Wybory 2011. Kaczyński: Rząd PiS był pierwszoligową drużyną, PO to okręgówka

- Tusk wędruje po Polsce. Cztery lata temu obiecywał, że wszystkim będzie lepiej, dziś musi odpowiadać na pytania, jak żyć, bo ludziom nie żyje się lepiej i nie ma żadnego skoku cywilizacyjnego. W pewnych sprawach mamy wręcz do czynienia z regresem - mówił dziś Kaczyński w Bydgoszczy.
- Rząd zapowiada, że załatwi 300 mld z Unii i próbuje przekupić społeczeństwo. Mamy do czynienia z nadużyciem - mówił Kaczyński. Porównał rządy PO i PiS do drużyn piłkarskich: - Drużyna, która ma na względzie tylko wizerunek, która jest przestraszona każdą negatywną publikacja w prasie zagranicznej to drużyna okręgowa. Natomiast drużyna, która ma cele odnoszące się do interesu narodowego i nie przejmuje się co o niej piszą w Berlinie czy Paryżu to jest pierwsza liga. Zapewniam państwa, że byliśmy taką pierwszoligową, gdy byliśmy u władzy - mówił.

"Grabarczyk nie potrafi nawet ułożyć rozkładu jazdy"

Kaczyński krytykował też decyzje ministra Cezarego Grabarczyka w sprawie Poczty Polskiej.

- Poczta będzie gwałtownie redukowana, ma utracić 5 tys. miejsc pracy, ogromna liczba urzędów ma być zlikwidowana.

Jeśli pan minister nie potrafi nawet ułożyć rozkładu jazdy i powoduje chaos, to można sobie wyobrazić, jak gigantyczny chaos będzie przy tego rodzaju zabiegu - mówił Kaczyński.

- W klasycznych rządach dawnych państw liberalnych jedno z nielicznych ministerstw jakie istniało było ministerstwo poczty i telegrafu, bo traktowano to jako zadanie państwa. W naszym programie sprawa poczty jest postawiona. Ma być to instytucja usług powszechnych, takich, które docierają do każdego - dodał

"Tusk tak się przyjaźni z Merkel, ale nic nie może"

- Czy nie było tak, że w czasie polskiej prezydencji dwie bardzo ważne konferencje, jedna dotycząca spraw finansowych, a druga o Libii zostały zwołane w Berlinie i Paryżu? Nas tam nawet nikt nie zaprosił. I to jest prawda o pozycji tego rządu - krytykował Kaczyński.

- Niech najpierw pan Tusk, który się tak przyjaźni z panią Merkel pokaże, że coś może - odpowiedział na pytanie dziennikarza, czy wpłynie na premiera Camerona, żeby przyjechał na Szczyt Partnerstwa Wschodniego. Kaczyński uważał, ze Tusk powinien żądać od Niemiec wycofania się z protestów wobec zwiększenia unijnego budżetu, poparcia dla naszego postulatu dopłat do rolnictwa oraz odblokowania portu w Świnoujściu.

"Marcinkiewicz to twórczość kabaretowa"

Lider PiS nie chciał komentować słów byłego premiera, Kazimierza Marcinkiewicza, który powiedział, że Kaczyński nie dał mu żadnych wytycznych przy negocjacji budżetu unijnego - O Marcinkiewiczu trudno mówić, ja nie zajmuję się twórczością kabaretową

O ministrze Jacku Rostowskim, który skrytykował propozycje podatkowe PiS powiedział z kolei: - Rostowski nie kiwnął palcem w ważnych sprawach, poza tym że wszędzie utykał długi, więc co on ma teraz powiedzieć? Gdyby powiedział, ze nasze pozycje są dobre, to podpisałby swoją dymisję.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Wybory 2011. Kaczyński: Rząd PiS był pierwszoligową drużyną, PO to okręgówka
Zaloguj się
 • alex240

  Oceniono 10 razy 10

  3 mln mieszkań to oczywiście zaplanowane kłamstwo, więc o przekupstwie nie było mowy? Te pieniądze są realne więc przekupstwo, Jarosław K chyba leki dzisiaj zmienił, świr pie,rd.olony, do Tworek pacjencie.

 • dr54

  Oceniono 8 razy 8

  Maly , zakompleksiony czlowieczek chory na wladze na podwojnej dawce prochow !

 • demetria11

  Oceniono 7 razy 7

  To prezes wie, co to pierwsza liga?!

 • rbik53

  Oceniono 7 razy 7

  ....he...he...pierwsza liga.....
  ...ej , prezes, czym się różni produkt globalny od globalizacji?...

 • adalbert.13

  Oceniono 8 razy 6

  trampkarz bosy się odezwał, a we łbie korki

 • konuspremier

  Oceniono 5 razy 5

  Jak I Liga ????? Wyście byli w trampkarzach .
  Mieliście własnego sędziego wawelskiego Lecha vel Veto.
  Tak to każdy głupi potrafi grać.

 • neumarkt

  Oceniono 5 razy 5

  Rząd PIS był w stanie wystawić drużynę z zaścianka Krowie Grzmoty z pilną dojarką Jarusiem w roli ałównej!

 • allemodel

  Oceniono 4 razy 4

  stary pryku wynocha z Sejmu , pasozycie , nierobie ,
  rzadzic beda mlodsi , a nie stare ramole z zachwiana psychika ,
  a ty wiesz skad biora sie dziecii , jak sie je wychowuje ,
  wzorce masz z poprzedniego wieku , ale ten numer nie przejdzie,
  a z kiboli , bojowkarzy swoich zrobisz ,
  poza liga jakakolwiek,

 • andre951

  Oceniono 4 razy 4

  Kanalia, która rządziła rok, albo i mniej, wie wszystko o sprawach Polski a nawet całego świata, a jego opinie to jak biblia dla chrześcjan - zawsze nieomylne, pełne mądrości i miłości do wszystkiego żyjącego. Znajdź sobie, kurduplu, pustelnie i tam zostań.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX