Spot "Gazety Polskiej Codziennie". Graś: "Plugawe" [WIDEO]

"Gazeta Polska" i portal Niezależna.pl opublikowały spot reklamowy nowego tabloidu "Gazeta Polska Codziennie". Mowa w nim o samobójstwach polityków, "przedstawicielach władzy nawołujących do mordu" i "patrzeniu na ręce władzy". Emisji filmu odmówiły już TVP, Polsat i TVN. Wydawcy i redaktorzy "GPC" nazwali to cenzurą.
"Szef kancelarii premiera Tuska, Grzegorz Michniewicz - samobójstwo przez powieszenie. Samobójstwo przez powieszenie - wicepremier Andrzej Lepper" - mówi młody człowiek występujący w spocie "GPC". Dalej pojawia się hasło: "Śmierć w dziwnych okolicznościach". Na ekranie nazwiska: Michniewicz, Lepper, Eugeniusz Wróbel, Robert Pazik, Sławomir Kościuk czy tajemnicza Barbara P. Tak zaczyna się spot "Gazety Polskiej Codziennie".Później pojawiają się kolejne słowa-klucze: "Samobójstwa", "Dziwne okoliczności", "Przedstawiciele władzy", "Mord" (w tle napis "niszczenie dowodów"). Spot "GPC" przypomina słowa Radosława Sikorskiego (o "dorzynaniu" pisowskich watah) i "wypatroszeniu" (Janusz Palikot w programie "Szymon Majewski Show". mówił, że Jarosław Kaczyński zostanie upolowany, wypatroszony, a jego skóra sprzedana"), i komentarz: "przedstawiciele władzy nawołujący do mordu za pomocą słów 'dorżnąć i wypatroszyć'". Głos przypomina tragiczną strzelaninę w Łodzi: "Były członek PO morduje pracownika PiS". Na koniec komentarz o "rządach miłości premiera Tuska" i pytanie: "Chcesz żyć w demokracji? Patrz na ręce władzy". Tak wygląda film reklamowy "Gazety Polskiej Codziennie".

Graś na Twitterze: "To plugawe"

- Znałem tego człowieka (Grzegorza Michniewicza) od 1998 roku i przywoływanie jego nazwiska w tym kontekście uważam za plugawe. To był wspaniały człowiek i apolityczny urzędnik. Ma dwójkę dzieci (...), może warto zapytać dzieci osoby wymienianej w tej reklamówce, czy uważają ze to etyczne - napisał na Twitterze rzecznik rządu Paweł Graś.

TVN, TVP i Polsat nie pokażą spotu. "Agitacja wyborcza", a nie reklama

TVP odmówiła emisji spotu reklamującego nowy dziennik tłumacząc, że reklamówka zawierała treści o charakterze agitacji wyborczej. Według prawników TVP zgodnie z przepisami Kodeksu Wyborczego i regulacjami wewnętrznymi TVP emisja tego typu spotów może odbywać się wyłącznie w płatnych blokach wyborczych, wyłącznie na zlecenie zarejestrowanych komitetów wyborczych. Telewizja publiczna dopuściła do emisji drugi spot "GPC", z zastrzeżeniem, że w przypadku zgłoszenia zastrzeżeń ze strony Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji lub innych organów wstrzyma jego emisję.

Wydawcy GPC: To cenzura, idziemy do prokuratury

Wydawcy "GPC" zapowiedzieli zgłoszenie sprawy do prokuratury. "Doszło do skandalicznego działania cenzury w telewizji publicznej. Nie pozwolono na emisję spotów reklamujących nowy dziennik, których głównym motywem było hasło "Stop cenzurze" - napisali w oficjalnym oświadczeniu wydawcy i redaktorzy "GPC".

- To nie rząd decyduje, jakie reklamy media chcą przyjmować a jakie nie - podkreślił na Twitterze Paweł Graś.

Ale nie tylko TVP odmówiła "GPC" emisji spotu - zrobiły to też TVN i Polsat. TVN ustami rzecznika Karola Smoląga tłumaczył, że czas reklamowy, w którym mogłyby one być one wyemitowane, stacja już sprzedała. Spotów nie pokaże też Polsat, który uzasadnił to podobnie jak TVP.

Nowy tabloid na rynku. "Gazeta Polska Codziennie"

Pierwszy numer gazety ukaże się 9 września. Wydawcy zapowiadają, że nowy dziennik będzie miał formę tabloidu. Wśród autorów znajdą się m.in. Ewa Stankiewicz (reżyserka i scenarzystka, współautorka filmu "Solidarni 2010"), Ryszard Czarnecki (europoseł PiS) i Joanna Lichocka. Redaktorem naczelnym będzie Tomasz Sakiewicz, w redakcji dziennika znajdą się też Dorota Kania, Anita Gargas i Jan Pospieszalski. Do "GPC" ma też pisać "Staruch", siedzący obecnie w areszcie jeden z nieformalnych przywódców kiboli Legii Warszawa

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Spot "Gazety Polskiej Codziennie". Graś: "Plugawe" [WIDEO]
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 8 razy 8

  A mnie to nie dziwi, po obejrzeniu stwierdzam, że robią to co potrafią najlepiej i takim językiem się posługują.
  Jeżeli komuś bardzo dobrze się żyje na żerowaniu na kłamstwie i "kłamstwie smoleńskim" przede wszystkim,
  to dlaczego ma to zmieniać. Gnida nie zmieni swej biologi za życia.

 • beretzantenka

  Oceniono 6 razy 6

  Specjalnie zrobili kontrowersyjna reklame bo wiedzieli , ze nie przejdzie a to daje im pretekst do
  wrzasku o cenzurze oni wlasnie w ten sposob dzialaja . Sa bardzo zadowoleni z takiego obrotu sprawy
  widzialam reportaz na YT . O to chodzilo tym podjudzaczom ! To ludzie bardzo niebezpieczni
  idacy po trupach do kariery . Ewa Stankiewicz rezyserka czy manipulantka ? Nikt jej do tej pory nie znal
  dopoki sie nie zwachala sie z obroncami krzyza rozlozyla z namiotem na Krakowskim . Jak bylo naprawde
  wszyscy wiemy z amatorskich filmow na YT ( Oszolomy spod krzyza)
  Wszystko z ust tej pani brzmi niesmacznie pod swoim namiotem prowadzi znane prowokacje za darmo
  bo za pole namiotowe nie placi . Wrzeszczy o cenzurze ale szczuje pod palacem wygaduje co chce
  mimo , ze jej na to pozwalaja .Rzygac sie chce na samo slowo Gazeta Polska i jej dzialaczy .

 • bezspokoju

  Oceniono 5 razy 5

  Je nie spodziewałem się niczego innego i nie czuję się rozczarowany i zawiedziony. Podtrzymuję moją decyzję, NIE KUPIĘ.

 • dr54

  Oceniono 5 razy 5

  @adalbert.13
  Bardzo trafna konkluzja , nic dodac , nic ujac !

 • andre951

  Oceniono 4 razy 4

  I wreszcie bedzie niezależna prasa, a orły, które będa tam pisać, zmienią oblicze ziemi, tej ziemi. Jak to wszystkie kanalie, paranoicy, oszołomy potrafia sie odnaleźć w jednym szambie - brakuje mi tam jeszcze mącierewicza, płaszczaka i paru innych. Ciekaw jestem, jak długo pociągną i kiedy zbankrutują.

 • first.tb

  Oceniono 3 razy 3

  Jak daleko się jeszcze posuną? Żywią się nienawiścią, czy co?!

 • akto49

  Oceniono 2 razy 2

  Niesamowite towarzystwo zbierze nowe pismo. Straszno i smutno zarazem. Gdzie wartości? Gdzie miłość bliżniego.
  Jest i będzie podjudzanie, tworzenie polskiego piekła, szukanie układów.
  Nie kupię tego produktu niedobrych ludzi.

 • wandateresa1

  Oceniono 2 razy 2

  To jest podłość najwyższego stopnia.Ci ludzie z Gazety Polskiej otrzymają w nagrodę stanowiska w rzadzie ,gdyby PIS doszedł do władzy////J.Kaczyński powiedział do premiera Tuska,,,""dla mnie zabić Ciebie to jak splunąć """Już komentarze są zbytecze po takich słowach----a zabić Polskę ????

 • eu-antonio

  Oceniono 1 raz 1

  @nirelle
  WSZYSCY, to znaczy kto? PIS i cała reszta na Krakowskim Przedmieściu ??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX