Wybory 2011. Sposób PJN na niskie notowania? "Zakazać publikacji sondaży"

- PJN przygotuje ustawę, która będzie zakazywała kampanii sondażowej. Pracownie nie będą mogły publikować wyników sondaży na trzy miesiące przed wyborami - mówiła w TOK FM Elżbieta Jakubiak z PJN. Jej zdaniem pracownie biorą udział w kampanii wyborczej.
Prowadząca Poranek Radia TOK FM Dominika Wielowieyska pytała o słabe notowania PJN. Jeden z sondaży daje partii jeden procent poparcia. - Sondażownie biorą udział w kampanii. Nie mają obowiązku publikować, kto płaci za sondaże. Wszystkie sondaże ukazują się za partyjne pieniądze - mówiła Jakubiak.- Przecież media je zlecają - oponowała Wielowieyska. - Media też są partyjne. To, co jest zamawiane dla Telewizji Polskiej, jest rodzajem partyjnej gry w mediach. To nie służy prowadzeniu kampanii. My mamy obowiązek prowadzenia kampanii wyborczej. Sondażownie nie mają takiego obowiązku, a ją prowadzą - mówiła Jakubiak.

Przedstawicielka PJN zarzucała sondażowniom, że: nie pokazują dokładnie, jaką metodą były robione sondaże, jakie grupy były badane i za czyje pieniądze. - Jaka jest jakość polskich sondażowni, jeśli jednego dnia partia ma 42 proc, a następnego 27 - pytała Jakubiak. - W przypadku Lecha Kaczyńskiego sondażownie nie doszacowały jego wyniku na poziomie ponad 30 procent. Mówimy o informowaniu Polaków czy udziale sondażowni w kampanii - mówiła.

"Trybunały stanu dla każdego ministra"

Jakubiak była też pytana, czy nie żałuje sporu z Jarosławem Kaczyńskim. - Niczego nie zamierzam żałować. Ani PO ani PiS nie gwarantują obywatelom poczucia bezpieczeństwa, rozumienia czasu w którym żyją. Nie wykonują podstawowych obowiązków. Nie chodzi o zmianę prezesa, ale o ideę opozycji, która powinna iść po władzę i potrafić tę władzę zagospodarować. Jeśli ja widzę, że Jarosław Kaczyński mówi, że ministrem spraw zagranicznych będzie Anna Fotyga, a ministrem spraw wewnętrznych Antoni Macierewicz, to jak to się ma do oglądu świata? Anna Fotyga nigdy nie miała być ministrem. To są słowa Lecha Kaczyńskiego. Zawsze nam to tłumaczył, mówiąc "miała być tylko wiceministrem". Czas się zmienił. Dziś potrzebne jest Polsce poczucie spokoju.Według przedstawicielki PJN ani wygrana PO, ani PiS nie będzie dobra dla Polski. - Jeśli wygra PO, to zemsta na PiS-ie będzie trwała nadal. Jeśli wygra PiS, to trybunały stanu dla każdego ministra będą normą dnia codziennego. To jest fundowanie nam wojny na następne lata. Z tej wojny nie urodzi się nic dobrego. Polsce w takiej sytuacji nie potrzeba będzie rozbiorów, sami do prowadzimy do klęski gospodarczej państwa, bo nie ma mowy o reformach.

Zdaniem Jakubiak, Jarosław Kaczyński nie spełnił oczekiwań pokolenia 30 i 40-latków, bo nie zbudował alternatywy dla PO. - Dziś jest 20-procentową partią, ale nie zaproponuje nowego sposobu rządzenia. Wyczerpało się jego przywództwo. Dziś Jarosław Kaczyński próbuje odmienić PiS, ale to się nie uda. Nie ma nowego projektu. Jarosław Kaczyński nie jest liderem, który mógłby zaproponować Polakom wiarygodny plan rozwoju.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (55)
Wybory 2011. Sposób PJN na niskie notowania? "Zakazać publikacji sondaży"
Zaloguj się
 • wmc-33

  Oceniono 6 razy 6

  Z tym zakazem publikowania sondaży na 3 miesiące przed wyborami, to typowy pomysł kobiety z móżdżkiem kanarka. Taki zakaz świetnie by się sprawdził w XIX wieku, ale teraz przy internecie? Zresztą jak się ma prawie zerowe poparcie, to i Święty Boże nie pomoże. Lepiej by poszła robić konfitury na zimę, bo na te państwowe się nie załapie.

 • brought_superior

  Oceniono 8 razy 6

  niestety ona ma rację. barany idą za większością. precz z POPiS i resztą. Palikot jestem z Tobą. mam nadzieję że wprowadzisz trochę normalności. no i rozłam z czarną mafią jest dla mnie najważniejszy.

 • cyklista

  Oceniono 6 razy 6

  Można wyprowadzić kobietę z PiS. Ale PiS z kobiety nie wyjdzie nigdy.

 • incipit

  Oceniono 5 razy 5

  Jakubiak ? ma coś zakazywać?

  Ma coś z głową ? Mały stalinek ?

 • arvelli_net

  Oceniono 5 razy 5

  ...Baba z Bazaru, dzisiaj ustawa o zakazie sondażowym a jutro o ciszy nocnej i powszechnym obowiązku płacenia daniny dla jakubiakowej!!!!... a za karę...do piwnicy!!!!

 • jojo148

  Oceniono 5 razy 5

  Jakubiakowa chce zakazać sondaży przed wyborami. Czy według niej najlepsze będą sondaże po wyborach??
  To skutek przestawania wiele lat z Jarosławem Kaczyńskim.

 • nicpon007

  Oceniono 5 razy 5

  Głupota ma nową definicję. Zamiennie można stosować słowa: Napieralski i Jakubiak.

 • pyffello114

  Oceniono 5 razy 5

  Ręce opadają, kiedy słyszy się te użalania się nad sobą pani Jakubiakowej. Pani Jakubiakowa zasłynęła w kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego otumanianiem ludzi. Była w tym aż tak skuteczna, że udało jej się otumanić 8 milionów naszych rodaków, co doprowadziło Polskę na krawędź KATASTROFY NARODOWEJ. Aby przypodobać się Kaczyńskiemu, ośmieliła się powiedzieć o kandydacie Bronisławie Komorowskim, że jego prezydentura będzie śmiesznością i kompromitacją. Pamiętajmy o tych "zasługach" pani Jakubiakowej!! Tę umiejętność otumaniania ludzi, zdobytą w kampanii Kaczyńskiego, pani Jakubiakowa chce wykorzystywać teraz w kampanii parlamentarnej. Jak pokazują jednak sondaże, PJN poniżej 1%, otumanianie tym razem nie skutkuje. Polacy drugiej ŚCIEMY w wydaniu tej pani nie chcą kupić. Stąd jej frustracja, rozżalenie i chęć zaklinania rzeczywistości w postaci kwestionowania sondaży.

 • niechcemisielogowac

  Oceniono 4 razy 4

  Jestem za całkowitym zakazem publikowania sondaży - a partie i media niech sobie robią sondaże na własne potrzeby i niech sobie spekulują we własnym gronie. Myślącemu człowiekowi nie potrzebny jest sondaż - wystarczą własne poglądy i obserwacja świata polityki. Sondaże są na topie ale tylko dla samych dążących do władzy polityków, więc niech sondaże będą dla nich, a nie dla widza.
  Byłbym również za zakazem rozwieszania plakatów wyborczych itp, a w zamian mogłyby ukazywać się w prasie, telewizji informacje o wszystkich kandydujących, z tym że dla każdego jednakowego formatu i formy. Widz skupiłby się na treści a nie na opakowaniu.
  Czy aż tak lubimy zbierać ulotki i oglądać reklamy wyborcze, słuchać wyników sondażowych?
  Może lepiej pójść na spacer po parku, do lasu, wyjechać na wycieczkę z rodziną, pójść na wódkę z kumplami, albo wypić filiżankę kawy w dobrym towarzystwie, zamiast żyć życiem medialnej polityki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX