"Tusk nie znosi Lisa, a Sikorski miewa dziwne humory" [Palikot o kulisach PO]

Tusk autentycznie nie znosi Tomasza Lisa, a Monikę Olejnik uważa za koniunkturalistkę - pisze Janusz Palikot w swojej książce. Były poseł twierdzi, że Radosław Sikorski ma patologiczną osobowość. Mimo, że krytykuje jego dziwne humory uważa, że byłby on lepszym prezydentem, szczególnie jeśli chodzi o jego wizerunek za granicą.
Te, i inne pikantne, fragmenty nowej książki Palikota cytuje Tomasz Machała, reporter Polsatu, w serwisie internetowym: www.kampanianazywo.pl. Książka, a raczej wywiad rzeka byłego posła z Anną Wojciechowską ukazała się nakładem wydawnictwa "Czerwone i czarne". Palikot mówi w niej m.in. o Donaldzie Tusku, Bronisławie Komorowskim i Radosławie Sikorskim. Autor porusza też temat najważniejszych wydarzeń tej kadencji i pisze o stosunku PO do mediów.

Medialne sympatie Tuska

Zdaniem Palikota, Tusk i jego ekipa mieli jedną obsesję. Było nią odwracanie uwagi dziennikarzy i naprowadzanie ich na pożądane tematy. Każdego dnia starano się wykreować i podrzucić mediom jakiś temat, by sprawy trudne zeszły na dalszy plan. Media "łykały" praktycznie wszystko. Konrad Piasecki, czy kilku innych znanych dziennikarzy TVN, dali się nieraz wrobić ekipie Tuska - pisze były poseł. Jego zdaniem premier nie różnił się niczym od Jarosława Kaczyńskiego, jeśli chodzi o krytyczny stosunek do mediów. Tuska uważał, że media działają przeciwko Platformie, a "Gazeta Wyborcza" popierała lewicę, nie PO.

Z dziennikarzy Tusk darzył sympatią Janinę Paradowską. - Janka zawsze przyzwoicie się zachowa - mawiał premier. Bardzo dobrze wypowiadał się również o Jarosławie Kuźniarze.

Na temat sympatii i antypatii premiera Palikot pisze: "Resztę dziennikarzy dzielił na dwa obozy: obóz SLD i pampersów. Monikę Olejnik uważa za koniunkturalistkę. Momentami było dla mnie wręcz szokujące, z jakimi negatywnymi emocjami wypowiadał się o Tomaszu Lisie. Autentycznie go nie znosi".

Palikot o Sikorskim: Radek może kompletnie odjechać

Tomasz Machała przedstawia również kilku fragmentów książki, w których Palikot pisze o swoim stosunku do Radosława Sikorskiego. W jednym z nich Palikot chwali sobie debaty z Sikorskim, które uważa za wspaniałe. Jego zdaniem minister ma rzeczywiście własne poglądy, a poczucie humoru rodem z Monty Pytona.

Równocześnie jednak byłego posła niepokoją niektóre zachowania ministra. - Jest coś patologicznego w jego osobowości. Jest jakby zawsze na granicy równowagi psychicznej. Miewa dziwne humory. Ma w sobie jaką tajemnicę, coś nieprzeniknionego. Tak samo myślał Donald Tusk. Również się obawiał, że Radek może kompletnie odjechać - dodaje.

Palikot z niesmakiem wypowiada się na temat stosunku Sikorskiego do kobiet. Minister spraw zagranicznych ma je nazywać "skandalicznymi i wulgarnymi". "Ten człowiek jest jakiś dziki" - napisał Palikot. Poglądy te nie przeszkadzają mu jednak spekulować, że Sikorski myśli o skoku na fotel prezydenta. Mimo, że krytykuje jego zachowania uważa, że byłby on lepszym prezydentem i "dobrodziejstwem wizerunkowym dla kraju" za granicą.

Tomasz Machała zapowiada kolejne fragmenty poświęcone poglądom Palikota. Zamieszczone w serwisie: www.kampaniannazywo.pl będą miedzy innymi poświęcone Kościołowi, ślubie Donalda Tuska i Grzegorzowi Schetynie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (10)
"Tusk nie znosi Lisa, a Sikorski miewa dziwne humory" [Palikot o kulisach PO]
Zaloguj się
 • representation1

  Oceniono 1 raz 1

  Tusk nie znosi Lisa
  -------------------------
  To prawda. Lis należy do najgorszych dziennikarzy PRL-bis. Wypłynął w trakcie nocnej zmiany, kiedy Wałęsa, przy udziale Tuska, obalił pierwszy niekomunistyczny rząd III RP, rząd Jana Olszewskiego.

 • jmamfm

  Oceniono 1 raz 1

  Wiarygodność, to klucz w polityce! Raz pan mówi tak raz siak, ktoś jest dobry dziś, a jutro całkiem zły itd.
  Dziś chwalę nowy projekt jako super cudowny , a za kilka miesięcy projekt ten nie jest nawet wadliwy czy do korekty - o nie! - tenże sam projekt jest fatalny, do bani, nie wart realizacji!
  Podobnie ludzie którzy pana Janusza otaczają! Żadnej ulgi dla nikogo, nic świętego! Jakaś ludzka słabość, sentyment, wdzięczność? NIE! Po co?
  Któż panu zaufa? Jeśli pan wyjawi wszystko, powtórzy wszystko lub zdradzi?
  Kto panu powierzy swój sekret, swoje zaufanie, swój GŁOS?
  Ja już nie!

 • zyks

  Oceniono 1 raz 1

  Palikot ma gen samozniszczenia, pogrąża się coraz bardziej , wierzę mu coraz mniej i nie interesują mnie te jego ciekawostki, coraz mnie wiarygodne. Wie, ze tonie, łapie się za brzytwę i to moralną. Stara się być "normalny" (krótka fryzura, ciemne marynarki, rozsądna mowa...), ale nie wytrzymuje, im bliżej wyborów, tym większe będą wybryki a prawdziwy koncert da po przegranych z kretesem wyborach. W tej jego "partii" jest jakaś szalona zbieranina, pewnie gorsza, niż była u Leppera. Jak skończy - nie mam pojęcia; dla mnie to postać z Dostojewskiego.

 • barbarakos

  Oceniono 1 raz 1

  @paw73
  Odznaczenie (posmiertne) bylo dla meza p. Paradowskiej, ona je tylko odbierala w jego (meza) imieniu.
  Paw! moze lepiej, zamiast ogladac obrazki, troche poczytac, i to w mediach bardziej obiektywnych od Naszego Dziennika.

 • barbarakos

  Oceniono 1 raz 1

  @paw73
  Odznaczenie (posmiertne) bylo dla meza p. Paradowskiej, ona je tylko odbierala w jego (meza) imieniu.
  Paw! moze lepiej, zamiast ogladac obrazki, troche poczytac, i to w mediach bardziej obiektywnych od Naszego Dziennika.

 • skiperko

  Oceniono 3 razy 1

  "Janka zawsze zachowa się przyzwoicie" powiedział Tusk o Paradowskiej. Na przykład wtedy, gdy na antenie radia TOK FM swoim skrzeczącym głosem oznajmiła, że żadnej afery hazardowej nie było. Ujmując w metaforyce zwierzęcej: stara ropucha wspiera rudego lisa. Czyli anomalia przyrodnicza.

 • drugi-obserwator

  0

  dla mnie Pan Palikot stał sie obrzydliwy, stracił moje poparcie

 • laptopp

  0

  A teraz prosimy o twój profil psychologiczny , pysiu.

 • paw73

  Oceniono 2 razy 0

  STĄD ODZNACZENIE DLA PARADOWSKIEJ , ZA CIĘŻKĄ I ŻMUDNĄ PRACE NA RZECZ TUSKA I PLATFORMY, OD 7 LAT NAWET 8 LAT!
  TVN - ZIEMKIEWICZ(choć to pisowska menda) NIC A NIC NIE PRZESADZIŁ - ŻE TVN TO TUSK VISION NETWORK!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX