Czy PJN i Palikot mają szansę? Oceniają publicyści w TOK FM

- Możliwe, że w społeczeństwie drzemie chęć zmiany na scenie politycznej. Nie jest jednak winą Polaków, że po dwóch miesiącach od założenia PJN okazało się, że w nowej partii wszyscy się ze sobą żrą. Ani też, że nie wiadomo, kto jest w Ruchu Poparcia Palikota poza samym Palikotem - tak Tomasz Lis odniósł się do pytania o szanse nowych ugrupowań w wyborach w Poranku Radia TOK FM.
Czy jest w społeczeństwie oczekiwanie na nowe ruchy na scenie politycznej? We wszystkich okręgach w Polsce zarejestrowało się siedem komitetów, dla dwóch z nich - PJN i Ruchu Palikota - to wyborczy debiut.

- To tylko świadczy o sprawności organizacyjnej tych ugrupowań - ocenia Tomasz Lis. - Ich głos powinien być doceniony w imię szacunku dla wysiłku obywatelskiego. Możemy krytykować panią Kluzik-Rostkowską, możemy mówić, że Palikot okazał się nie taką alternatywa, na jaką liczyliśmy, ale jednak PJN-owcy wyszli spod kurateli wszechmocnego lidera i spróbowali stanąć na własnych nogach. Jednak Palikot rzucił tym mandatem - przekonywał redaktor naczelny "Wprost".

Paradowska przyznała mu rację, mówiąc że to pierwszy, który rzucił mandat. - Doceńmy to, zazwyczaj każdy poseł, który odchodził z dotychczasowej partii i zakładał własną, z mandatem się nie rozstawał - powiedziała.

W PJN wszyscy się żrą, a Palikot jest sam

Jacek Rakowiecki z miesięcznika "Film" sądzi, że Polacy nie mają wielkiej determinacji, by radykalnie zmienić układ w parlamencie. - Na forach mówi się o końcu tego dwubiegunowego rozwiązania, że potrzeba nowego. Tymczasem są kraje, gdzie taki podział sceny politycznej przez dwa ugrupowania się sprawdza.

- Gdzieś tam głód czegoś nowego w społeczeństwie może być. Ale już nie jest winą społeczeństwa, że po dwóch miesiącach od założenia PJN okazało się, że w nowej partii wszyscy się ze sobą żrą, ani to że nie wiadomo kto jest w Ruchu Poparcia Palikota poza samym Palikotem - mówił Tomasz Lis, który wierzy, że oba ugrupowania stać na 10 proc. w wyborach.

Szans im nie daje z kolei Tomasz Wołek. PJN traci według niego, bo jako jedyna partia nie wystawia swojego lidera w wyborach. Paweł Kowal nie zamierza rezygnować z mandatu europosła. Palikot z kolei traci według niego przez swoje radykalne wypowiedzi.

Palikot "ujawnia tajemnice PO". "To wożenie się na Tusku"

W księgarniach dostępna jest już książka Palikota "Kulisy Platformy", w której w rozmowie z dziennikarką "Polski" Anną Wojciechowską "ujawnia tajemnice Donalda Tuska, rządu i parlamentu". Polityk opisuje w niej prywatne rozmowy z politykami PO i wystawia im oceny ich zachowań. O Donaldzie Tusku napisał m.in.: "Jest bardzo impulsywny. Ale też bardzo chwiejny. Kiedy ma atak, jego twarz staje się zawzięta, rzuca wulgaryzmami, obraża i wyrzuca wszystkich."

Jacek Rakowiecki porównał działanie Palikota do tego szantażystów senatora Krzysztofa Piesiewicza.

- To już za dużo powiedziane - zaoponował Tomasz Wołek, który jednak podkreślił, że polityk zszedł na zbyt niski poziom. - Widać, że ta ewolucja Palikota prowadzi w stronę absolutnego egoizmu. Od dawna już grał wyłącznie na siebie. Szczyci się, że już 80 proc. Polaków go rozpoznaje, jakby to rozpoznawalność decydowała o wartości politycznej człowieka - mówił publicysta.

- Rozumiem, że Palikot walczy o życie i nie ma w tym nic złego. Ale ta książka to wożenie się na Tusku - skomentował Tomasz Lis.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (80)
Czy PJN i Palikot mają szansę? Oceniają publicyści w TOK FM
Zaloguj się
 • sher-rif

  Oceniono 21 razy 19

  Tylko Palikot jest w stanie zagwarantować świeckość Państwa i przestrzeganie przez kler prawa bo na razie jesteśmy półkolonią kleru katolickiego.
  Prawdziwy patriota głosuje na Palikota.

 • lares87

  Oceniono 20 razy 18

  Wołek, Lis, Żakowski ... kółko wzajemnej adoracji i wyznawcy Tuskizmu. Ślepo wierzą że PO i Tusk są takim zbawieniem dla Polski i ciągłe opluwanie (PiS ...) lub dyskredytacja (SLD, Palikot ...) wszystkich dookoła ma zapewnić Jedynej Słusznej Partii kolejne 4 lata rządów.
  Liczę że Palikot wejdzie do sejmu i i takim marnym dziennikarzynom czy samemu Tuskowi zapali się czerwona lampka, że jednak musi być zawsze jakaś alternatywa. Że nie da się w jednej partii skupić wszystkich poglądów.

 • i-tyle

  Oceniono 19 razy 17

  co mnie obchodzi co Wołek albo Lis mają do powiedzienia o Palikocie? Śmiechu warte. Niech pierwszy lepiej komentuje mecze Argentyny, to mu lepiej wychodzi. A Lis niech dalej rozłupuje skorupę chamskiego antyklerykalizmu, kóry ponoć niszczy nasz kraj.

  Pomyje na Palikota już wylane. Ale one nic nie znaczą dla jego wyborców. Wyborcy Palikota chodzili do szkoły, czytają program i rozumieją co ma do przekazania, nawet jeśli wymachuje sztucznym penisem.

  Lepiej pilnujcie, by go nie zaproszono na żadną debatę, medialni obrońcy demokracji, bo jeszcze ośmieszy waszych pracodawców.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 19 razy 17

  powiem wam tak, duzo ludzi wykształconych z Warszawy będzie głosować na Palikota pomimo tego że jest ciągle ignorowany i ośmieszany w mediach.

 • ku.klux.kler

  Oceniono 19 razy 17

  Głosuję na Ruch Palikota. Mam dość tego zaparzonego syfu.

 • chamoobrona

  Oceniono 15 razy 15

  Jako zagożały antydemokrata głosuję zawsze inaczej niż mówią w telewizji. W tych wyborach z partii antylemingowych i alternatywnych Ruch Palikota jest najatrakcyjniejszym kandydatem. Na nich więc będę głosował.

 • vapor1

  Oceniono 19 razy 13

  Kilka miesięcy temu podjąłem decyzje - glosuje na Palikota, bo brzydze sie hipokryzją i jestem za swieckim panstwem.

 • ela-aaa

  Oceniono 12 razy 12

  Oczywiście że Palikot ma szansę! Zobaczcie jaki ruch jest na Facebooku na stronie Ruchu Poparcia Palikota. Słyszałam tę dyskusję i była żenująca, bo co mogą powiedzieć tak bardzo związani z PO dziennikarze jak ci obecni w Tok FM u Paradowskiej

 • ohayoo

  Oceniono 15 razy 11

  Palikot ciśnie Tuska - ostatnio Tusk uciekł przed debatą z Palikotem. Tusk jest dobry w te gierki, ale Palikot o klasę go przewyższa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX