Wybory 2011. Napieralski: "Autobus Tuska" to przejaw buty i złego zachowania

Grzegorz Napieralski skrytykował akcję "Autobus Tuska", podczas której premier w ramach kampanii wyborczej będzie objeżdżał Polskę autobusem. Zarzucił Donaldowi Tuskowi, że prowadząc kampanię wyborczą zaniedbuje obowiązki premiera.
Autobus Tuska już na trasie - dobry pomysł? Komentujemy na Facebooku. Dołącz!

Napieralski ocenił, że akcja "Autobus Tuska" jest obrazą dla innych osób, które muszą łączyć kampanię z innymi obowiązkami oraz przejawem "buty i złego zachowania" premiera. W jego opinii, żaden szef nie pozwoliłby swojemu podwładnemu na prowadzenie kampanii wyborczej kosztem obowiązków służbowych.

Zaznaczył, że wielu urzędników i samorządowców bierze udział w kampanii, ale nie zaniedbując swoich obowiązków. Według Napieralskiego, premier powinien na czas prowadzenia kampanii wyborczej pójść na urlop. Przewodniczący SLD podkreślił, że obowiązki premiera to nie tylko udział we wtorkowych posiedzeniach rządu.

"Autobus Tuska" będzie jeździł po całym kraju w ramach kampanii PO. Donald Tusk zapowiedział, że będzie starał się odwiedzić kilka miejscowości dziennie. W wyjazdach premierowi mają towarzyszyć ministrowie rządu. Premier zapewnia, że akcja "Autobus Tuska" jest finansowana ze środków PO.

DOSTĘP PREMIUM