Rybiński: Urzędnik z otoczenia Tuska próbował mnie przekupić, moją żonę zastraszano

- Wysoko postawiony urzędnik z otoczenia premiera Tuska proponował mi stanowisko prezesa urzędu centralnego. Próbowano mnie przekupić, a kiedy nie udało się mnie przekonać, zastraszano moją żonę. Demokracja w Polsce jest chora - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM ekonomista Krzysztof Rybiński, kandydat ruchu Obywatele do Senatu.


- Osobiście wobec mnie formowano wielokrotnie oskarżenia. Wiele partii politycznych próbowało mnie przekupić, przyciągnąć marchewką. Ale jeżeli ktoś tyka moją rodzinę, to to zaszło już za daleko - mówił Krzysztof Rybiński. Ekonomista wcześniej powiedział "Uważam Rze", że jego żonie grożono zwolnieniem z pracy, jeśli on nadal będzie krytykował PO.

- Jeżeli zmieniają się warunki, zmieniam opinie - zacytował Keynesa w odpowiedzi na pytanie, dlaczego mimo wcześniejszych zapowiedzi, że nie wejdzie do polityki, zdecydował się związać z ruchem Rafała Dutkiewicza i kandydować do Senatu. - Dutkiewicz byłby świetnym prezydentem Polski. Zgadzam się z Tuskiem, który powiedział kiedyś, że cała Polska może być jak Wrocław- mówił.

- Wojna walutowa jest ciężka, można prowadzić ją w nieskończoność. Szwajcarzy boją się, że frank się zbyt umocni, w związku z tym skupują waluty i drukują franka. W takiej sytuacji amunicji nigdy nie zabraknie, bo możemy skupić dowolną ilość walut, a prasy drukarskie mogą pracować. Rynki to brutalny przeciwnik i były banki, które w takiej wojnie z rynkami poległy - stwierdził Rybiński, oceniając szanse powodzenia inicjatywy Narodowego Banku Szwajcarii.

Krzysztof Rybiński jest doktorem habilitowany nauk ekonomicznych. W latach 2004-2008 był wiceprezesem NBP. Obecnie kandyduje do senatu z listy Obywatele do Senatu. Znany jest z ostrej krytyji polityki ekonomicznej PO, zbierał m.in. podpisy pod pozwem zbiorowym przeciwko rządowi za obniżenie składki do otwartych funduszy emerytalnych.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (31)
Rybiński: Urzędnik z otoczenia Tuska próbował mnie przekupić, moją żonę zastraszano
Zaloguj się
 • gucia_22

  Oceniono 6 razy 6

  Szuja! Kawał krzywego ...

 • a1953

  Oceniono 8 razy 6

  Ha Ha teraz taki uciśniony ,a dlaczego nie zgłosił tego do prokuratury.Mam nadzieję ze nie dostanie sie do Senatu bo takich my jako społeczeństwo nie potrzebujemy .Będąc w Senacie będzie latał po mediach?wczoraj widziałam go w kilku dzisiaj już od rana jeżdzi po radiach .Obrzydliwe

 • prawdziwy.niedobitek

  Oceniono 8 razy 6

  Mam prośbę, please...
  Nie zabijajcie go !!!! I żonie też życie darujcie...
  Sprawy zaszły za daleko.
  Pan profesor chyba nie ma pojęcia o prawie karnym.
  Niech poda parę nazwisk, inaczej może sie zapoznać z prawem w działaniu

 • mbppolka

  Oceniono 6 razy 6

  próba przekupstwa to przestępstwo a nie zgłoszenie tego do prokuratury to jest krycie przestępcy. Panie Rybiński co to za etyka, która pan prezentuje?

 • arvelli_net

  Oceniono 6 razy 6

  ... proszę personalnie, nazwisko łotra który próbował "złapówkować" pana, no i oczywiście jakieś dowody bo i ja bajki potrafię opowiadać jak żeś pan moją żonę próbował zastraszać... np. swoją podobizną w TV... bo jeśli o moją rodzinę chodzi to zaszło to za daleko.

 • romp

  Oceniono 6 razy 6

  oto cała polska
  obywatele do senatu też mają swoich "wizjonerów"
  wszędzdzie widzą spisek,zdradę ,korupcję

  od tego jest policja i prokuratura tak polska demokracja jest chora bo osoby które powinny szanować prawo podwazają je, negują wyroki sądów pokazują brak zaufania do urzędów
  ciekawe czy zastraszali żonę by mówił ciepło o rostowskim (paranoja)

 • dr54

  Oceniono 6 razy 6

  Panie Rybinski a gdzie nazwiska i dowody ?
  Za pomowienia powinien pan byc pociagniety do odpowiedzialnosci karnej , dosyc rzucania klamliwych oskarzen na wiatr !

 • rondel1234

  Oceniono 6 razy 6

  Kto to jest Krzysztof Rybiński?

 • gucia_22

  Oceniono 5 razy 5

  Biedaczek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX