Szopki Palikota? Nowicka: Musimy się wdzierać do mediów

- Palikot wystąpił ze świńskim łbem i o sprawie gadamy od trzech lat. Ja też nigdy nie miałam takiego nagłośnienia przez 20 lat słusznej działalności organizacyjnej jak wtedy, gdy zrezygnowałam z kandydowania z listy SLD - o sposobach Ruchu Palikota na zaistnienie w mediach mówiła Wanda Nowicka, działaczka feministyczna i kandydatka RP z Warszawy.
- Czy łatwo się popiera kogoś, kto na pierwszej stronie "Faktu" odpowiada na pytanie: "czy marzył o seksie z mężczyzną"? - zapytał Jan Wróbel swojego gościa w Poranku Radia TOK FM.

- Jeśli mamy coś bardzo ważnego do powiedzenia, mówimy o tym, robimy konferencje i czasem na 5 stronie gazety może się ukaże, że coś się wydarzyło. A jak pójdzie Palikot ze świńskim łbem, to o sprawie gadamy przez trzy lata - powiedziała Wanda Nowicka, twierdząc, że przez 20 lat aktywnej działalności w Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny nigdy nie zdobyła takiego zainteresowania mediów jak przed miesiącem, gdy z hukiem ogłosiła rezygnację ze startu w wyborach z list SLD.- Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dziś świński łeb wywołałby już tylko ziewanie widzów. Polityka zmierza w kierunku szopki, a liderem jest Janusz Palikot. Wciąż jeszcze trudno mi sobie wyobrazić Jarosława Kaczyńskiego czy Donalda Tuska, którzy spętani kablem odpowiadaja na pytanie, czy zażywali Viagrę - argumentował Jan Wróbel.

Nowicka odparła, że wymienieni politycy nie muszą odpowiadać na podobne pytania, bo w mediach są obecni nieustannie. - My musimy się do mediów wdzierać na siłę - dodała.

Głos katolicki w naszym domu jest potrzebny. Ale...

- Cieszę się, że Jarosław Gowin się nas boi. To jego wina, że nie udało się w tej kadencji przegłosować ustawy o in vitro - tak prezeska Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny skomentowała odpowiedź Gowina dla "Rzeczpospolitej" na pytanie, co jeśli Ruch Palikota wejdzie do Sejmu. - "Boję się, że to prawdopodobne. Oznaczałoby to, że będziemy mieli w parlamencie nowe, miejskie wcielenie Samoobrony, bardziej szkodliwe i cyniczne niż partia Andrzeja Leppera" - czytamy w dzienniku.

- Każdy głos w naszym domu jest potrzebny, również katolicki. Chodzi jednak o to, żeby Kościół nie wykorzystywał swojego wpływu, który ma na wiernych, żeby wpływać na politykę w tym kraju. Czym innym jest, gdy posłowie kierują się nauką Kościoła i głosują zgodnie z własnym sumieniem, a czym innym, gdy Kościół tupnie nogą i np. nie będzie in vitro - mówiła Wanda Nowicka, przypominając, że trwająca od kilku lat debata nad in vitro zaczęła się od obietnicy PO refundowania tego zabiegu przez NFZ. - Efekt? Mamy projekt, ale nie ma ustawy. Powód? Obawa Platformy, żeby nie drażnić Kościoła i żeby nie przełożyło się to na zły wynik w wyborach - dodała.

Jak Wanda Nowicka stała się "dwójką" Ruchu Palikota w Warszawie >>>

Wanda Nowicka, działaczka ruchów feministycznych i członkini Rady programowej Kongresu Kobiet, znalazła się na miejscu drugim na stołecznej liście Ruchu Palikota po tym, jak zrezygnowała z kandydowania z list SLD.

Sojusz początkowo obiecywał jej drugie miejsce, potem trzecie, w końcu spadła na czwarte - za Ryszardem Kaliszem, Markiem Balickim i szefową SLD-owskiej młodzieżówki Pauliną Piechną-Więckiewicz. O kolejnych decyzjach SLD dowiadywała się z mediów i smsów.

Jej rezygnacja (również sms-em) obiła się szerokim echem. Wkrótce po niej z kandydowania z list SLD zrezygnował także Robert Biedroń i kilku innych przedstawicieli organizacji pozarządowych.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (29)
Szopki Palikota? Nowicka: Musimy się wdzierać do mediów
Zaloguj się
 • tuturlistan

  Oceniono 15 razy 13

  Gowin jest po prostu bezczelny. Nie dość, że narzucają swoją religie w szkołach i urzędach (krzyże) to jeszcze jakieś fafarafa bo Palikot się nie podoba.
  To ja się pytam po co pan Gowin funkcjonuje w parlamencie i co zrobił przez czas zasiadania tamże?
  Czy urzędnik jest od tego, żeby myśleć i planować za obywatela jak ma wyglądać jego życie i wartości, które wyznaje ?

 • ilpadrino666

  Oceniono 15 razy 11

  Przyjdzie taki czas, że to media przyjdą do Palikota.... Agora też.

 • thegreatmongo

  Oceniono 12 razy 10

  @paw

  Zaden z czlonkow PO nie poparl Starucha... za to zrobilo to kilku prawych i sprawiedliwych!

 • josef.papug

  Oceniono 11 razy 9

  @paw73
  Twoje wpisy przypominają kawał o trąbie słonia i robakach. Każdy pretekst jest dobry by zrzedzić na PO.
  Więc sprawiają wrażenie pisanych przez trola opłaconego przez PiS. Ale do fragmentów można się odnieść.

  Polityka to sztuka kompromisu i załatwiania rzeczywiście spraw. PO może nie jest idealnym partnerem dla liberałów, ale SLD tym bardziej (bez szans na większość w Sejmie), a PiS na pewno nie (to oni byli w koalicji z Giertychem, sa z Rydzykiem i słuchają Kościoła dwa razy uwazniej niż PO).

  Problem polega na tym, że ludzi o poglądach liberalnych jest mniej w społeczeństwie niz takich o poglądach konserwatywnych i religijnych, a nawet mniej niż ludzi o poglądch neofaszystowskich (a zapytaj się ludzi, czy chcą mocnej opieki państwa, upaństwowienia przemysłu i wygnania obcych oraz ogólnie zrobienia porządku z tymi co są "skorumpowani" i "niepatriotyczni").

 • zbirone

  Oceniono 7 razy 7

  Palikot czy Korwin Mikke muszą ocierać się o ekstrema bo to jedyny sposób by dotrzeć do otwartych umysłów. Reszta Polaków to beton, konformiści którzy czują niepokój na myśl o zmianach, więc będą dalej głosowali na POPiS łudząc się że to dwie partie różniące się czymś w sferze obyczajowej czy gospodarczej.

  Szkoda tylko postawy "zagłosowałbym na Palikota, ale to stracony głos bo nie ma szans wygrać", taki konformizm to kolejne porcje cementu w zatęchłą Polską politykę.

 • szefunio1

  Oceniono 5 razy 5

  @paw73
  >Roman Giertych , jest najniższym współpracownikiem szefa MSZ Sikorskiego

  Kurde, skoro Giertych jest najniższym ze współpracowników, to pozostali jego współpracownicy muszą mieć średnio co najmniej 2 metry wysokości - gdzie Sikorski tylu wielkoludów znalazł?

 • dyngos

  Oceniono 4 razy 4

  @paw73. Sikorski to twój rodak, a to daje do myślenia.

  NA yt jest filmik palikota z gadzinowskim. SLD bało się wysłąć napieralskiego, więc wysłało któregoś tam z rzędu działacza, a palikot i tak zgrabnie to przyjął, pochwalił gadzinowskiego, że jako jedyny nie tchórzy w SLD, przeciwstawił gadzinowskiego napieralskiemu. Obiektywnie rzecz biorąc gadzinowski wyszedł na zupełne zero; poza krzykiem, śmiesznym straszeniem, że to jest nielegalne takie rozdawanie jabłek przed posterunkiem sld, jedynym jego sposobem na pokananie palikota w konkurencji było zwracanie się do niego i do innych z RP zdrobniunieńkami, co pewnie miało ośmieszyć palikota, a wyszło żałośnie,

  SLD to jest nic; zero programu, zero ambicji, zero działania. być i trwać. brrr

 • arvelli_net

  Oceniono 9 razy 3

  ...wdzierać???... poważnych ludzi to zaprasza się na rozmowę, do studia... niepoważni i krzykacze pozostają w okolicach śmietników!

 • tadeusz_mazowsze

  Oceniono 7 razy 3

  @thegreatmongo
  Szanowny internauto, poręczenie za Piotra S. pseudonim Staruch ,które opisuje pan PAW 73 jest prawdziwe - : Małgorzata Kidawa-Błońska posłanka PO, Andrzej Halicki poseł PO, Ewa Malinowska-Grupińska , przewodnicząca Rady Warszawy z PO, Marcin Kierwiński wicemarszałek województwa mazowieckiego z PO.
  Lipiec 2010 tuż przed otwarciem nowego stadionu Legii w/w działacze PO zrobili to prośbę kubu kibica Legii.
  Nie zmienia to faktu , że poręczenie za Piotrem S. vel Staruch składa posłanka PiS i była wiceminister sprawiedliwości w gabinecie ministra Ziobro.
  Należy dodać, ze pan Piotr S. obecnie podejrzany o napad i pobicie(2011.08.01) został własnie za to aresztowany nie działalność polityczną , opozycyjną wobec rządu PO PSL.
  Dodam również , gdy Piotr S. był skazany zakazem stadionowy wcześniej , również za chuligaństwo stadionowe i nie tylko gdy poręczali za niego ludzie z tzw. czołówki PO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX