PiS stawia na kobiety? "W Sejmie seksmisji nie będzie"

PiS przygotowało kolejne plakaty wyborcze. Przedstawiają one same młode kandydatki tej partii, zwłaszcza te, o których ostatnio było głośno. "Seksmisja PiS, a więc nie tylko chłopom się poprzewracało..." - komentuje na Twitterze ekspert od marketingu politycznego dr Norbert Maliszewski..
Na plakaty PiS-u trafiło siedem kandydatek tej partii do Sejmu: Sylwia Ługowska, Magdalena Żuraw, Aleksandra Jankowska, Magdalena Wiciak, Anna Krupka, Anna Schmidt i Ilona Klejnowska. Każda z nich zachwala partię Jarosława Kaczyńskiego z innej strony. Z kampanii możemy się więc dowiedzieć m.in. że za rządów Prawa i Sprawiedliwości "powstało ponad milion nowych miejsc pracy", że PiS to "szansa na innowacyjną naukę i gospodarkę opartą na wiedzy" oraz że Prawo i Sprawiedliwość "zapewni bezpieczeństwo".

Problem w tym jednak, że wszystkie przedstawione przez PiS kandydatki startują z odległych miejsc na swoich listach. - 'Seksmisji' w Sejmie nie będzie. Jak popatrzeć na numery tych kobiet na listach, to są odległe i mają niewielkie szanse, żeby dostać się do Sejmu - komentuje ekspert od marketingu politycznego dr Norbert Maliszewski.

Ługowska (nazwana przez tabloidy "Angeliną Jolie PiS-u") na łódzkiej liście jest na miejscu piątym (na jednym z plakatów PiS-u jest zaś "frontwoman"), Ilona Klejnowska (dotychczasowa wiceszefowa biura prasowego PiS) startuje z szóstego miejsca płockiej listy. Jankowska to czwórka w Gdańsku, Wiciak jest ósma w Bielsku-białej, Krupka ósma w Gliwicach, Schmidt piąta w Krośnie, a Żuraw - czwarta w Bydgoszczy.

"PiS? Kojarzą się z tym, że zrobią wszystko, by zdobyć władzę"

- Sama 'seksmisja' PiS-u zaś ma dwie zalety: przyciąga uwagę i odświeża wizerunek. Więcej ma jednak wad - mimo wszystko jest to manipulacja odnosząca się do atrakcyjności. Przestanie działać, gdy ludzie zaczną zwracać uwagę na to, że partia przekonuje seksem - dodaje.

- Wyborcy zresztą będą mieli w pewnym momencie poczucie, że to prosta manipulacja atrakcyjnością kobiet. Ta 'seksmisja' może mieć swój udany początek, ale z biegiem czasu, gdy rozpęta się dyskusja, okaże się, że nie wszystko jest takie ładne. Plakat, który wygląda jak strona z żurnala, może obrócić się przeciwko PiS-owi też z tego względu, że ta partia kojarzy się ze stereotypem, że dla zdobycia władzy może uczynić wiele. W tym przypadku przedmiotowo potraktować kobiety - podkreśla ekspert.

PiS zakłada maskę

- Jest też kwestia istotna, że mamy do czynienia z tą samą historią, co w 2010 roku - kontynuuje Maliszewski. I tłumaczy: - PiS nagle się zmienia, nakłada zupełnie inną maskę, przybiera inny wizerunek. Czy to jest wiarygodne? W 2010 roku wyborcy ocenili poniekąd, że tak.

Według specjalisty od marketingu politycznego kobiety z plakatów Prawa i Sprawiedliwości z jednej strony mają niewielkie szanse na wejście do Sejmu, z drugiej zaś mogą realizować inny plan partii - poświęcają się "tylko jako paprotki dla partii, czyli właśnie takie prasowe aniołki".

- Kobiety w polityce powinny być traktowane poważnie - podsumowuje Maliszewski. - Jeżeli będą pokazywane jako sama atrakcyjność, to będą miały znikomą rolę.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (34)
PiS stawia na kobiety? "W Sejmie seksmisji nie będzie"
Zaloguj się
 • amen-666

  Oceniono 7 razy 5

  Te panie są znakomicie ubrane i wystylizowane. Pojawia się pytanie: skąd wzięły na to pieniądze? Przecież Tusk tak zniszczył kraj, że młodzi albo nie mają pracy, albo zarabiają najniższą krajową na umowę o dzieło. Polacy głodują, a dziewczyny z PIS paradują w firmowych ciuchach? Coś tu nie gra.

  Poza tym one wyglądają na bardzo zadowolone z życia, a przecież Yaro ciągle powtarza, jak w Polsce jest źle, kraj sprzedano Niemcom i Ruskim, platformiarze zabijają pisowców, a Tusk chce wysłać Kaczyńskiego na Sybir. Zgodnie z "prawdą prezesa" powinny nosić czarne szaty i krzyże z orłem w koronie, jak wdowy po Powstaniu Styczniowym.

 • maquis.drake

  Oceniono 7 razy 5

  Proponuję pod plakatem umieścić podpis:
  "Kupuję w Biedronce" ;)

 • turbinowy

  Oceniono 6 razy 4

  @amen-666
  Już to ćwiczyliśmy podczas ostatnich wyborów prezydenckich - dla każdego coś miłego. Jak elektorat to kupi (no że nie zacytuję Kurskiego) to i tak PiS będzie robił swoje. A jak dostanie w wyborach w beret, to znowu paru wyleci z partii i po bólu.
  A gdzie Kępa? Obie Gosiewskie? Szydło?

 • jerzy30

  Oceniono 2 razy 2

  Kaczyński sutener.
  Dobre

 • tazy-wysz

  Oceniono 2 razy 2

  Z tymi billboardami PiS chyba w stopę sobie strzeliło!

  Te piękne,radosne,ubrane w modne ciuchy,z książkami pod pachą - znaczy uczące się,studiujące,mające czas na rozrywkę,zadowolone z życia dziewczyny,na pewno nie są klientkami Ośrodków Pomocy Społecznej - jak można byłoby sądzić z wypowiedzi prezesa o perspektywach życiowych młodzieży pod rządami PO.

  By mieć pieniądze na te szałowe ciuchy,skutery,balangi,wycieczki za miasto i dalej - trzeba pracować.
  Wygląda na to,że te piękności ze znalezieniem pracy,tu w Polsce, nie miały żadnego problemu.

  A przecież PiS ciągle powtarza,że młodzież polska - obecnie - to pokolenie stracone.
  Bo ani pracy,ani mieszkania,ani perspektyw na przyszłość

  To gdzie te dziewczyny, o zniewalającej urodzie, zarabiają tak duży szmal na to co mają i pokazują na billboardach? - Czy ktoś zna takie miejsca pracy?

  Sztaby wyborcze PO powinny wykorzystać te billboardy: - zamienić znaczek PiS na PO.I zmienić hasło na: -
  - Jest dobrze,a będzie lepiej - więc chodzcie z nami!

  PS. Może jakiś mądrala zrobiłby taki zmieniony billboard i wrzucił go na YouTube

 • e-grabarz

  Oceniono 2 razy 2

  Tylko jedynki na listach maja znaczenie. Odleglejsze miejsca juz nie maja znaczenia.
  Joanna Mucha z PO tez nigdy nie miala jedynki na liscie partyjnej.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 2 razy 2

  @pffffiona

  Wygląda mi na młodego karierowicza bez poglądów i moralnego kręgosłupa. Poza tym taka pyza?

 • najdul6

  Oceniono 1 raz 1

  te szmaty tak samo mają nasrane w głowie jak prezes kaczyński

 • dupazimna2010

  Oceniono 1 raz 1

  Jak można przeczytać z ulutki PiS odnośnie owego plakatu: "Chodźcie z nami":
  "Celem jest pokazanie wyborcom, że PiS jest partią ludzi młodych, ambitnych, aktywnych, przebojowych, kompetentnych, zadbanych, estetycznych, modnych, wyluzowanych, dowcipnych..."
  Prezes Kaczński jak zwykle nie zrozumiał tego hasła i dowcipy mu się z ci-pami pomyliły (oj coś mu celibat i sperma na mózg walnąły!), więc tyle młodych PiSdeczek wystawił.
  A ja sę zapytuję, gdzie te wszystkie tłuste PiSdowskie dup-ska jak Kempa czy Wróbel?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX