Twoje wypociny.

 • bezspokoju

  Oceniono 12 razy 10

  Kalisz jest człowiekiem, który ma coś sensownego do powiedzenia i w przeciwieństwie do Napieralskiego, nie można mu zarzucić koniunkturalizmu. Sam w sobie jest "wartością dodaną", z czym całkowicie się zgadzam. Porównajcie prawników: Kalisza z Ziobrą, Mularczykiem, emerytem Świączkowskim i prawnikiem wszechczasów Kaczyńskim.

 • chri-s48

  Oceniono 6 razy 6

  @nodens_pn
  czy te wypisywane głupoty zostały ci z czasów szkolnych , czy nabyłeś je po wielu przemyśleniach ? Daj ci boże zdrowie bo na rozum już za późno...

 • adalbert.13

  Oceniono 5 razy 5

  @sedes_pn; ty to jesteś taki pisowski młot... na "czarownice"

 • anakonda22

  Oceniono 4 razy 4

  ..gruby ma rację..Kaczy Buc pcha się na top by być polskim Kadafim, a co najmniej polskim Fidelem...w latach 2005-2007 mieliśmy już próbkę zakładania państwa milicyjnego. Całe szczęście, że Kaczora olało polskie społeczeństwo. Inaczej mielibyśmy kilkadziesiąt obozów koncentracyjnych...200 tys. więzień, do których by pakowano wszystkich tych którzy nie trzymaliby w doopce paluszek cesarzowi, który zachorował na wszechwładztwo....Dziękujmy Bogu, że Kacza Zaraza już nigdy nie zagrozi Polsce i całemu polskiemu narodowi.....Ostateczna deratyzacja Kaczofaszyzmu jesienią...Q chwale ojczyzny.............

 • first.tb

  Oceniono 3 razy 3

  @nodens_pn
  "...bo obrzucać gównem potrafię lepiej od was" - jasne, tą frazą sam się najlepiej określiłeś...

 • first.tb

  Oceniono 3 razy 3

  @nodens_pn
  Obrzydliwe to twoje bełkotanie! Mówiąc twoim językiem: może szkoda, że ciebie nie wyskrobano?!

 • fudalejw.1

  Oceniono 2 razy 2

  Dlaczego moderator czytaj cenzor toleruje wpisy jak np. anakonda22.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX