Wybory 2011. Arłukowicz obali lidera SLD?

- Czy szef SLD obawia się, że przegra w Szczecinie z Arłukowiczem i dlatego nie planuje tam wyborczych wieców i spotkań? - zastanawia się "Gazeta Wyborcza". Zdaniem jej rozmówców zwycięstwo popieranego przez Platformę Arłukowicza mogłoby doprowadzić do zmiany lidera lewicy.
Dr Jarosław Flis, socjolog, UJ: - Właściwie to jasne, że teraz to Arłukowicz wygra. Platforma w Zachodniopomorskiem ma świetne wyniki, a Sojusz ma tu poparcie niższe niż w innych województwach. Pojedynki ''jedynek'' mają znaczenie, jeśli ktoś do nich przywiązuje wagę. A ten pojedynek ma znaczenie dla wewnątrzpartyjnej opozycji w SLD. Spektakularna porażka Napieralskiego będzie dla nich fantastycznym argumentem, że trzeba zmienić lidera.

Dlatego niektórzy partyjni koledzy Napieralskiego trzymają kciuki za... Arłukowicza. - Taka prestiżowa porażka bardzo by się Grzegorzowi przydała - komentuje polityk SLD - bo może wreszcie by zrozumiał, że taktyka ''dziel i rządź'' nie jest tak skuteczna, jak mu się dotąd wydawało.

Więcej na ten temat w "Gazecie Wyborczej"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (8)
Wybory 2011. Arłukowicz obali lidera SLD?
Zaloguj się
 • anna12-3

  Oceniono 6 razy 4

  Miarodajnym wynikiem "wygranej" Arłukowicza,będzie odjęcie od jego wyniku,różnicy poparcia w Szczecinie dla Platformy i SLD. Nie trudno jest wygrać z przeciwnikiem z ugrupowania ,które akurat w tym mieście ma kilkudziesięcio większe poparcie. Wtedy dopiero można mówić o miażdżącym zwycięstwie. Jest oczywiste,że wyborca Platformy zagłosuje na Arłukowicza.

 • buzz_pl

  Oceniono 5 razy 3

  Tak dla przypomnienia , Bartosz Arłukowicz nigdy nie był w SLD , a skończy jak jego szef Borowski , lub Mężydło czy Kluzikowa .

 • anna12-3

  Oceniono 4 razy 2

  @buzz_pl
  Masz rację! On tylko wykorzystywał SLD dla swojej kariery!

 • anna12-3

  Oceniono 4 razy 2

  Facet,który ma w genach zdradę swojego środowiska, wg.wikipedii:"W 2002 uzyskał mandat radnego Szczecina, startując z listy koalicji Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy[2] jako bezpartyjny kandydat rekomendowany przez SLD[3]. Przewodniczył Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej. W 2004 przystąpił do Socjaldemokracji Polskiej, z której kandydował bezskutecznie do Sejmu w wyborach parlamentarnych w 2005. Pełnił funkcję przewodniczącego SDPL w województwie zachodniopomorskim. Podczas wyborów samorządowych w 2006 był szefem sztabu wyborczego Jacka Piechoty, kandydata LiD na stanowisko prezydenta Szczecina.

  W wyborach parlamentarnych z 21 października 2007 kandydował z 3. miejsca listy LiD w okręgu szczecińskim. Uzyskał mandat poselski z drugim wynikiem, zdobywając 21 543 głosów. W kwietniu 2008 wstąpił do Koła Poselskiego SDPL-Nowa Lewica. W grudniu tego samego roku odszedł z partii i z koła wraz z dwoma innymi posłami, motywując to polityką SDPL ukierunkowaną, ich zdaniem, przeciwko SLD. W marcu 2009 został członkiem klubu poselskiego Lewica (we wrześniu 2010 przekształconego w KP SLD). W czerwcu 2009 złożył deklarację wstąpienia do Unii Pracy. W maju za stołek sprzedał swoją lewicowość i przeszedł do prawicy. Taki ktoś,jak go nazwał Palikot "prostytutka polityczna" wygrywa z facetem,który nigdy nie zmienił ,ani partii,ani swoich przekonań. Szczecinanie czy Wam nie wstyd?

 • tupozytywka

  0

  Arłukowicz to zupełnie inna klasa niż Napieralski. Ludzie to widzą i docenią.

 • jur56

  0

  Nie obali , ale porządnie postraszy .

 • paw73

  Oceniono 3 razy -1

  10 ZŁ ROCZNIE NA JEDNEGO WYKLUCZONEGO !
  TYLE PRZENCZYŁ RZĄD TUSKA, NA SENIORÓW I NIEPEŁNOSPRAWNYCH W SWYM PROGRAMIE WYBORCZYM PRZEZNACZYŁ.
  ARŁUKOWICZ TAK SIĘ NAPRAWDĘ NIE ZAJMUE WYKLUCZNYMI , TYLKO I WYŁĄCZNIE LANSOWANIEM SAMEGO SIEBIEI UDWANIEM ŻE TUSK I PO COŚ ROBIĄ!

 • romp66

  Oceniono 7 razy -1

  Arłukowicz zero wiarygodności i prostytucja polityczna( cytując Palikota)!
  Rok 2009 Bartosz Arłukowicz gdy był w SLD mówił tak:
  "Związki homoseksualne powinny być nazywane małżeństwami .Związki partnerskie są potrzebne".
  Bartosz Arłukowicz o in -Vito i kościele! zanim został członkiem rządu Tuska i przystąpił do PO
  www.youtube.com/watch?v=mrOIxt5EUR0&feature=related
  2011.06.22 Bartosz Arłukowicz na spotkaniu w Krakowie z posłem PO Gowinem-mówił jest przeciw
  in vitro, przeciw związkom partnerskim oraz przeciw prawie do aborcji!
  Arłukowicz po tym spotkaniu dodał ,ze różnice pomiędzy nim a posłem Gowinem są tylko w podatkach ale i to da się przezwyciężyć .
  2011.07.25 odbyło się głosownie w sejmie o prawi do aborcji kobiet- poseł Bartosz Arłukowicz przeciw jak Gowin, Czuma Niesiołowski, Radziszewska, Raś oraz grupa posłów PiS z Radia Maryja jak Macierewicz czy Anna Sobecka.
  Jedyne Osiągnięcia Arłukowicza w rządzie Tuska , to podroż z wieńcem na pogrzeb Andrzeja Leppera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX