Wybory 2011. "Gdyby wyborcy PO wiedzieli, Tusk przegrałby z kretesem"

- Gdyby wyborcy PO zdali sobie z tego sprawę, Tusk przegrałby z kretesem - mówił Zbigniew Ziobro w Kontrwywiadzie RMF FM. Europoseł nie chciał mówić o katastrofie smoleńskiej, ale o pakiecie klimatycznym, który kilka miesięcy temu podpisał premier i o związanej z tym podwyżce cen energii.
Ziobro, podobnie jak inni jego partyjni koledzy, jest przekonany, że PiS ma dobre wyniki w sondażach. - Są sondaże, w których PiS jest już prawie "głowa w głowę" z Platformą Obywatelską w tym peletonie przed metą. Wszystko wskazuje na to, że jest realna szansa na sukces i na zwycięstwo - mówił w Radiu RMF FM.

Polityk broni także plakatów wyborczych PiS z młodymi kandydatkami do Sejmu. - Myślę, że my Polacy możemy być dumni z pięknych kobiet. Zawsze doceniam urodę Polek. Myślę, że są naprawdę wspaniałe i piękne - podkreślał.

PSL jest sensowne, stabilność PO niepewna

Skoro PiS wierzy w swoje zwycięstwo, z kim byłby gotowy wejść w koalicję rządową? - O tym oczywiście będzie decydować wynik wyborów. (...) Jest Polskie Stronnictwo Ludowe, które przecież należy do formacji szukających zawsze najbardziej sensownych i racjonalnych rozwiązań. Pod znakiem zapytania jest perspektywa stabilności Platformy, bo przecież są tam coraz większe napięcia. Jeśli Platforma przegra wybory, to kto wie. Znajdą się może tacy, którzy zechcą znaleźć perspektywę koalicji z Prawem i Sprawiedliwością - uważa europoseł.

Były minister sprawiedliwości jest gotowy wrócić do Polski po wygranych przez PiS wyborach. - Zawsze wrócę do Polski bez chwili wahania, kiedy miałbym w perspektywie mieć wpływ na funkcjonowanie polskiej prokuratury - wyjaśniał.

Według Ziobry, temat katastrofy pod Smoleńskiem jest nadal ważny dla Polaków, choć emocje smoleńskie nie są już tak silne jak przed wyborami prezydenckimi. Są inne ważne kwestie. - Tusk podpisał pakiet klimatyczny, od 2013 ceny energii będą gwałtownie rosły. Donald Tusk zrobił tak, że zwolennicy Platformy i wyborcy będą płacić o 100 proc. więcej za energię. Gdyby wyborcy PO zdali sobie z tego sprawę, Tusk przegrałby z kretesem - tłumaczył Ziobro. Były minister nie chciał nic mówić o Smoleńsku.

Ziobro wróci po wyborach? Wasze komentarze na Facebooku. Dołącz!

Prof. Jerzy Bralczyk będzie dzisiaj gościem naszego specjalnego serwisu wyborczegoDOSTĘP PREMIUM