Wybory 2011. ''Tusk jest przerażony sytuacją Polski, postanowił przegrać''

Zdaniem Janusza Palikota, ani Donald Tusk, ani Jarosław Kaczyński nie chcą wygrać tegorocznych wyborów. - Premier jest tak przerażony sytuacją gospodarczą Polski, że postanowił przegrać te wybory. Niech się PiS wykończy w ciągu tych dwóch najgorszych lat - przekonuje w Radiu ZET Palikot.


Taktykę Platformy miał jednak przejrzeć Jarosław Kaczyński i on też nie chce wygrać wyborów. - Tylko ja chcę wygrać wybory - podkreślał w Radiu ZET Janusz Palikot. Dowodem na brak chęci zwycięstwa u największych partii mają być bardzo słabe kampanie wyborcze. - To jest kuriozum. Nie ma debat, Tusk nie dyskutuje z Kaczyńskim, Napieralski się chowa przed Tuskiem i Palikotem - wyjaśniał w Radiu ZET.

Palikot przewiduje, że wybory wygra PiS, które utworzy koalicję z "wygłodzonym" SLD i PSL. Przyszły rząd będzie musiał podnieść podatki, by zrównoważyć budżet - i to da Platformie i jego ugrupowaniu szanse powodzenia za dwa lata.

Palikot przekonywał także Monikę Olejnik, że po przegranej Tuska, Bronisław Komorowski z Grzegorzem Schetyną będą go chcieli obalić.

"Nie walczę z Bogiem, tylko polityką w kościele"

Zdaniem Palikota, w całej Europie nie ma tak wyznaniowego państwa jak Polska. - Od 16. roku życia jestem człowiekiem niewierzącym, odnoszę się z szacunkiem do osób wierzących. Nie walczę z Panem Bogiem, Duchem Świętym, ani z krzyżem. Walczę z polityką w kościele i doprowadzę do opodatkowania proboszczów - zapewnia szef Ruchu Palikota.

Palikot o okładce "Newsweeka": Mogłem być koniem trojańskimJanusz Palikot nie widzi nic gorszącego w okładce "Newsweeka", na której przedstawiony jest niczym Chrystus na krzyżu. Polityk przyznaje, że to nie był jego pomysł, tylko redakcji, ale on się na niego zgodził, więc bierze za to odpowiedzialność.

- Przedstawili trzy scenariusze: konia trojańskiego, Chrystusa i takiego zbuntowanego, rozdzierającego koszulę człowieka protestu. Zgodziłem się na wszystko. Odbyła się sesja zdjęciowa, z której wybrano najciekawsze zdjęcia - wyjaśnia kulisy powstawania kontrowersyjnej okładki.

DOSTĘP PREMIUM